Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Krukowiak zmodernizował opryskiwacze Heros

Dodano: 05.04.2023
Producent podkreśla, że środek ciężkości w nowych opryskiwaczach zawieszanych Heros położony jest bliżej ciągnika niż w ich starszych odpowiednikach © traktor24
Producent podkreśla, że środek ciężkości w nowych opryskiwaczach zawieszanych Heros położony jest bliżej ciągnika niż w ich starszych odpowiednikach © traktor24

W 2023 r. Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak będzie stopniowo wprowadzać na rynek nową generację opryskiwaczy zawieszanych serii Heros. Nowe maszyny zyskały zwartą bryłę, dzięki której wyglądają nowocześnie. Ponadto wprowadzono kilka ważnych ulepszeń technicznych.

Przede wszystkim wprowadzono nowe zbiorniki i systemu podnoszenia oraz stabilizacji belki polowej. Zmiany te wymusiły przekonstruowanie ramy i podzielenie jej na dwa rodzaje. Dla modeli o pojemnościach od 400 do 1000 l jest ona delikatniejsza niż dla modeli flagowych ze zbiornikami mieszczącymi od 1200 do 2000 l. Właśnie, pojawi się nowy największy model tej maszyny, którego pojemność w porównaniu do obecnie produkowanego wzrosła o 100 l.

2000 l – 

to największa pojemność najnowszego opryskiwacza Heros

Najnowsze opryskiwacze zawieszane Heros mają zbiorniki polietylenowe typu 3 w 1. Oznacza to, że w jedną bryłę wkomponowano trzy zasobniki: na ciecz roboczą, na wodę do płukania instalacji i na wodę do mycia rąk. Maszyny o pojemnościach 1200-2000 l wyposażono w osłony zakrywające armaturę cieczową i rozwadniacz boczny.

Producent podkreśla, że środek ciężkości w nowych maszynach położony jest bliżej ciągnika niż w ich starszych odpowiednikach. Modernizacja ta jest bardzo istotna, bo pozwala na agregowanie najnowszych opryskiwaczy Heros z traktorami o mniejszych gabarytach.

Krukowiak do nowej generacji swoich opryskiwaczy zawieszanych poleca zaawansowaną belkę polową typu PHH. Jej szerokości robocze mieszczą się w zakresie 15 – 24 m. Wszystkie funkcje tego typu belki są obsługiwane elektrohydraulicznie (składanie, rozkładanie, podnoszenie, stabilizacja oraz blokada stabilizacji) z dedykowanego panelu sterowniczego.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej? Tego sierpniowego dnia w Kombinacie Rolnym Kietrz dużo się działo Zbiór buraków kombajnem Holmer Terra Dos T3 Zbiór słonecznika z przystawką Geringhoff SunLite Horizon 30 Fendt wynajęty do ciężkiej pracy na 450 godzin Amazone Cobra skutecznie zrywa ścierniska Test zużycia paliwa podczas orki