Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Polboto Agrihandler nową siłą dealerską w południowo-zachodniej Polsce

Dodano: 17.06.2023
Polboto Agrihandler_(od lewej) Aleksander Muss dyrektor handlowy, Rob Marcus prezes, Adam Warchał regionalny kierownik sprzedaży.
Informację o nowo powstałej spółce Polboto Agrihandler, podczas targów Opolagra 2023, przekazali (od lewej): Aleksander Muss dyrektor handlowy, Rob Marcus prezes, Adam Warchał regionalny kierownik sprzedaży © Traktor24.pl

Od czerwca 2023 r. na terenie województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego działa nowy silny dealer sprzętu rolniczego. To Polboto Agrihandler powstały po zakupie przez spółkę Agrihandler firmy Polboto-Agri.

Horsch Cura to rozwiązanie dla patrzących w przyszłość

Zwalczenie chwastów z pomocą chemii będzie coraz trudniejsze, bo w tym kierunku zmierza polityka Unii Europejskiej. W efekcie rolnicy już niedługo mogą mieć problemy z odnalezieniem się w nowych realiach. Dlatego już teraz warto zrobić kroki wyprzedzające. Jednym z nich jest poznanie brony posiewnej o nazwie Horsch Cura.

Czytaj dalej

– Nowy podmiot prawny powstał z połączenia mocy tradycji firmy Polboto-Agri i siły innowacji spółki Agrihandler. Zajmuje się on sprzedażą bezpośrednią ciągników i maszyn będących w ofercie firmy Agrihandler oraz sprzętu marek Väderstad i Pöttinger – wyjaśnia Aleksander Muss, dyrektor handlowy w firmie Polboto Agrihandler.

Jedna zmiana powoduje kolejną

Firma Polboto-Agri działa na Dolnym Śląsku od ponad 20 lat i w tym czasie zdobyła zaufanie wielu rolników. – Zmiany wprowadzone przez markę John Deere w organizacji sieci dealerskiej w Polsce spowodowały, że z naszej oferty produktowej wypadły ciągniki. Brakowało nam traktorów i po połączeniu ze spółką Agrihandler znowu mamy je w ofercie – mówi Adam Warchał, regionalny kierownik sprzedaży w firmie Polboto Agrihandler.

40 – 

tylu mechaników dba o serwisowanie i naprawy sprzętu kupionego w Polboto Agrihandler

Oprócz ciągników Steyr i JCB Polboto Agrihandler oferuje m.in.: przyczepy samozbierające Schuitemaker, wozy asenizacyjne Veenhuis z aplikatorami, sprzęt do pielęgnacji użytków zielonych Evers Agro i zbioru z niego zielonki Elho, opryskiwacze Caffini i CHD, maszyny do siewu bezpośredniego Novag, roboty polowe Naio i ładowarki JCB. Z oferty „dawnego Polboto-Agri” pozostały maszyny wspomnianych marek Väderstad i Pöttinger.

Czy to Ursus zrujnował licencję Massey Fergusona?

Legenda marki Ursus, jak niemal każda nasza narodowa historia, ma w sobie trochę prawdy, a trochę bajki. Gdy tylko fabryczni inżynierowie się starali, utrącano im przysłowiowe skrzydła, zaprzepaszczając ich rokujące sukces prototypy. Liczyło się wyłącznie zdanie rządzącej partii.

Czytaj dalej

Mocne zaplecze serwisowe

Na terenie województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego Polboto Agrihandler ma pięć oddziałów. Znajdują się one w miejscowościach: Długołęka, Skarbimierz, Ząbkowice Śląskie i Czeladź. Natomiast siedziba główna zlokalizowana jest w Udaninie. Ponadto w Krzywej k. Chojnowa działa punkt sprzedażowy.

O serwisowanie i naprawy sprzętu kupionego w firmie Polboto Agrihandler, dba aż 40 mechaników stacjonarnych i mobilnych. Do rozmów z rolnikami poszukującymi nowego sprzętu rolniczego, Polboto Agrihandler wysyła kilkunastu handlowców. Ich zadaniem jest nie tylko sprzedaż.

Wynajem ciągników i maszyn

Polboto Agrihandler oferuje również wynajem ciągników i maszyn rolniczych. Czas trwania tej formy użytkowania sprzętu rolniczego, wynosi od minimum 2 miesięcy do roku. Może to być ciągnik, ładowarka teleskopowa, samojezdny wóz asenizacyjny, a nawet robot polowy.

Po zakończeniu umowy wynajmu, istnieje możliwość wykupu użytkowanego sprzętu. To opcja określana jako „rent and buy”, czyli „wynająć i kupić”.

Polboto Agrihandler wóz asenizacyjny Veenhuis
Polboto Agrihandler nie tylko sprzedaje nowy sprzęt, ale oferuje również wynajem ciągników i maszyn rolniczych. Może to być np. wóz asenizacyjny z możliwością jego wykupu © Traktor24.pl
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy Moc Valtry T175e zweryfikowana podczas pracy z głęboszem Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Agrisem Strip-Till dla koneserów tej technologii Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn Instruktaż nawigacji ciągnika do pracy z kosiarkami