Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Amazone Cobra skutecznie zrywa ścierniska

Dodano: 16.09.2023

Amazone proponuje 6-belkowy kultywator Cobra, który z zapasem podcina całą uprawianą powierzchnię. Mając prawie 10 m długości ma również dużo miejsca i czasu na rozprowadzenie resztek pożniwnych.

Amazone produkuje obecnie dwa modele kultywatora 6-belkowego Cobra o szerokości roboczej 6 i 7 metrów. To narzędzia przyczepiane z wózkiem jezdnym, który umieszczony jest w tylnej części pola zębów roboczych. Dwa koła o szerokości 55 cm stanowią solidne podparcie w czasie jazdy na uwrociach oraz po drodze. Cobra 6000-2TX po złożeniu bocznych segmentów do pozycji transportowej ma szerokość 2,99 m.

Delta-T to wskaźnik ratujący opryskiwanie

Zanim rozpoczniemy opryskiwanie roślin powinniśmy zwracać uwagę na aktualną zależność pomiędzy temperaturą a wilgotnością powietrza. Jeżeli zlekceważymy mówiący o niej wskaźnik Delta-T, to oprysk będzie przypominał pracę metodą chybił-trafił. Jak nie dopisze nam szczęście, to cała droga chemia zadziała słabo lub nawet wcale.
Czytaj dalej

Od 2 do 13 cm

Głębokość pracy Cobry z gęsiostopkami zależna jest od podłoża. Na glebie suchej i twardej może wynosić zaledwie 2 cm. W praktyce ustawiana jest tak, aby nie było widać śladów po kołach ciągnika. Na glebie wilgotnej wynosi więc 4-6 cm, co pozwala zniwelować koleiny po traktorze.

Do uprawy płytkiej przeznaczone są gęsiostopki o szerokości 220 mm. Natomiast do głębszej do poziomu maksymalnie 13 cm redlice wąskie o szerokości 50 mm. Przykręcane są one do zębów sprężystych ECO, których drgania wzmagają efekt uprawy gleby. Ponadto mogą dostosowywać się do podłoża i ustępować po uderzeniach w kamienie.

Gwarancja pełnego podcięcia

Kultywator Amazone Cobra ma podziałkę 13,3 cm, co oznacza, że nawet jak z powodu drgania zęba sprężystego, gęsiostopka odchyli się o np. 2-3 cm na jeden z boków, to i tak utrzymane zostaje pełne podcięcie uprawianej gleby. Pozwała na to 22-centymetrowa szerokość gęsiostopki. Przedstawiając to rozwiązanie inaczej – zapas wynosi po około 4 cm dla lewej i prawej strony każdej gęsiostopki.

Rama ma prześwit 60 cm, a rozstaw zębów na belce wynosi 80 cm. Biorąc pod uwagę, że belek jest 6, do zapchania się narzędzia dojdzie tylko w ekstremalnych warunkach bardzo dużej ilości resztek pożniwnych.

Więcej informacji w artykule tutaj

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy