Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Elektryczny New Holland o mocy 120 KM

Dodano: 04.04.2023
Ciągnik elektryczny New Holland T4 ElectricPower ma moc maksymalną 120 KM © New Holland
Ciągnik elektryczny New Holland T4 ElectricPower ma moc maksymalną 120 KM © New Holland

New Holland opracował ciągnik elektryczny o mocy maksymalnej 120 KM. To model serii T4, który według danych producenta posiada akumulator pozwalający na pracę przez cały dzień. Po jego wyczerpaniu system szybkiego ładowania pozwala w zaledwie godzinę powrócić do pełnego stanu energii elektrycznej.

New Holland T4 Electric Power zaprezentowany został po raz pierwszy podczas wydarzenia CNH Industrial Tech Day, które odbyło się 7 i 8 grudnia 2022 r. w USA. Traktor został opracowany przez inżynierów CNH Industrial przy współpracy ekspertów z amerykańskiej firmy Monarch Tractor.

Ciągnik T4 Electric Power wyposażono w szereg automatycznych funkcji opartych na czujnikach i kamerach © New Holland
Ciągnik T4 Electric Power wyposażono w szereg automatycznych funkcji opartych na czujnikach i kamerach © New Holland

Idealny do pracy w oborze

W porównaniu do tradycyjnego ciągnika z silnikiem spalinowym, zastosowanie napędu elektrycznego znacznie ograniczyło wibracje. Ponadto pozwoliło zredukować poziom hałasu o blisko 90%. Traktor elektryczny jest więc wręcz uszyty na miarę pracy przy obsłudze zwierząt.

Praca ciągnika z napędem elektrycznym w porównaniu do jego wersji z silnikiem diesla, pozwala zmniejszyć koszty eksploatacji o nawet 90%. Po prostu nie trzeba stosować paliwa i oleju silnikowego, co obniża koszty eksploatacji traktora. – Podczas testów ciągnik T4 Electric Power wykazał się świetną dynamiką i płynniejszym przełączaniem biegów oraz zmianą kierunku jazdy. Dzięki temu jazda nim to przyjemność – czytamy w komunikacie prasowym.

Pelet według Krone – w żniwa na polu a potem stacjonarnie

Peleciarka mobilna Krone Premos 5000 może produkować pelet bezpośrednio na polu podbierając słomę z pokosu pozostawionego przez kombajn. Koniec żniw nie musi jednak oznaczać zakończenia sezonu jej pracy. Po prostym dozbrojeniu staje się maszyną do stacjonarnej produkcji peletu z dużych kostek słomy.
Czytaj dalej

Elektryk z funkcjami autonomicznymi

Ciągnik T4 Electric Power z napędem elektrycznym wyposażono w szereg automatycznych funkcji opartych na czujnikach i kamerach. To elementy technologii pojazdów autonomicznych, czyli robotów. Przykładowo tryb „Shadow Follow Me” umożliwia synchronizację jednoczesnej pracy kilku maszyn na jednym polu. Natomiast system detekcji o zakresie działania 360o pozwala wykrywać i omijać przeszkody. Ponadto funkcja rozpoznawania maszyny ułatwia jej podłączenie do ciągnika.

Nadzór ciągnika ze smartfona

Telemetria pozwala nadzorować traktor T4 Electric Power z poziomu smartfona z odpowiednią aplikacją. Oczywiście wśród dostępnych informacji nie brakuje tej o poziomie naładowania akumulatora.

Rozpoczęcie produkcji seryjnej modelu New Holland T4 Electric Power planowane jest pod koniec roku 2023.

Według danych producenta posiada akumulator zamontowany w T4 ElectricPower pozwalaj na pracę przez cały dzień © New Holland
Według danych producenta posiada akumulator zamontowany w T4 ElectricPower pozwalaj na pracę przez cały dzień © New Holland
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT