Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Ursus znowu na sprzedaż. Tym razem cena wynosi 124,5 mln zł

Dodano: 27.01.2024

Ursus wiecznie żywy, taki wniosek można wyciągnąć z burzliwej historii tej kultowej marki naszych ciągników. Czy 14 marca 2024 roku znowu dostanie szansę i odrodzi się jak Fenix z popiołów? Czy ktokolwiek w to wierzy?

Czy to Ursus zrujnował licencję Massey Fergusona?

Legenda marki Ursus, jak niemal każda nasza narodowa historia, ma w sobie trochę prawdy, a trochę bajki. Gdy tylko fabryczni inżynierowie się starali, utrącano im przysłowiowe skrzydła, zaprzepaszczając ich rokujące sukces prototypy. Liczyło się wyłącznie zdanie rządzącej partii.
Czytaj dalej

Pod koniec stycznia 2024 r., spółka KGS Restrukturyzacje będąca syndykiem dla Ursusa podała informacje o możliwości zakupu marki i jej majątku. – Przedmiotem konkursu ofert jest sprzedaż przedsiębiorstwa Ursus S.A. w upadłości z siedzibą w Warszawie” – informuje KGS Restrukturyzacje.

Cena wywoławcza i zaporowa

Cena wywoławcza została ustalona na kwotę 124 535 881,82 zł. Ponad 124,5 mln zł wydaje się stawką zaporową i nierealną do uzyskania. Licytacja odbędzie się 14 marca 2024 r. Oferty pisemne można składać do 12 marca 2024 r.

Teoretycznie jest więc szansa na kolejna odrodzenie marki Ursus i jej powrót na rynek. Jeżeli tak się stanie to będziemy mogli traktować to w kategoriach cudu. Po ostatnich doświadczeniach z produkcją traktorów Ursus w Lublinie jest to po prostu mało prawdopodobne.

Pozostały wspomnienia

W realiach gospodarki rynkowej inwestycja w markę Ursus, obecnie nie ma uzasadnienia biznesowego. Dlatego jeszcze raz wyraźnie podkreślamy – nie łudźmy się, że Ursus znowu dostanie szansę i marka wróci na rynek.

Pozostają nam wspomnienia i oglądanie ze łzą w oku Ursusów wyprodukowanych lata temu. Z drugiej strony przyznajemy, szansa jest zawsze. Przykład taki jak ciągnika Ursus C-3150, który opisaliśmy w tym artykule nie pozwala o niej zapominać.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+