Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Autonomiczna Kubota Agri Robo KVT. To ciągnik sterowany również ręcznie lub zdalnie

Dodano: 02.01.2024

Pojazdy autonomiczne w rolnictwie pojawiają się jak grzyby po deszczu. Niektórzy producenci ciągników tradycyjnych adaptują je do pracy samodzielnej pozostawiając możliwość obsługi tradycyjnej. Taką drogę wybrał koncern Kubota dla swojego traktora Agri Robo KVT.

Pozostawienie kabiny, fotela, kierownicy i wszystkich elementów obsługi traktora pozwala jeździć nim jak zwykłym ciągnikiem. Nie ma więc problemu związanego z przemieszczaniem się traktora Kubota Agri Robo KVT po drogach publicznych. Operator może na polu z niego wysiąść i aktywować pracę autonomiczną, w ramach której traktor wykona ją samodzielnie.

Mają ciągniki John Deere istniejące również w świecie cyfrowym

Dzisiejsza technika rolnicza to już nie tylko ciągniki i maszyny, które podziwiamy w czasie pracy. Wiele z nich istnieje również w świecie cyfrowym, do którego rolnik ma nieograniczony dostęp. Odwiedziliśmy Gospodarstwo Rolne Lewandowscy, w którym odkrywanie możliwości rolnictwa cyfrowego trwa od momentu zakupu ciągnika John Deere 6250R.
Czytaj dalej

Na bazie traktora Kubota M5112

Kubota MR 1000A Agri Robo KVT to ciągnik autonomiczny zbudowany na bazie modelu Kubota M5112. Napędza go 4-cylindrowy silnik Kubota V3800 o mocy 100 KM. Oczywiście hydraulika, osie i kabina zostały są identyczne jak w modelu M5112 M5112. Za to przekładnia bezstopniowa KVT posiada oprogramowanie napisane pod kątem jazdy autonomicznej. Zależnie od wyposażenia traktor ma masę od 3550 do 4130 kg.

2017 – 

w tym roku koncern Kubota rozpoczął prace nad ciągnikiem autonomicznym SL60A. Od 2020 r. trwały prace nad traktorem silniejszym o mocy 100 KM – Kubota MR 1000A Agri Robo KVT.

– Bezpieczeństwo jest w pełni gwarantowane podczas użytkowania w trybie automatycznym i zdalnym. Ciągnik jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię sonaru i skanera, a także systemy rozpoznawania optycznego, które umożliwiają wykrywanie nieruchomych lub poruszających się przeszkód lub osób z dowolnej odległości – czytamy w komunikacie prasowym.

Obsługa dwóch ciągników naraz

Rozwiązaniem wyróżniającym ciągnik Kubota MR 1000A Agri Robo KVT jest możliwość zdalnej obsługi nawet dwóch takich traktorów jednocześnie za pomocą tabletu, specjalnego pilota lub ekranu w kabinie. System informacji o zarządzaniu gospodarstwem (FMIS) umożliwia monitorowanie ciągnika autonomicznego w czasie rzeczywistym.

Ciągnik jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię sonaru i skanera, a także systemy rozpoznawania optycznego, które umożliwiają wykrywanie nieruchomych lub poruszających się przeszkód lub osób z dowolnej odległości fot. materiały prasowe
Ciągnik jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię sonaru i skanera, a także systemy rozpoznawania optycznego, które umożliwiają wykrywanie nieruchomych lub poruszających się przeszkód lub osób z dowolnej odległości fot. materiały prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT