Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Case IH rozszerza gamę kombajnów o modele serii Axial-Flow 160 i 260

Dodano: 04.01.2024

Podczas targów Agritechnica 2023 marka Case IH dokonała europejskiej premiery kombajnów Axial-Flow serii 160, a także po raz pierwszy na świecie zaprezentowała serię 260.

Nowe maszyny żniwne mają oferować zarówno większą wydajność zbioru, jak również liczne systemy zwiększające komfort sterowania i zarządzania kombajnem.

Deutz-Fahr C6305 TS. Testujemy najtańszy kombajn na rynku

W sezonie 2023 jako pierwsza redakcja w Polsce mogliśmy przetestować kombajn Deutz-Fahr C6305 TS. Jak maszyna wypadła w teście przeprowadzonym w naszym gospodarstwie.? Co się nam w niej podobało, a co nie?
Czytaj dalej

Kombajny Case IH Axial-Flow 260

Rolnikom pragnącym nabyć kombajn o mocy ponad 500 KM, kombajny Axial-Flow 260 zapewnią większe monitory o wyższej rozdzielczości oraz automatyczne funkcje zwiększające efektywność.

Standardowemu wyposażeniu serii towarzyszy znana w branży technologia Harvest Command, zapewniająca zdaniem producenta intuicyjną i prostą automatyzację procesu żniw za pośrednictwem monitorów Dual Pro 1200, w których zainstalowano nowy, zaawansowany układ prowadzenia maszyny i funkcje tworzenia map. Poza tym monitor Pro 1200 zapewnia prostą łączność z innymi maszynami na tym samym polu używającymi monitora Pro 700.

Oprócz technologii rolnictwa precyzyjnego i zarządzania flotą maszyn seria 260 umożliwia rolnikom obróbkę większego areału w krótszym czasie dzięki rotorowi Axial-Flow i samopoziomującemu się systemowi czyszczącemu.

Kombajny Case IH Axial-Flow mają oferować wyższą wydajność zbioru fot. mat. prasowe
Kombajny Case IH Axial-Flow mają oferować wyższą wydajność zbioru fot. mat. prasowe

Te elementy zostały stworzone, by zwiększyć przepustowość, usprawnić transport i przeładunek ziarna oraz ułatwić konserwację, a w efekcie finalnym – zwiększyć wydajność w czasie żniw. W serii 260 zastosowano także system rewersyjny rotora Power-Plus CVT, który umożliwia operatorowi usunięcie zatoru bez wychodzenia z kabiny. Kombajny Case IH Axial-Flow 260 zostaną wprowadzone na rynek w limitowanej serii w sezonie 2024. 

Kombajny Case IH Axial-Flow 160

Wprowadzenie kombajnów serii 160 do rodziny Axial-Flow oznacza wdrożenie systemu automatyzacji pracy Harvest Command w kombajnach o mocy ponad 400 KM. System Harvest Command automatycznie wprowadza modyfikacje przy pracy przy zmianie warunków polowych i ogranicza liczbę decyzji podejmowanych przez rolnika na polu, co zapewnia jednolite zbiory niezależnie od tego, kto siedzi w kabinie.

System Harvest Command  pozwala ułatwić operatorowi proces dostosowania ustawień kombajnu do aktualnych warunków polowych fot. mat. prasowe
System Harvest Command pozwala ułatwić operatorowi proces dostosowania ustawień kombajnu do aktualnych warunków polowych fot. mat. prasowe

Kombajny Axial-Flow serii 160 zdaniem producenta cechuje prostota, której operatorzy mogą oczekiwać od kombajnów Axial-Flow, a także dodatkowe zalety. Zbiornik na ziarno o większej pojemności wynoszącej maks. 12 500 (dostępne tylko w modelu AF 7160), l wraz z ekonomicznym zużyciem paliwa pozwalają na ciągłą pracę podczas żniw.

– Dzięki tym nowym seriom kombajnów pragniemy przede wszystkim zwiększyć efektywność, wydajność i zyski rolników. Dostarczamy im efektywne, zoptymalizowane procesy oraz wydajność i niezawodność, których oczekują – tłumaczy Bill Weber, globalny menadżer ds. marketingu produktu w segmencie kombajnów Case IH.

Rozszerzona ochrona dzięki Safeguard Connect

Kombajny Axial Flow 160 i 260 posiadają w standardzie pakiet Safeguard Connect. W zależności od rynku pakiet Safeguard Connect może obejmować wydłużoną 3-letnią gwarancję Safeguard i 5-letnią subskrypcję na korzystanie z nowoczesnego portalu telematycznego AFS Connect marki Case IH.

Monitor Dual Pro 1200 na pokładzie kombajnu Case IH Axial-Flow serii 260 fot. mat. prasowe
Monitor Dual Pro 1200 na pokładzie kombajnu Case IH Axial-Flow serii 260 fot. mat. prasowe

AFS Connect umożliwia zdalne monitorowanie i zarządzanie gospodarstwem, flotą i danymi. Safeguard Connect zawiera również 3-letnią subskrypcję na MaxService marki Case IH, zapewniający w najgorętszym sezonie dostęp klasy premium do serwisu dealera przez całą dobę.

MaxService współpracuje z siecią dealerów, aby zapewnić maksymalną dostępność maszyny, a jego elementami składowymi są przeglądy przed sezonem i proaktywne wsparcie i szkolenia, mające na celu wykorzystanie pełnego potencjału maszyn marki Case IH.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT