Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

John Deere na targach Agritechnica 2023 zaprezentuje silnik na etanol

Dodano: 08.10.2023
Fot_2_John_Deere_opracowuje_silnik_na_etanol-zapowiedz_targow_AGRITECHNICA_2023 fot. mat. prasowe
Najciekawszym punktem stoiska John Deere na targach Agritechnica 2023 będzie koncepcyjny silnik zasilany etanolem fot. mat. prasowe

Na nadchodzącej edycji targów Agritechnica 2023 w ramach swojego stoiska firma John Deere planuje pokazać wiele interesujących rozwiązań, z których najciekawszym wydaje się być koncepcyjny silnik napędzany etanolem.

Airbooster Plus przyspiesza zmianę ciśnienia w oponach ciągnika

Jak wiadomo, potrzeba zmiany ciśnienia w oponach ciągnika związana jest z rodzajem wykonywanej pracy. Na polu powinno ono być możliwie niskie, a w szybkim transporcie wyższe w celu ochrony opony przed nadmiernym zużyciem. Tyle teorii, bo w praktyce rolniczej zmiana ciśnienia w czterech kołach trwa i trwa. Dlatego jest często pomijana.  Proces ten można jednak znacznie ułatwić i przyspieszyć dzięki zestawowi Airbooster Plus.
Czytaj dalej

Oprócz tego na John Deere podczas targów zaprezentuje inteligentne rozwiązania technologiczne dla wszystkich systemów produkcyjnych w rolnictwie. Co konkretnie zobaczymy na stoisku amerykańskiego producenta?

9,0 l – 

taką pojemność ma mieć koncepcyjny silnik napędzany etanolem, który na swoim stoisku zaprezentuje John Deere.

John Deere zapowiada zerową emisyjność dwutlenku węgla

Z informacji przekazanych prze firmę John Deere wynika, iż pracuje ona nad wprowadzeniem do 2026 r. innowacyjnych rozwiązań energetycznych o niskiej i zerowej emisji dwutlenku węgla w czterech kluczowych obszarach wytwarzania energii, w tym wydajności silników spalinowych (ICE), paliw odnawialnych, hybrydyzacji i opcji w pełni akumulatorowo-elektrycznej.

Jednocześnie firma John Deere podkreśla, iż jest zaangażowana w dostarczanie swoim klientom najbardziej zaawansowanych i skutecznych rozwiązań w zakresie paliw odnawialnych poprzez priorytetowe traktowanie technologii i zasobów, które mają największy sens dla klientów.

01_The model year 2024 John Deere 7R
Czy jest szansa, iż ciągniki rolnicze będą napędzane etanolem? fot. mat. prasowe

W ramach różnorodności dostępnych paliw odnawialnych John Deere bierze pod uwagę biodiesel, odnawialny olej napędowy (lub HVO) i etanol, które uważa za najbardziej obiecujące opcje. Zdaniem amerykańskiego producenta wszystkie te paliwa mogą zostać wykorzystane w ciężkich pojazdach użytkowych.

Dlaczego John Deere stawia na etanol?

Etanol jest paliwem odnawialnym na bazie alkoholu, powszechnie dostępnym w wielu częściach świata, ponieważ może być wytwarzany z surowców takich jak kukurydza, pszenica lub trzcina cukrowa. Jako paliwo wysokooktanowe etanol jest atrakcyjny dla wysokowydajnych silników z zapłonem iskrowym.

Fot_1_John_Deere_opracowuje_silnik_na_etanol-zapowiedz_targow_AGRITECHNICA_2023
Koncepcyjny silnik zasilany etanolem ma mieć pojemność 9 l fot. mat. prasowe

Marka John Deere obecnie weryfikuje i testuje nowe technologie, które upraszczają integrację paliw odnawialnych z technologią silników spalinowych, dążąc do zapewnienia klientom większej wartości i wydajności.

Specjaliści John Deere zaprezentują koncepcyjny silnik o pojemności 9,0 l, który jest kompatybilny z etanolem, na tegorocznych targach Agritechnica. Ten koncepcyjny silnik ilustruje ciągłe zaangażowanie firmy w rozwój zróżnicowanego portfolio rozwiązań, które mogą zaspokoić zapotrzebowanie na energię w zależności od wielkości sprzętu i jego zastosowań.

Oprócz tego, po raz pierwszy od ogłoszenia swojej nowej strategii John Deere na targach pokaże wszystkie rozwiązania technologiczne, które są ważne zarówno dla gospodarstw uprawowych, jak i hodowlanych.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000