Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Zbiór słonecznika z przystawką Geringhoff SunLite Horizon 30

Dodano: 01.10.2023

Zbiór słonecznika na nasiona nie jest łatwy. Prowadzenie go za pomocą przystawki do kukurydzy powoduje sporo strat. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest użycie dedykowanej przystawki. Firma Geringhoff ma taki sprzęt, który coraz częściej można spotkać na naszych polach. My we wrześniu 2023 r. trafiliśmy na zbiór słonecznika kombajnem John Deere T670i z przystawką Geringhoff SunLite Horizon 30.

Claas Evion – test w pszenicy

Dawno o żadnej premierze produktowej w branży rolniczej nie było tak głośno, jak w przypadku zaprezentowania modelu Evion przez Claasa. To tylko pokazuje, jak bardzo ważny jest segment nieco mniejszych kombajnów z perspektywy polskich rolników. Łącznie w naszych rękach Claas Evion 410 spędził dwa dni.
Czytaj dalej

Przystawkę Geringhoff SunLite wyróżniają długie rozdzielacze łanu przypominające rynienki. To w nich gromadzi się część nasion słonecznika, które bez tego rozwiązania pozostałyby na polu. Po uniesieniu przystawki zsuwają się do jej wnętrza.

Zebrać koszyczki i rozdrobnić łodygi

Przystawkę Geringhoff SunLite Horizon 30 można umownie podzielić na dwie części. Górna odpowiada na zbiór koszyczków słonecznika. Rolą kombajnisty jest koszenie tak wysoko jak się da, aby tylko zebrać kapelusze z nasionami. Dolna część przystawki Geringhoff SunLite Horizon posiada rozdrabniacz łodyg. Jego odległość do kosy przystawki jest regulowana hydraulicznie.

9 m – 

taka jest szerokość robocza przystawki Geringhoff SunLite Horizon 30.

Uprawa słonecznika na nasiona, czyli niełupki staje się w Polsce coraz popularniejsza i profesjonalnych przystawek do ich zbioru jest coraz więcej.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy