Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej?

Dodano: 22.10.2023

Klasyczne, 3-belkowe kultywatory do całopowierzchniowej uprawy bezorkowej zyskują na popularności. Ile zatem mocy potrzeba do głębokiej uprawy maszyną o szerokości roboczej 3 m?

To zadziwiające jak duża może być różnica w zapotrzebowaniu na moc dla kultywatora do uprawy głębokiej o szerokości roboczej 3 m. Na glebie lekkiej wystarczy 150-170 KM, a na bardzo ciężkiej przyda się o 100 KM więcej. Oczywiście słabszy ciągnik też pojedzie, ale zmniejszenie prędkości roboczej i/lub głębokości pracy skutkuje przecież gorszą jakością uprawy.

Warto o tym pamiętać dobierając ciągnik do takiego sprzętu. Producenci najczęściej podają dolną granicę mocy i można się później zdziwić. Dlatego najlepiej przed zakupem, warto sprawdzić taki zestaw na własnym polu.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy