Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Maszyny Amazone powiązane z platformą Bayer FieldView

Dodano: 30.11.2023
W ostatnim czasie prace W ostatnim czasie wspólne prace firm Amazone i Bayer skoncentrowały się na siewnikach, które mogą jednocześnie aplikować nasiona, nawozy i inne składniki z różnych zbiorników. Każdy wysiew będzie dokumentowany cyfrowo. fot materiały prasoweeriały prasowe
W ostatnim czasie wspólne prace firm Amazone i Bayer skoncentrowały się na siewnikach, które mogą jednocześnie aplikować nasiona, nawozy i inne składniki z różnych zbiorników. Każdy wysiew będzie dokumentowany cyfrowo. fot materiały prasowe

Rolnictwo precyzyjne rozwija się w tempie geometrycznym. Świadczy o tym coraz częstsze wykonywanie nawożenia, opryskiwania oraz siewu w oparciu o mapy aplikacyjne. Niejako przy okazji rolnictwo przechodzi również cyfryzację polegającą na zapisywaniu w chmurach różnych danych. Dlatego współpraca producenta sprzętu rolniczego z dostawcą rozwiązań cyfrowych pozwala umacniać fundamenty rolnictwa inteligentnego. Tak porozumiały się firmy Amazone i Bayer.

W tych kołach jest ciecz o masie 2,2 t. Bazą zostały opony Trelleborg

Napełnianie kół rolniczych cieczą ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Jedno jest pewne – to najtańsza metoda balastowania ciągnika. Odwiedziliśmy rolnika, który widzi jeszcze więcej zalet związanych z pracą tak dociążonym traktorem. W żniwa 2023 roku do swojego ciągnika New Holland T 7030 kupił cztery nowe opony marki Trelleborg serii TM 800 w rozmiarach 540/65 R30 i 650/65 R42. Nie czekał długo i wszystkie napełnił niezamarzającym płynem.
Czytaj dalej

Jednym z głównych celów platformy FieldView firmy Bayer jest zapewnienie rolnikom głębszego wglądu w potencjał ich pól i wydajności upraw. Ma w tym pomóc sprawna komunikacja pomiędzy maszynami Amazone i platformą FieldView Drive.

Maszyny Amazone i Bayer FieldView

Podstawowa kompatybilność opryskiwaczy i rozsiewaczy nawozów Amazone w ramach prac na podstawie map aplikacyjnych działa już od wielu lat. Działania nad udoskonaleniem zmiennych dawek nawozów doprowadziły do możliwości stosowania różnych dawek wysiewu po lewej i prawej stronie maszyny.

W ostatnim czasie wspólne prace firm Amazone i Bayer skoncentrowały się na siewnikach, które mogą jednocześnie aplikować nasiona, nawozy i inne składniki z różnych zbiorników. Każdy wysiew będzie dokumentowany cyfrowo. Dzięki temu aplikacja FieldView Cab App jest już kompatybilna z wybranymi siewnikami Amazone i niedługo funkcjonalność ta zostanie udostępniona rolnikom. Pozwoli to FieldView na pełne uchwycenie wszystkich produktów zastosowanych podczas siewu. Następnie będzie można wykorzystać je do tworzenia analiz.

Działając wspólnie osiągną więcej

– W firmie Bayer koncentrujemy się na zapewnianiu rolnikom całościowych rozwiązań opartych na wiedzy naukowej. Aby zaspokoić potrzeby naszych klientów, ściśle współpracujemy z wiodącymi partnerami branżowymi, aby umożliwić gromadzenie danych i udostępnianie ich między różnymi platformami – mówi Christine Brunel-Ligneau, Digital Farming Solutions EMEA w firmie Bayer.

Aplikacja FieldView Cab potrafi wizualizować dawkę nawozu na stronę lewą i prawą podczas pracy rozsiewacza Amazone ZA-TS. fot. materiały prasowe
Aplikacja FieldView Cab potrafi wizualizować dawkę nawozu na stronę lewą i prawą podczas pracy rozsiewacza Amazone ZA-TS. fot. materiały prasowe

Właśnie zwiększenie precyzji i jakości zbieranych danych jest kluczem do rozwoju rolnictwa inteligentnego. Ich późniejsza analiza umożliwi rolnikom podejmowanie lepszych decyzji produkcyjnych. Obejmować one będą szczegółowe oceny pól uwzględniające ich zmienność oraz wyniki agronomiczne poszczególnych nakładów w całym gospodarstwie.

–  Dostarczanie dalszych obiektywnych, generowanych maszynowo warstw danych będzie w coraz większym stopniu podstawą decyzji przedsiębiorców rolnych. Kompatybilność między naszymi maszynami i systemami, takimi jak FieldView, pozwala zidentyfikować dodatkowy potencjał optymalizacyjny gospodarstwa – mówi Gregor Bensmann, menedżer produktu Smart Farming w firmie Amazone.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT