Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Ciągnik z kołami napełnionymi cieczą

Dodano: 20.08.2023

Temat napełniania kół rolniczych cieczą ma zwolenników i przeciwników. Można żartobliwie powiedzieć, że w tym ciągniku ci pierwsi zarządzają przednią osią, której koła są wypełnione tradycyjnie sprężonym powietrzem. Za to koła tylnej osi wypełnione są w 80-procentach cieczą. To roztwór chlorku wapnia w stężeniu 23-procentowym, który zamarza poniżej minus dwudziestu kilku stopni Celsjusza. W każdym z tylnych kół znajduje się ciecz o masie ok. 500 kg.

Po dwóch latach ciężkiej pracy polowej tak zbalastowanym traktorem, Piotr Czeppil z synem Michałem są zadowoleni i nie zamierzają nic zmieniać. Widzą tylko jeden minus związany z ewentualnym kapciem. . Po przebiciu opony ciecz trzeba wypompować lub spuścić grawitacyjnie, co jest kłopotliwe. Natomiast jej wypuszczenie do gleby jest niedopuszczalne z powodu zagrożenia dla środowiska.

Przeciwnicy napełnienia kół rolniczych cieczą podają jeszcze trzy minusy.

Więcej w artykule tutaj.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem