Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Co łączy markę Deutz-Fahr z BMW?

Dodano: 19.06.2024
Deutz-Fahr Reply Xchange 2024 4 fot. mat. prasowe
Czym w zakresie nowinek technologicznych może aktualnie pochwalić się Deutz-Fahr? fot. mat. prasowe

Centrum BMW Welt w Monachium stało się ostatnio areną międzynarodowego wydarzenia branży informatycznej Reply Xchange 2024. Wzięła w nim udział m.in. marka Deutz-Fahr.

W czasie imprezy Deutz-Fahr mógł zaprezentować swoje najnowsze rozwiązania technologiczne stosowane m.in. w ciągnikach. Czym w zakresie nowinek technologicznych może aktualnie pochwalić się Deutz-Fahr?

350 ha i aż 8 maszyn Pöttingera w jednym gospodarstwie

Lojalny i powracający klient to ideał z punktu widzenia producenta maszyn rolniczych. Co spowodowało, że w gospodarstwie Tadeusza Wójcika z Niecieczy postawiono na aż 8 maszyn marki Pöttinger? Czym austriacki producent zdobył serca małopolskich rolników?
Czytaj dalej

Deutz-Fahr bierze udział w Reply Xchange 2024

Reply Xchange to event skupiający specjalistów branży IT, kreatywnych twórców i entuzjastów technologii. Wydarzenie odbywające się corocznie w trzech różnych krajach, daje okazję do zaprezentowania roli technologii w przekształcaniu poszczególnych gałęzi przemysłu.

Podczas tegorocznej, niemieckiej edycji, która odbyła się 4 czerwca w centrum BMW Welt w Monachium, marka Deutz-Fahr zaprezentowała dwa zaawansowane technologicznie modele ciągników, prezentując jednocześnie rozwiązania SDF Smart Farming Solutions.

Rozwiązania SDF Smart Farming Solutions już dzisiaj są gotowe na kolejny poziom inteligentnego rolnictwa. Wspomagają rolników, umożliwiając im szybszą, dokładniejszą pracę i podejmowanie najlepszych decyzji w bieżącej działalności. Prezentowane systemy podzielono na cztery główne obszary: systemy prowadzenia SDF Guidance, konsole iMonitor, komunikację ISOBUS, zarzadzanie danymi SDF Data Management.

Deutz-Fahr Reply Xchange 2024 fot. mat. prasowe
W ramach imprezy Reply Xchange 2024 dominowały najnowsze rozwiązania technologiczne fot. mat. prasowe

Sercem SDF Data Management jest Agrirouter czyli uniwersalna platforma wymiany danych. Umożliwia wymianę danych między producentami ciągników i maszyn, programami rolnictwa precyzyjnego i innymi aplikacjami. Skraca czas przygotowania dokumentacji, zapobiega utracie danych i umożliwia wykorzystanie pełnego potencjału aplikacji zarządzania gospodarstwem (FMIS).

Transfer danych między ciągnikami

Aby zademonstrować zalety Agriroutera, marka Deutz-Fahr zaprezentowała dwa zaawansowane technicznie ciągniki. Model 9340TTV (336 KM) został umieszczony przed budynkiem BMW Welt, tymczasem w środku znajdował się model 5115D TTV (126 KM).

Gościom wydarzenia zaprezentowano skuteczność transferu danych pomiędzy ciągnikami. Dane można odbierać lub wysyłać do innego ciągnika (na przykład 9340TTV) lub do aplikacji służącej do zarządzania gospodarstwem (FMIS). W ciągnikach Deutz-Fahr, Agrirouter stanowi jedną z części oprogramowania iMonitora.

Deutz-Fahr Reply Xchange 2024 2 fot. mat. prasowe
Deutz-Fahr na imprezie Reply Exchange 2024 zaprezentował dwa ciągniki: 9340 TTV oraz 5115D TTV fot. mat. prasowe

Agrirouter został opracowany przez DKE-Data GmbH & Co. KG. Jest to organizacja non-profit z siedzibą w Osnabrück. Od 2016 roku koncern SDF, jako jedna z firm założycielskich, wspiera rozwój, badania i promocję platformy wymiany danych pomiędzy sprzętem rolniczym.

Aby dostosować Agrirouter do potrzeb i oczekiwań klientów na całym świecie, pod koniec sierpnia 2024 r. Agrirouter otrzyma ważną aktualizację, a REPLY stanie się nowym dostawcą usług IT. Ta aktualizacja wpłynie na rozwój platformy, zapewniając ciągłą niezawodność transmisji danych.

Deutz-Fahr Reply Xchange 2024 3 fot. mat. prasowe
Na wydarzeniu sporo uwagi poświęcono uniwersalnej platformie wymiany danych Agrirouter fot. mat. prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000