Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Horsch Leeb Xeric nie jest opryskiwaczem. To rozsiewacz

Dodano: 03.09.2023

Horsch zaprezentował pneumatyczny rozsiewacz nawozów. To Horsch Leeb Xeric 14 FS zbudowany na bazie opryskiwaczy Horsch Leeb. Dlatego z daleka można  się pomylić.

Horsch Leeb Xeric 14 FS ma pojemności 14 metrów sześciennych. Maksymalna szerokość robocza może wynosić do 48 m. Belka polowa znana z opryskiwaczy Horsch Leeb z systemem BoomControl pozwala na osiąganie dużych prędkości roboczych wynoszących do 20 km/h.

Horsch Leeb Xeric na podwoziu tandemowym

W maszynie zastosowano podwozie z osią tandemową znane z opryskiwacza Leeb 12 TD. Dzięki niemu zapewniona jest duża powierzchnia kontaktu z glebą, co ogranicza jej ugniatanie. Na uwrociach pola aktywne kierowanie obiema osiami o kącie skrętu do 28° pozwala sprawnie wykonać przejazd w kolejną ścieżkę roboczą.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej? Tego sierpniowego dnia w Kombinacie Rolnym Kietrz dużo się działo Zbiór buraków kombajnem Holmer Terra Dos T3 Zbiór słonecznika z przystawką Geringhoff SunLite Horizon 30 Fendt wynajęty do ciężkiej pracy na 450 godzin Amazone Cobra skutecznie zrywa ścierniska Test zużycia paliwa podczas orki