Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Fendt wynajęty do ciężkiej pracy na 450 godzin

Dodano: 24.09.2023

Adam Siklicki gospodaruje w miejscowości Lisięcice w woj. opolskim. Od 15 lat stosuje uprawę bezorkową i wie o niej już bardzo dużo. Na przykład przekonał się, że nie warto oszczędzać na głębokiej uprawie i zabieg ten na wszystkich polach wykonuje corocznie. Do pracy tej w 2023 roku, wynajął Fendta o mocy maksymalnej 435 KM.

To kolejny przykład, że Agrihandler Rental, czyli wynajem sprzętu rolniczego od tej firmy, cieszy się coraz większą popularnością. Pisaliśmy już o tym w artykule pt. „Wynajmują sprzęt rolniczy i czasami nic nie płacą. Co na to Agrihandler?”

Ile zębów roboczych ma brona posiewna Horsch Cura 12 ST?

Wybraliśmy się pod płot graniczny z Białorusią, aby zobaczyć w pracy bronę posiewną Horsch Cura. Nie jest to zwykłe zgrzebło czy brona chwastownik. Jej dopracowane w szczegółach elementy robocze i możliwości ustawień do pracy w różnych warunkach robią różnicę. Jednoczesna precyzyjna praca armii zębów rozmieszczonych na 6 belkach powoduje, że szanse chwastów na uniknięcie z nimi kontaktu są znikome. Niezależnie od szerokości roboczej ich podziałka wynosi 2,8 cm.
Czytaj dalej

Fendt z niewielkim przebiegiem

– Do wynajmu przeznaczamy ciągniki roczne lub kilkuletnie z niewielkim przebiegiem wynoszącym do 5 tys. godzin. To traktory sprowadzane głównie z Niemiec z pewnych źródeł. Po zakupie zawsze przygotowujemy je do pracy, aby rolnik, który wynajmie od nas traktor mógł spokojnie nim pracować. Praktycznie wszystkie wynajmowane przez nas ciągniki dużych mocy mają systemy kierowania automatycznego. Nasi klienci mają gwarancję pracy nowoczesnym sprzętem, którym nie zawsze dysponują usługodawcy – podkreśla Paweł Gawlik, kierownik produktu Wynajem i Centrum Maszyn Używanych w firmie Polboto Agrihandler.

Cztery Fendty własne

Adam Siklicki na stałe zatrudnia trzech pracowników. Tyle osób wystarcza do uprawy 700 ha. Niewiele by jednak zdziałali, gdyby nie nowoczesny sprzęt. Jego fundament stanowią 4 własne ciągnik marki Fendt, każdy o mocy bliskiej 300 KM.  Do głębokiej i wydajnej uprawy pól potrzebny jest jednak traktor mocniejszy.

– Zakupu ciągnika ponad 400-konnego nie biorę obecnie pod uwagę z powodu za małej powierzchni gospodarstwa w stosunku do ceny takiego sprzętu. Dlatego spróbowałem wynajmu i była to dobra decyzja. Przez miesiąc pracował u nas Fendt 1046 Vario o mocy 476 KM. Od sierpnia chciałem wynająć go ponownie, ale okazało się, że jest już sprzedany. Dlatego tym razem trafił do nas Fendt 1042 Vario. Jego 435 KM w zupełności jednak wystarcza do pracy z naszym sprzętem do głębokiej uprawy – mówi Adam Siklicki.

Zauważyliśmy, że w gospodarstwie Lisięcice wynajęty ciągnik traktowany jest jak swój. Pochwalamy taką dbałość o nowoczesny sprzęt rolniczy. Tym bardziej, że do końca nigdy nie wiadomo, czy ostatecznie nie zostanie kupiony. Agrihandler daje bowiem prawo korzystnego pierwokupu. Cena może zostać obniżona o 100% wartości czynszu miesięcznego lub o 60% w przypadku trwającego dłużej.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem