Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

W Europie obciążnik znaczy Pateer

Dodano: 14.10.2023
Pateer Group nieustannie opracowuje nowe obciążniki, które są aktualizowane zgodne z trendami designerskimi nowych serii ciągników © Pateer
Pateer Group nieustannie opracowuje nowe obciążniki, które są aktualizowane zgodne z trendami designerskimi nowych serii ciągników © Pateer

Traktor bez obciążnika, jest jak zawodnik futbolu amerykańskiego bez ochraniaczy i kasku. Po prostu czegoś mu brakuje i nie wzbudza respektu. Tyle w temacie pierwszego wrażenia, bo odpowiednio na boisku i na polu, to ostatecznie gra i praca są najważniejsze. Dobrze dobrany obciążnik pełni więc w ciągniku przynajmniej dwie funkcje – wizerunkową i poprawiającą trakcję. Powinien go mieć każdy większy traktor, o czym doskonale wie holenderska firma Pateer.

Obniżyli ciśnienie i pług zaczął orać głębiej. Jak to się stało?

Orka jest synonimem ciężkiej pracy i wyniki jakichkolwiek porównań prowadzonych podczas jej wykonywania są wysoce miarodajne. Dlatego profesjonaliści od opon rolniczych z firmy Grasdorf, do sprawdzenia wpływu ciśnienia w kołach oraz balastowania ciągnika na zużycie paliwa, wybrali właśnie ten zabieg uprawowy. Podczas testu, po spuszczeniu powietrza z kół traktora, doszło do samoistnej zmiany głębokości orki.

Czytaj dalej

Jej szefostwo zdaje sobie sprawę, że poprawnie dobrany balast potrafi zmienić ledwo człapiący ciągnik w silnego konia pociągowego. Jeżeli przy tej okazji tworzy z traktorem spójną całość, to rolnik doceni jego producenta. Firmę Pateer musiało wysoko oceniać wielu farmerów, bo jest dzisiaj największym dostawcą obciążników do ciągników rolniczych i ładowarek teleskopowych w Europie.

Z ponad 100-letnią tradycją

Firma Pateer została założona w 1920 r. przez prężnego przedsiębiorcę Leo Pateer. Od ponad 50 lat rozwijana jest przez przedstawiciela trzeciego pokolenia tej rodziny – Jacka Pateer. Bazując na siedzibie głównej firmy w Holandii powiększał on produkcję obciążników oraz stopniowo wprowadzał do oferty inne elementy, w które można doposażyć ciągnik. To m.in. przeciwwagi, haki i układy zaczepowe.

300-3300 kg – 

w tym zakresie mas, Pateer produkuje obciążniki typu monoblok.

Krokiem milowym w rozwoju firmy było otwarcie w 1994 r. Pateer Francja z siedzibą w Bruz. Od tego czasu Pateer Group rozwija się w tempie geometrycznym. Obecnie ma zakłady produkujące obciążniki betonowe i magnetytowe we: Francji, Hiszpanii i Włoszech. Ponadto na Ukrainie i w Chinach wytwarza ich odpowiedniki żeliwne, a w Indiach produkuje odlewy.

Pateer Group współpracuje obecnie ze wszystkimi wiodącymi producentami ciągników rolniczych i ładowarek teleskopowych. Dostarcza im obciążniki na pierwszy montaż (OEM). Ponadto poprzez dealerów sprzętu rolniczego trafiają one bezpośrednio do rolników.

We francuskim Bruz od 2019 r. działa międzynarodowe centrum wystawowe – Pateer Experience Center © Pateer
We francuskim Bruz od 2019 r. działa międzynarodowe centrum wystawowe – Pateer Experience Center © Pateer

Od betonu, przez stal do żeliwa

–  Pateer Group produkuje obciążniki betonowe, wzmocnione obciążniki betonowe, magnetytowe, stalowe, żeliwne, obciążniki montowane na koła, walizkowe, zderzaki do ciągników rolniczych oraz obciążniki z pojemnikami na narzędzia. Uzupełnieniem oferty jest również szeroka gama osprzętu, m.in. tylne zaczepy, haki wyposażone w regulację wysokości czy błotniki. Kolejnymi produktami, których Pateer Group jest wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim są przednie podnośniki i przednie napędy WOM renomowanego, niemieckiego producenta Stemplinger KVF – wyjaśnia Tomasz Kujawski, menadżer sprzedaży Pateer Group.

25-70 kg – 

w tym zakresie mas, Pateer produkuje obciążniki typu walizkowego.

Obciążniki Pateer można spotkać na różnych markach ciągników rolniczych na świecie. Wciąż opracowywane są ich nowe wersje, które są aktualizowane zgodne z trendami estetycznymi najnowszych serii ciągników.

Jack Pateer właściciel i dyrektor generalny Pateer Group (w środku) oraz menadżerowie sprzedaży w Polsce, Stanisław Bober (z lewej) i Tomasz Kujawski © Pateer
Jack Pateer właściciel i dyrektor generalny Pateer Group (w środku) oraz menadżerowie sprzedaży w Polsce, Stanisław Bober (z lewej) i Tomasz Kujawski © Pateer

Nowoczesne centrum wystawowe

We francuskim Bruz od 2019 r. działa międzynarodowe centrum wystawowe – Pateer Experience Center. Odbywają się w nim wizyty oraz szkolenia dealerów firmy Pateer z całego świata.

– Jest to również miejsce, gdzie powstają wszystkie nowe produkty i innowacyjne koncepcje oraz odbywają się prace związane z wprowadzeniem ich na rynek. W 2022 również w Bruz otwarte zostało bardzo nowoczesne centrum logistyczne – Pateer Logistics – które odpowiedzialne jest za logistykę i dostawy obciążników na terenie Europy zachodniej oraz Polski. W Pateer Logistics odbywa się również malowanie obciążników na zautomatyzowanej linii do malowania – mówi Tomasz Kujawski.

W Polsce dwóch menadżerów sprzedaży

W naszym kraju od lutego 2023 r. funkcjonuje nowa struktura sprzedaży Pateer Group. Tomasz Kujawski odpowiada za rynki: Polska zachodnia, Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry, Rumunia, Chorwacja i Serbia. Natomiast Stanisław Bober odpowiedzialny jest za sprzedaż na terenie: Polski wschodniej, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Szwecji i Norwegii.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Kultywator Väderstad Cultus 300 testowaliśmy na polach po zebranych: rzepaku, soi oraz kukurydzy Case Vestrum z rewersem w małym joysticku Fastrac na polu. Jak sobie poradził? John Deere S7 900 to kombajn, który wie, co wydarzy się za 4 sekundy Moc Valtry T175e zweryfikowana podczas pracy z głęboszem Najsilniejszy ciągnik świata pracował w Polsce Agrisem Strip-Till dla koneserów tej technologii Uprawa ścierniska – talerz kontra ząb Claas Trion 530 po 2 sezonach na 200 ha Kalkulator Manitou TCO wylicza koszty użytkowania maszyn