Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Rozsiewacze przyczepiane Unia RCW

Dodano: 05.04.2023
Litera H w nazwie rozsiewacza Unia RCW informuje, że maszyna jest wyższa od standardowej o 25 cm oraz wskazuje na zamontowanie hydraulicznego napędu przenośnika podłogowego © traktor24
Litera H w nazwie rozsiewacza Unia RCW informuje, że maszyna jest wyższa od standardowej o 25 cm oraz wskazuje na zamontowanie hydraulicznego napędu przenośnika podłogowego © traktor24

W latach 2021/2022 firma Unia znacząco zmodernizowała rozsiewacze przyczepiane RCW. W nowych modelach ściany zbiornika zostały ustawione bardziej stromo względem przenośnika pasowego, aby materiał łatwiej się na niego osypywał. To tylko jedna z kilku innych istotnych zmian w tym krajowym sprzęcie do rozsiewu nawozów mineralnych i wapna.

Unia proponuje aż 13 modeli rozsiewaczy RCW: 45, 60, 60 H, 85, 85 H, 100 Plus, 100 Plus H, 120 Plus, 120 Plus H, 90 TD, 110 TD, 130 TD, 150 Helix. Z oznaczeń tych można odczytać, jaka jest pojemność zbiornika maszyny. Litera H w nazwie informuje, że maszyna jest wyższa od standardowej o 25 cm. Model taki warto wybrać do nawożenia pogłównego. Ponadto litera H wskazuje na zamontowanie hydraulicznego napędu przenośnika podłogowego. Standardowa wersja rozsiewacza RCW posiada mechaniczny napęd przenośnika pasowego przenoszony z koła jezdnego maszyny poprzez koło ostrogowe.

Rozsiewacz z 7-letnią gwarancją antykorozyjną

Firma Amazone poinformowała o możliwości wydłużenie gwarancji antykorozyjnej swoich rozsiewaczy nawozów. Propozycja dotyczy maszyn zawieszanych ZA-V, ZA-TS i przyczepianych ZG-TS. Co trzeba zrobić, aby taką ochronę wydłużyć do lat siedmiu?

Czytaj dalej

Rozsiewacz nawozów Unia RCW w standardzie ISOBUS

Model rozsiewacza nawozów Unia RCW TD na podwoziu tandemowym z resorowanym układem zawieszenia (9000, 11000 lub 13000 l) oraz jednoosiowy RCW Plus (10 000 i 12 000 l) standardowo wyposażone są sterownik Pilot Joy. Opcjonalny komputer Superior pozwala obsługiwać wszystkie funkcje hydrauliczne maszyny za pomocą ekranu dotykowego. Dodatkowo elektronika rozsiewacza RCW może być również zgodna ze standardem ISOBUS. Ponadto dostępny jest system zmiennego dawkowania (VRA).

Rama z otworami

Ważną zmianą konstrukcyjną jest wzmocniona ażurowa rama. Rozwiązanie to pozwala na umycie jej wewnętrza, co w przypadku maszyny do nawożenia wpływa na wydłużenie jej żywotności. Zastosowanie otworów w ramie ułatwia również dostęp do punktów smarnych.

Rozsiew wapna pylistego

Rozsiewacz nawozów Unia RCW Plus można opcjonalnie wyposażyć w belkę roboczą przeznaczoną do wysiewu drobno zmielonego wapna. Model taki nazywa się RCW 150 Helix i ma skrzynię o pojemność 15 000 l. W tej maszynie wapno jest rozprowadzane na szerokości 9 lub 12 m przez dwa przenośniki ślimakowe osadzone w belkach. U ich podstawy znajduje się listwa z otworami, którymi nawóz spada do szczeliny między dwoma fartuchami.
Rozwiązanie służące do wysiewu nawozów pylistych dostępne jest także dla rozsiewaczy RCW 130 TD. Największe modele RCW (130 TD i RCW 150 Helix) posiadają resorowane zawieszenie typu Boogie z tylną osią skrętną, co ułatwia manewrowanie na polu oraz podczas jazdy po drogach publicznych.

Rozwiązanie służące do wysiewu nawozów pylistych dostępne jest dla rozsiewaczy RCW 130 TD i 150 © Unia
Rozwiązanie służące do wysiewu nawozów pylistych dostępne jest dla rozsiewaczy RCW 130 TD i 150 © Unia
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej? Tego sierpniowego dnia w Kombinacie Rolnym Kietrz dużo się działo Zbiór buraków kombajnem Holmer Terra Dos T3 Zbiór słonecznika z przystawką Geringhoff SunLite Horizon 30 Fendt wynajęty do ciężkiej pracy na 450 godzin Amazone Cobra skutecznie zrywa ścierniska