Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Claas Evion – test w pszenicy

Dodano: 28.08.2023

Dawno o żadnej premierze produktowej w branży rolniczej nie było tak głośno, jak w przypadku zaprezentowania modelu Evion przez Claasa. To tylko pokazuje, jak bardzo ważny jest segment nieco mniejszych kombajnów z perspektywy polskich rolników. Łącznie w naszych rękach Claas Evion 410 spędził dwa dni.

Do naszego redakcyjnego testu przez firmę Świerkot Tech Agro dostarczony został model Claas Evion 410, a więc najmniejszy z tej serii. Choć różnic między nieco większymi modelami 430 oraz 450 nie jest zbyt wiele, to do najważniejszych z nich należą m.in. niższa moc maksymalna wynosząca 205 KM oraz zbiornik ziarna mogący pomieścić 5600 l.

Claas Evion 410 Classic

Claas Evion 410 jest oferowany jedynie w wersji Classic, w odróżnieniu od modeli 430 i 450, gdzie do wyboru mamy wersje Classic lub Maxi. Ta druga ze względu na dodatkowe elementy wyposażenia jest przeznaczona dla rolników zbierających wiele różnych roślin tj. zboża, kukurydza, czy rośliny strączkowe. Wersja Classic najlepiej sprawdzi się zaś w gospodarstwach typowo zbożowych.

Więcej w artykule tutaj

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy