Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

W Europie obciążnik znaczy Pateer

Dodano: 14.10.2023
Pateer Group nieustannie opracowuje nowe obciążniki, które są aktualizowane zgodne z trendami designerskimi nowych serii ciągników © Pateer
Pateer Group nieustannie opracowuje nowe obciążniki, które są aktualizowane zgodne z trendami designerskimi nowych serii ciągników © Pateer

Traktor bez obciążnika, jest jak zawodnik futbolu amerykańskiego bez ochraniaczy i kasku. Po prostu czegoś mu brakuje i nie wzbudza respektu. Tyle w temacie pierwszego wrażenia, bo odpowiednio na boisku i na polu, to ostatecznie gra i praca są najważniejsze. Dobrze dobrany obciążnik pełni więc w ciągniku przynajmniej dwie funkcje – wizerunkową i poprawiającą trakcję. Powinien go mieć każdy większy traktor, o czym doskonale wie holenderska firma Pateer.

Obniżyli ciśnienie i pług zaczął orać głębiej. Jak to się stało?

Orka jest synonimem ciężkiej pracy i wyniki jakichkolwiek porównań prowadzonych podczas jej wykonywania są wysoce miarodajne. Dlatego profesjonaliści od opon rolniczych z firmy Grasdorf, do sprawdzenia wpływu ciśnienia w kołach oraz balastowania ciągnika na zużycie paliwa, wybrali właśnie ten zabieg uprawowy. Podczas testu, po spuszczeniu powietrza z kół traktora, doszło do samoistnej zmiany głębokości orki.
Czytaj dalej

Jej szefostwo zdaje sobie sprawę, że poprawnie dobrany balast potrafi zmienić ledwo człapiący ciągnik w silnego konia pociągowego. Jeżeli przy tej okazji tworzy z traktorem spójną całość, to rolnik doceni jego producenta. Firmę Pateer musiało wysoko oceniać wielu farmerów, bo jest dzisiaj największym dostawcą obciążników do ciągników rolniczych i ładowarek teleskopowych w Europie.

Z ponad 100-letnią tradycją

Firma Pateer została założona w 1920 r. przez prężnego przedsiębiorcę Leo Pateer. Od ponad 50 lat rozwijana jest przez przedstawiciela trzeciego pokolenia tej rodziny – Jacka Pateer. Bazując na siedzibie głównej firmy w Holandii powiększał on produkcję obciążników oraz stopniowo wprowadzał do oferty inne elementy, w które można doposażyć ciągnik. To m.in. przeciwwagi, haki i układy zaczepowe.

300-3300 kg – 

w tym zakresie mas, Pateer produkuje obciążniki typu monoblok.

Krokiem milowym w rozwoju firmy było otwarcie w 1994 r. Pateer Francja z siedzibą w Bruz. Od tego czasu Pateer Group rozwija się w tempie geometrycznym. Obecnie ma zakłady produkujące obciążniki betonowe i magnetytowe we: Francji, Hiszpanii i Włoszech. Ponadto na Ukrainie i w Chinach wytwarza ich odpowiedniki żeliwne, a w Indiach produkuje odlewy.

Pateer Group współpracuje obecnie ze wszystkimi wiodącymi producentami ciągników rolniczych i ładowarek teleskopowych. Dostarcza im obciążniki na pierwszy montaż (OEM). Ponadto poprzez dealerów sprzętu rolniczego trafiają one bezpośrednio do rolników.

We francuskim Bruz od 2019 r. działa międzynarodowe centrum wystawowe – Pateer Experience Center © Pateer
We francuskim Bruz od 2019 r. działa międzynarodowe centrum wystawowe – Pateer Experience Center © Pateer

Od betonu, przez stal do żeliwa

–  Pateer Group produkuje obciążniki betonowe, wzmocnione obciążniki betonowe, magnetytowe, stalowe, żeliwne, obciążniki montowane na koła, walizkowe, zderzaki do ciągników rolniczych oraz obciążniki z pojemnikami na narzędzia. Uzupełnieniem oferty jest również szeroka gama osprzętu, m.in. tylne zaczepy, haki wyposażone w regulację wysokości czy błotniki. Kolejnymi produktami, których Pateer Group jest wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim są przednie podnośniki i przednie napędy WOM renomowanego, niemieckiego producenta Stemplinger KVF – wyjaśnia Tomasz Kujawski, menadżer sprzedaży Pateer Group.

25-70 kg – 

w tym zakresie mas, Pateer produkuje obciążniki typu walizkowego.

Obciążniki Pateer można spotkać na różnych markach ciągników rolniczych na świecie. Wciąż opracowywane są ich nowe wersje, które są aktualizowane zgodne z trendami estetycznymi najnowszych serii ciągników.

Jack Pateer właściciel i dyrektor generalny Pateer Group (w środku) oraz menadżerowie sprzedaży w Polsce, Stanisław Bober (z lewej) i Tomasz Kujawski © Pateer
Jack Pateer właściciel i dyrektor generalny Pateer Group (w środku) oraz menadżerowie sprzedaży w Polsce, Stanisław Bober (z lewej) i Tomasz Kujawski © Pateer

Nowoczesne centrum wystawowe

We francuskim Bruz od 2019 r. działa międzynarodowe centrum wystawowe – Pateer Experience Center. Odbywają się w nim wizyty oraz szkolenia dealerów firmy Pateer z całego świata.

– Jest to również miejsce, gdzie powstają wszystkie nowe produkty i innowacyjne koncepcje oraz odbywają się prace związane z wprowadzeniem ich na rynek. W 2022 również w Bruz otwarte zostało bardzo nowoczesne centrum logistyczne – Pateer Logistics – które odpowiedzialne jest za logistykę i dostawy obciążników na terenie Europy zachodniej oraz Polski. W Pateer Logistics odbywa się również malowanie obciążników na zautomatyzowanej linii do malowania – mówi Tomasz Kujawski.

W Polsce dwóch menadżerów sprzedaży

W naszym kraju od lutego 2023 r. funkcjonuje nowa struktura sprzedaży Pateer Group. Tomasz Kujawski odpowiada za rynki: Polska zachodnia, Czechy, Słowacja, Słowenia, Węgry, Rumunia, Chorwacja i Serbia. Natomiast Stanisław Bober odpowiedzialny jest za sprzedaż na terenie: Polski wschodniej, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Szwecji i Norwegii.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000