Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Krukowiak zmodernizował opryskiwacze Heros

Dodano: 05.04.2023
Producent podkreśla, że środek ciężkości w nowych opryskiwaczach zawieszanych Heros położony jest bliżej ciągnika niż w ich starszych odpowiednikach © traktor24
Producent podkreśla, że środek ciężkości w nowych opryskiwaczach zawieszanych Heros położony jest bliżej ciągnika niż w ich starszych odpowiednikach © traktor24

W 2023 r. Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Krukowiak będzie stopniowo wprowadzać na rynek nową generację opryskiwaczy zawieszanych serii Heros. Nowe maszyny zyskały zwartą bryłę, dzięki której wyglądają nowocześnie. Ponadto wprowadzono kilka ważnych ulepszeń technicznych.

Przede wszystkim wprowadzono nowe zbiorniki i systemu podnoszenia oraz stabilizacji belki polowej. Zmiany te wymusiły przekonstruowanie ramy i podzielenie jej na dwa rodzaje. Dla modeli o pojemnościach od 400 do 1000 l jest ona delikatniejsza niż dla modeli flagowych ze zbiornikami mieszczącymi od 1200 do 2000 l. Właśnie, pojawi się nowy największy model tej maszyny, którego pojemność w porównaniu do obecnie produkowanego wzrosła o 100 l.

2000 l – 

to największa pojemność najnowszego opryskiwacza Heros

Najnowsze opryskiwacze zawieszane Heros mają zbiorniki polietylenowe typu 3 w 1. Oznacza to, że w jedną bryłę wkomponowano trzy zasobniki: na ciecz roboczą, na wodę do płukania instalacji i na wodę do mycia rąk. Maszyny o pojemnościach 1200-2000 l wyposażono w osłony zakrywające armaturę cieczową i rozwadniacz boczny.

Producent podkreśla, że środek ciężkości w nowych maszynach położony jest bliżej ciągnika niż w ich starszych odpowiednikach. Modernizacja ta jest bardzo istotna, bo pozwala na agregowanie najnowszych opryskiwaczy Heros z traktorami o mniejszych gabarytach.

Krukowiak do nowej generacji swoich opryskiwaczy zawieszanych poleca zaawansowaną belkę polową typu PHH. Jej szerokości robocze mieszczą się w zakresie 15 – 24 m. Wszystkie funkcje tego typu belki są obsługiwane elektrohydraulicznie (składanie, rozkładanie, podnoszenie, stabilizacja oraz blokada stabilizacji) z dedykowanego panelu sterowniczego.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy