Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Jak mocno dociążać przód ciągnika?

Dodano: 12.08.2023

Profesjonaliści od kół rolniczych z firmy Grasdorf, do sprawdzenia wpływu ciśnienia w oponach oraz balastowania ciągnika na zużycie paliwa, wybrali orkę. Test obejmował pracę bez obciążnika przedniego i z obciążnikami o masie 900 i 1500 kg. Który okazał się najlepszym wyborem?

Orka prowadzona była traktorem New Holland T7.315 zagregowanym z półzawiesznym pługiem obracalnym 7-korpusowym Kuhn Manager 7 NSH. To dobrze dobrany zestaw, ale jak wykazał test, można nim wykonywać pracę zużywając różne ilości paliwa. Było to zależne od zadanego do kół ciśnienia, balastowania ciągnika i połączenia tych zmiennych w różnych konfiguracjach.

Wyniki testu w artykule tutaj.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy