Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Lovol M1104 – 117 KM za mniej niż 200 tys. zł

Dodano: 06.05.2024
Lovol fot. Tomasz Kuchta
Lovol M1104 to propozycja prostego i mechanicznego ciągnika fot. Tomasz Kuchta

Choć rolnicy mogą dziś przebierać w nowoczesnych, bardzo zaawansowanych ciągnikach rolniczych, to wciąż przez pewną część gospodarzy poszukiwane są proste i mechaniczne traktory. Dokładnie taki jest Lovol M1104.

Brak zbędnej elektroniki, konkretny, jak na swoją klasę gabaryt, moc silnika wynosząca ponad 100 KM, a to wszystko w cenie poniżej 200 tys. zł netto. Przyjrzyjmy się dokładnie temu, co oferuje Lovol M1104.

MRiRW zwiększa budżet na rolnictwo 4.0. Ilu rolników skorzysta?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, iż budżet działania w zakresie rolnictwa 4.0 został powiększony. Jaką dodatkową kwotę wygospodarowano? Ilu rolników będzie miało okazję skorzystać z dofinansowania?
Czytaj dalej

Lovol z ciągnikami o wyższej mocy

Choć marka Lovol większości rolników może kojarzyć się z ciągnikami o mniejszych mocach, to jakiś czas temu się to zmieniło. A najlepszym tego przykładem jest model M1104.

195 tys. zł netto – 

na taką kwotę został wyceniony przez firmę Elrol 117-konny Lovol M1104.

Sercem tego traktora jest 4-cylindrowa jednostka napędowa Doosan o pojemności 3,4 l. Dzięki zastosowaniu turbosprężarki oraz chłodnicy powietrza doładowującego z silnika wykrzesano ok. 117 KM mocy maksymalnej oraz 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Warto dodać, że jednostka ta dzięki zastosowaniu m.in. filtra DPF spełnia normy emisji spalin EURO V.

Lovol M1104 w danych technicznych

Za przeniesienia napędu w ciągniku odpowiada mechaniczna, zsynchronizowana skrzynia biegów z rewersem mechanicznym. Pompa hydrauliczna może poszczycić się wydajnością na poziomie 98 l/min, a maksymalny udźwig tylnego podnośnika wynosi 4,5 t.

Lovol 3 fot. Tomasz Kuchta
Tylny podnośnik może poszczycić się udźwigiem na poziomie 4,5 t fot. Tomasz Kuchta

Dobrze prezentują się także dane techniczne opisujące jego gabaryty, bowiem masa własna traktora wraz z zamontowanymi obciążnikami dobija do 5 t, a jego rozstaw osi sięga 2370 mm.

Użytkowników tego traktora z pewnością ucieszy fakt, iż zarówno napęd na przednią oś, blokada mechanizmu różnicowego, a także obsługa WOM-u odbywa się elektrohydraulicznie po wciśnięciu przycisków.

Co oferuje i ile kosztuje Lovol M1104?

Decydując się na chińskiego Lovola o oznaczeniu M1104 w wersji Premium otrzymujemy m.in. komplet opon radialnych w rozmiarze 380/70R24 z przodu oraz 520/70R34 z tyłu, górny zaczep transportowy automatyczny Rockinger, czy instalację pneumatyczną dwuobwodową.

4-słupkowa kabina będzie zaś wyposażona w klimatyzację, radio, reflektory robocze z przodu i z tyłu, a także w lampę błyskową.

Tak skonfigurowany Lovol M1104 został wyceniony przez firmę Elrol na 195 tys. zł netto.

Lovol 4 fot. Tomasz Kuchta
Wnętrze 4-słupkowej kabiny jest minimalistyczne, dokładnie tego spodziewaliśmy się po ciągniku tej klasy fot. Tomasz Kuchta
Lovol 2 fot. Tomasz Kuchta
Sercem ciągnika Lovol M1104 jest 4-cylindrowa jednostka Doosan o pojemności 3,4 l fot. Tomasz Kuchta
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy