Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Przebudowa hydrauliki Massey Fergusona 255 pod owijarkę stacjonarną

Dodano: 31.07.2023

W ciągniku Massey Ferguson 255 konieczność każdorazowego przełączania dźwigienki zaworu hydraulicznego pod siedzeniem, za każdym razem, gdy chcemy używać ramion TUZ i hydrauliki zewnętrznej, jest wielką porażką konstrukcyjną. Można to jednak łatwo przebudować. Zrobił tak Grzegorz Kamiński z miejscowości Dudki w powiecie garwolińskim.

Poprawiona hydraulika Massey Fergusona 255_dźwignie drutowe do sterowania rozdzielaczem © Traktor24.pl
Końcówki dwóch cięgieł drutowych umieszczane są w otworach gałek ze stali rozdzielacza hydraulicznego © Traktor24.pl

W jego ciągniku Massey Ferguson 255 w miejscu fabrycznego rozdzielacza jednosekcyjnego zamontowany został dwusekcyjny z dwoma dźwigniami. Jedna służy do obsługi ramion TUZ, a druga załączania przepływ oleju w gnieździe hydrauliki zewnętrznej.

Gałki ze stali z otworami

Grzegorz Kamiński w prosty sposób ułatwił sobie sterowanie dźwigniami rozdzielacza dwusekcyjnego. Dorobił ich dłuższe wersje z gałkami ze stali, w których wywiercił otwory. To w nie wkładane są końcówki dwóch cięgieł drutowych. Nawet dodanie gazu jest możliwe, bo sterowanie nim odbywa się za pomocą linki zaczepionej do dźwigni pompy paliwowej.

Rozwiązania te, Grzegorz Kamiński wykorzystuje stojąc z tyłu ciągnika w czasie obsługi owijarki stacjonarnej.

W tym ciagniku w miejscu fabrycznego rozdzielacza jednosekcyjnego zamontowany został dwusekcyjny z dwoma dźwigniami © Traktor24.pl
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej? Tego sierpniowego dnia w Kombinacie Rolnym Kietrz dużo się działo Zbiór buraków kombajnem Holmer Terra Dos T3 Zbiór słonecznika z przystawką Geringhoff SunLite Horizon 30 Fendt wynajęty do ciężkiej pracy na 450 godzin Amazone Cobra skutecznie zrywa ścierniska Test zużycia paliwa podczas orki