Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej?

Dodano: 22.10.2023

Klasyczne, 3-belkowe kultywatory do całopowierzchniowej uprawy bezorkowej zyskują na popularności. Ile zatem mocy potrzeba do głębokiej uprawy maszyną o szerokości roboczej 3 m?

To zadziwiające jak duża może być różnica w zapotrzebowaniu na moc dla kultywatora do uprawy głębokiej o szerokości roboczej 3 m. Na glebie lekkiej wystarczy 150-170 KM, a na bardzo ciężkiej przyda się o 100 KM więcej. Oczywiście słabszy ciągnik też pojedzie, ale zmniejszenie prędkości roboczej i/lub głębokości pracy skutkuje przecież gorszą jakością uprawy.

Warto o tym pamiętać dobierając ciągnik do takiego sprzętu. Producenci najczęściej podają dolną granicę mocy i można się później zdziwić. Dlatego najlepiej przed zakupem, warto sprawdzić taki zestaw na własnym polu.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Tego sierpniowego dnia w Kombinacie Rolnym Kietrz dużo się działo Zbiór buraków kombajnem Holmer Terra Dos T3 Zbiór słonecznika z przystawką Geringhoff SunLite Horizon 30 Fendt wynajęty do ciężkiej pracy na 450 godzin Amazone Cobra skutecznie zrywa ścierniska Test zużycia paliwa podczas orki