Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Siewnik Pöttinger Aerosem VT 6000 DD

Dodano: 05.04.2023

Przyczepiany siewnik pneumatyczny Pöttinger Aerosem VT 5000 DD posadowiony na bronie wirnikowej o szerokości roboczej 5 m zyskał większego brata. To model 6-metrowy z podłużnie ułożonym zbiornikiem ciśnieniowym o pojemności 4600 l. W porównaniu do wersji 5-metrowej wzrosła ona znacznie (o 1800 l), co pozwala dłużej pracować bez przerw na napełnianie.

Przyczepiany siewnik pneumatyczny Pöttinger Aerosem VT 6000 DD pozwala jednocześnie wysiewać dwa różne komponenty na bazie dwóch odmiennych kart dostosowanych do wydzielonych części pola © Pöttinger
Przyczepiany siewnik pneumatyczny Pöttinger Aerosem VT 6000 DD pozwala jednocześnie wysiewać dwa różne komponenty na bazie dwóch odmiennych kart dostosowanych do wydzielonych części pola © Pöttinger

Zbiornik dwukomorowy

Zbiornik siewnika Aerosem VT 6000 DD podzielony jest na dwie komory w stosunku 50:50. Pozwala to wysiewać nasiona i granule nawozu lub same nasiona. Każda komora wyposażona jest w oddzielne dozowanie, co pozwala na niezależne sterowane wysiewem. Jednocześnie można wysiewać dwa różne komponenty na bazie dwóch odmiennych kart dostosowanych do wydzielonych części pola. Pobrane ze zbiorników nasiona i nawóz trafiają do jednego przewodu wysiewu, co oznacza wysiew w ramach strategii Single Shoot. Łatwy dostęp do zasuw odcinających i aparatów dozujących ułatwia wymianę ich wałków. Można to zrobić nawet przy pełnym zbiorniku, co jest dużą zaletą.

Mechaniczny 3-metrowy siewnik Sitera 100 z napędem elektrycznym

Najnowszy agregat uprawowo-siewny Kuhn z kompaktowym siewnikiem mechanicznym nabudowanym na bronie aktywnej może pracować z ciągnikiem o mocy wynoszącej od zaledwie 100 KM. Pozwala na to jego konstrukcja i niewielka masa (900-990 kg) nowego siewnika Sitera 100. Maszyna ta może posiadać aparat wysiewający z napędem elektrycznym.
Czytaj dalej

Brona wirnikowa z wałem oponowym

Brona wirnikowa z zębami roboczymi o wymiarach 18×340 mm pozwala zestawem VT 6000 DD skutecznie pracować na glebach ciężkich. Aby uniknąć efektu spychania rozpylonej gleby za wirnikami znajduje się jest 12 opon o średnicy aż 800 mm. Producent podaje, że optymalne zagęszczenie rzędów nasion jest możliwe dzięki dużej powierzchni styku opon oraz wykorzystaniu ich specjalnego profilu rowkowego. Dodatkowa amortyzacja wału ugniatającego zapewnia spokojniejszą pracę maszyny podczas siewu.

Redlice talerzowe Dual Disc

Podwójne redlice talerzowe Dual Disc są lekko przesunięte względem siebie (ustawienie off-set). W połączeniu z równej długości ramionami pozwala to pracować w dużej ilości resztek roślinnych. Rozstaw rzędów siewnika wynosi 12,5 cm.

60 kG – 

tyle wynosi maksymalny nacisk redlicy na glebę

Zapotrzebowanie na moc Aerosema VT 6000 DD, zależnie od rodzaju gleby, warunków polowych, głębokości uprawy i prędkości pracy wynosi od 280 do nawet 500 KM. Maszyna marki Pöttinger z powodu wzdłużnego usytuowania zbiornika ma długość 8 m. Po złożeniu do pozycji transportowej jej szerokość wynosi 3 m, a wysokość 3,4 m.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem