Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Claas ma nowego szefa

Dodano: 06.04.2023

Od kwietnia 2023 roku, dyrektorem generalnym Grupy Claas nie jest Thomas Böck, ale Jan-Hendrik Mohr. Nowy szef jest dyplomowanym inżynierem, który pracuje w niemieckim koncernie od 1984 roku. Od 15 lat jest członkiem zarządu Grupy Claas.

– Jan-Hendrik Mohr cieszy się dużym szacunkiem w Grupie Claas i w całej naszej branży. Jak mało kto zna on koncern Claas i podczas wielu lat pracy na różnych stanowiskach kierowniczych udowodnił swoje wysokie kompetencje, mając duży wpływ na rozwój przedsiębiorstwa. Wspólnie z kolegami z Zarządu i wszystkimi pracownikami będzie kontynuował skuteczne działania swojego poprzednika i odważnie prowadził Claas ku przyszłości. Bardzo się cieszę, że to Jan-Hendrik Mohr przejmuje teraz odpowiedzialność jako dyrektor generalny Grupy Claas – mówi Cathrina Claas-Mühlhäuser, przewodnicząca Rady Nadzorczej Grupy Claas.

Jan-Hendrik Mohr, od kwietnia 2023 r. dyrektor generalny Grupy Claas © Claas
Jan-Hendrik Mohr, od kwietnia 2023 r. dyrektor generalny Grupy Claas © Claas

Kombajny pozostały pod okiem szefa

Przed objęciem nowego stanowiska, Jan-Hendrik Mohr był odpowiedzialny za Dział Zbioru Zbóż. Zajmował się więc flagowymi maszynami marki Claas produkowanymi w Harsewinkel. Co ciekawe, pomimo nowych obowiązków, działem tym kieruje nadal. Widocznie to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.
– Bardzo się cieszę, mogąc wraz z moimi kolegami z Zarządu i wszystkimi pracownikami kontynuować rozwój naszej historii sukcesu. Claas to wysoki poziom kompetencji technologicznych, produkty, które inspirują i kultura korporacyjna, która nas łączy. Myślimy długoterminowo i mamy jasną wizję: uczynić naszych klientów najlepszymi w swojej dziedzinie – mówi Jan-Hendrik Mohr.

Claas ściga się w Le Mans od 20 lat

Co ma wspólnego znany niemiecki producent sprzętu rolniczego ze słynnym wyścigiem samochodowym 24h Le Mans? Bezpośrednio niewiele, ale pośrednio bardzo dużo, bo od 20 lat w tym francuskim mieście powstają ciągniki Claas. Traktory te ścigają się na międzynarodowym rynku o miano najpopularniejszych na świecie. Co ciekawe, wcześniej we francuskiej fabryce w Le Mans produkowano traktory Renault Agriculture.
Czytaj dalej

Obroty przekraczające 5 miliardów euro

Od ubiegłego lata dojrzewała we mnie myśl, aby po ponad 16 latach pracy w Claas, w tym prawie czterech latach jako dyrektor generalny, podjąć nowe wyzwania. Wreszcie przyszedł dobry moment na zmianę: Grupa Claas wyszła z różnych kryzysów jeszcze silniejsza i obecnie osiąga duże sukcesy. W czasie mojej pracy na stanowisku dyrektora generalnego obroty wzrosły do ponad pięciu miliardów euro. W tym roku obrotowym mimo kryzysów osiągniemy doskonały wynik. Wyznaczyliśmy właściwy kurs, aby poprowadzić Claas w pełną sukcesów przyszłość – podsumowuje Thomas Böck.

– Mamy wobec Thomasa Böcka ogromny dług wdzięczności. To utalentowany technik i strategicznie myślący przedsiębiorca. Wykonywał doskonałą pracę przede wszystkim w dziedzinie rozwoju produktów i cyfryzacji. Cyfrowa transformacja Grupy Claas już zawsze będzie kojarzona z jego nazwiskiem. Jako dyrektor generalny Grupy Claas był znany i ceniony daleko poza granicami koncernu przede wszystkim za strategiczną zdolność przewidywania i rozległą wiedzę technologiczną. Poza tym cieszył się dużą sympatią pracowników Grupy Claas ze względu na swoją życzliwość i dobroć dla innych. Życzymy Thomasowi Böckowi wszystkiego dobrego i będziemy o nim pamiętać także w przyszłości – zapewnia Cathrina Claas-Mühlhäuser.

Co ciekawe, Jan-Hendrik Mohr pomimo nowych obowiązków dyrektora generalnego Grupy Claas, nadal kieruje Działem Zbioru Zbóż. Szef koncernu Claas będzie miał więc na oku flagowe maszyny produkowane w Harsewinkel © Claas
Co ciekawe, Jan-Hendrik Mohr pomimo nowych obowiązków dyrektora generalnego Grupy Claas, nadal kieruje Działem Zbioru Zbóż. Szef koncernu Claas będzie miał więc na oku flagowe maszyny produkowane w Harsewinkel © Claas
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn Instruktaż nawigacji ciągnika do pracy z kosiarkami Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym