Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Jak mocno dociążać przód ciągnika?

Dodano: 12.08.2023

Profesjonaliści od kół rolniczych z firmy Grasdorf, do sprawdzenia wpływu ciśnienia w oponach oraz balastowania ciągnika na zużycie paliwa, wybrali orkę. Test obejmował pracę bez obciążnika przedniego i z obciążnikami o masie 900 i 1500 kg. Który okazał się najlepszym wyborem?

Orka prowadzona była traktorem New Holland T7.315 zagregowanym z półzawiesznym pługiem obracalnym 7-korpusowym Kuhn Manager 7 NSH. To dobrze dobrany zestaw, ale jak wykazał test, można nim wykonywać pracę zużywając różne ilości paliwa. Było to zależne od zadanego do kół ciśnienia, balastowania ciągnika i połączenia tych zmiennych w różnych konfiguracjach.

Wyniki testu w artykule tutaj.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej? Tego sierpniowego dnia w Kombinacie Rolnym Kietrz dużo się działo Zbiór buraków kombajnem Holmer Terra Dos T3 Zbiór słonecznika z przystawką Geringhoff SunLite Horizon 30 Fendt wynajęty do ciężkiej pracy na 450 godzin Amazone Cobra skutecznie zrywa ścierniska