Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Fabryka New Holland w Płocku bliska ambasadorowi Włoch

Dodano: 11.07.2023
Fabryka New Holland w Płocku oglądana przez Luca Franchetti Pardo, ambasadora Włoch w Polsce (w jasnym garniturze)
Luca Franchetti Pardo, ambasador Włoch w Polsce (w jasnym garniturze) odwiedził fabrykę New Holland w Płocku © New Holland

Dlaczego wizyta ambasadora Włoch w Polsce w płockiej fabryce koncernu New Holland mogła być bliska jego sercu? Zapewne takie pytanie zadają sobie osoby nieznające powiązań kapitałowych na rynku producentów sprzętu rolniczego?

New Holland T5S dla poszukujących stabilności

W technice rolniczej nie ma zastoju, czas leci bardzo szybko, a i konkurencja nie śpi. Dlatego nawet udane modele ciągników po kilku latach są zastępowane przez nowsze. Czy lepsze, to już oczywiście czas pokazuje. New Holland właśnie wkracza na rynek z nowym T5S zapewniając, że to traktor na lata.
Czytaj dalej

Spieszymy wyjaśnić, że CNH Industrial, w którego skład wchodzą marki New Holland Agriculture i Case IH, jest częścią jeszcze większego podmiotu jakim jest włoski koncern Fiat. I wszystko jasne – włoską fabrykę w Polsce odwiedził Luca Franchetti Pardo, ambasador Włoch w Polsce.

Płocka fabryka jednym z fundamentów CNH Industrial

Ambasadora Włoch po płockim zakładzie oprowadzali Sean Lennon, Vice President New Holland Agriculture na Europę i Federico Bellotto, Business Director New Holland Agriculture na Polskę, Europę Wschodnią i Austrię.

Fabryka marki New Holland w Płocku powstała na bazie dawnej fabryki kombajnów zbożowych Bizon. Od ponad dwudziestu lat produkuje kombajny New Holland w charakterystycznym kolorze żółtym, z których jest najbardziej znana. Ponadto wytwarzane są w niej hedery i prasy zwijające.

Dla CNH Industrial produkcja w Polsce jest bez wątpienia kluczowa i strategiczna. Maszyny z Płocka trafiają do rolników na całym świecie.

New Holland_kombajn z fabryki w Płocku
Fabryka New Holland w Płocku od ponad dwudziestu lat produkuje kombajny New Holland w charakterystycznym kolorze żółtym © New Holland

Sprzęt tworzony przy udziale Polaków

– To dla nas zaszczyt, że mogliśmy gościć u nas tak znamienitego gościa. Chcę podkreślić, że New Holland, jako jedyna marka w branży posiada fabrykę kombajnów zlokalizowaną w Polsce – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager marki New Holland.

– Klienci wysoko cenią nasze produkty i polegają na nich w pracy, gdyż priorytetem marki New Holland jest maksymalizacja efektywności maszyn i oszczędność kosztów, jakie ponosi rolnik. To dla nas powód do wielkiej dumy i satysfakcji. Nie wszyscy jednak wiedzą, że maszyny, które wyjeżdżają z fabryki w Płocku, to sprzęt tworzony w Polsce przy wykorzystaniu również myśli technicznej rodzimych specjalistów. Możemy być dumni z tego, że jest to sprzęt, który promuje i wspiera polską gospodarkę – dodaje Łukasz Chęciński.

New Holland_fabryka w Płocku
Fabryka New Holland w Płocku oprócz kombajnów zbożowych produkuje również prasy zwijające © New Holland
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy