Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Przebudowa hydrauliki Massey Fergusona 255 pod owijarkę stacjonarną

Dodano: 31.07.2023

W ciągniku Massey Ferguson 255 konieczność każdorazowego przełączania dźwigienki zaworu hydraulicznego pod siedzeniem, za każdym razem, gdy chcemy używać ramion TUZ i hydrauliki zewnętrznej, jest wielką porażką konstrukcyjną. Można to jednak łatwo przebudować. Zrobił tak Grzegorz Kamiński z miejscowości Dudki w powiecie garwolińskim.

Poprawiona hydraulika Massey Fergusona 255_dźwignie drutowe do sterowania rozdzielaczem © Traktor24.pl
Końcówki dwóch cięgieł drutowych umieszczane są w otworach gałek ze stali rozdzielacza hydraulicznego © Traktor24.pl

W jego ciągniku Massey Ferguson 255 w miejscu fabrycznego rozdzielacza jednosekcyjnego zamontowany został dwusekcyjny z dwoma dźwigniami. Jedna służy do obsługi ramion TUZ, a druga załączania przepływ oleju w gnieździe hydrauliki zewnętrznej.

Gałki ze stali z otworami

Grzegorz Kamiński w prosty sposób ułatwił sobie sterowanie dźwigniami rozdzielacza dwusekcyjnego. Dorobił ich dłuższe wersje z gałkami ze stali, w których wywiercił otwory. To w nie wkładane są końcówki dwóch cięgieł drutowych. Nawet dodanie gazu jest możliwe, bo sterowanie nim odbywa się za pomocą linki zaczepionej do dźwigni pompy paliwowej.

Rozwiązania te, Grzegorz Kamiński wykorzystuje stojąc z tyłu ciągnika w czasie obsługi owijarki stacjonarnej.

W tym ciagniku w miejscu fabrycznego rozdzielacza jednosekcyjnego zamontowany został dwusekcyjny z dwoma dźwigniami © Traktor24.pl
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000