Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Claas Evion – test w pszenicy

Dodano: 28.08.2023

Dawno o żadnej premierze produktowej w branży rolniczej nie było tak głośno, jak w przypadku zaprezentowania modelu Evion przez Claasa. To tylko pokazuje, jak bardzo ważny jest segment nieco mniejszych kombajnów z perspektywy polskich rolników. Łącznie w naszych rękach Claas Evion 410 spędził dwa dni.

Do naszego redakcyjnego testu przez firmę Świerkot Tech Agro dostarczony został model Claas Evion 410, a więc najmniejszy z tej serii. Choć różnic między nieco większymi modelami 430 oraz 450 nie jest zbyt wiele, to do najważniejszych z nich należą m.in. niższa moc maksymalna wynosząca 205 KM oraz zbiornik ziarna mogący pomieścić 5600 l.

Claas Evion 410 Classic

Claas Evion 410 jest oferowany jedynie w wersji Classic, w odróżnieniu od modeli 430 i 450, gdzie do wyboru mamy wersje Classic lub Maxi. Ta druga ze względu na dodatkowe elementy wyposażenia jest przeznaczona dla rolników zbierających wiele różnych roślin tj. zboża, kukurydza, czy rośliny strączkowe. Wersja Classic najlepiej sprawdzi się zaś w gospodarstwach typowo zbożowych.

Więcej w artykule tutaj

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej? Tego sierpniowego dnia w Kombinacie Rolnym Kietrz dużo się działo Zbiór buraków kombajnem Holmer Terra Dos T3 Zbiór słonecznika z przystawką Geringhoff SunLite Horizon 30 Fendt wynajęty do ciężkiej pracy na 450 godzin Amazone Cobra skutecznie zrywa ścierniska