Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Kosiarka przednia Samasz typu pchanego, czy ciągniętego?

Dodano: 29.05.2023

Zielone Agro Show 2023 z pokazami na piątkę

Podczas Zielonego Agro Show 2023, w pokazach pracy maszyn do zbioru zielonek niskołodygowych uczestniczyły aż 43 zestawy. Miały co robić, bo trawa była gęsta i wilgotna. W normalnej pracy po jej skoszeniu należałoby odczekać aż przeschnie, ale tryb pokazowy rządzi się swoimi prawami i nie ma na to czasu. Z tego powodu był to prawdziwy test, głównie dla pras.
Czytaj dalej

Kosiarka zawieszona na przednim TUZ ciągnika, to rozwiązanie pełne zalet. Dlatego jest coraz powszechniej stosowane. Maszyny takie ma w ofercie również nasz największy producent sprzętu do zbioru zielonek. Samasz daje wybór pomiędzy kosiarką czołową pchaną XT-F a ciągniętą KDF.

Kosiarka Samasz XT-F z zawieszeniem listwy tnącej typu pchanego i zwartą konstrukcją prezentuje się nowocześniej od maszyny KDF z zawieszeniem listwy tnącej typu ciągniętego i konstrukcją rozbudowaną. Za to kosiarka KDF sprawdzi się w każdych warunkach pracy, a XT-F najlepiej spisze się na użytkach zielonych o równej powierzchni.

Zawieszenie listwy tnącej typu pchanego

Kosiarka przednia Samasz XT-F typu pchanego jest konstrukcją z prostszym typem zawieszenia listwy tnącej. Za wybieranie nierówności poprzecznych odpowiadają w niej 3 krótkie sprężyny. Nie są parzyste z powodu zamontowania na jednym z boków kosiarki XT-F przekładni. Kopiowanie wzdłużne realizowane jest przez dwie długie sprężyny łączące maszynę z ciągnikiem.

Podczas pracy kosiarki XT-F przedni TUZ ciągnika pracuje w pozycji pływającej, bo bierze udział w kopiowaniu powierzchni użytku zielonego. Maszyn XT-F z zawieszeniem pchanym nie można wyposażyć w kondycjoner.

Samasz kosiarka przednia ciągana KDF341S
Piotr Cebeliński, dyrektor sprzedaży krajowej w firmie Samasz podkreśla duży zakres kopiowania terenu przez kosiarkę KDF z zawieszeniem listwy tnącej typu ciągniętego © Traktor24

Zawieszenie listwy tnącej typu ciągniętego

Taką możliwość mają kosiarki Samasz serii KDF, w których zastosowano zawieszenie listwy tnącej typu ciągniętego. Maszyny te mają olbrzymie możliwości kopiowania powierzchni użytku zielonego. Ich budowa przypomina kosiarkę tylną z zawieszeniem centralnym.

Rozbudowana konstrukcja z długimi sprężynami powoduje, że kosiarka KDF wygląda na skomplikowaną. Dostępna jest jej wersja z hydraulicznym przesuwem bocznym, co pozwala korygować znoszenie maszyny pracującej na stokach.

Podczas pracy kosiarki KDF przedni TUZ ciągnika jest ustawiony na sztywno, bo nie bierze udziału w kopiowaniu powierzchni użytku zielonego.

Samasz kosiarka przednia XT-F 302
Kosiarka przednia Samasz XT-F typu pchanego jest konstrukcją z prostszym typem zawieszenia listwy tnącej © Traktor24
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy