Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Flagowy Massey Ferguson 9S nagrodzony za stylistykę

Dodano: 15.04.2024
Jury konkursowe Red Dot nagrodziło model 9S w kategorii Wzornictwo Produktu fot. mat. prasowe
Jury konkursowe Red Dot nagrodziło model 9S w kategorii Wzornictwo Produktu fot. mat. prasowe

Flagowy model ciągnika Massey Ferguson 9S otrzymał nagrodę Red Dot w kategorii Wzornictwo Produktu. My również zgadzamy się z międzynarodowym jury przyznającym tę nagrodę – wzornictwo modelu 9S zdecydowanie wyróżnia się na rynku.

Choć od premiery Massey Fergusona 8S, który zapowiedział stylistyczny kierunek, w jakim miały podążać również pozostałe modele minęło kilka lat, to projekt ten wciąż jest świeży i atrakcyjny. Dowodem tego jest kolejna nagroda Red Dot przyznana temu producentowi.

Koncern AGCO i Trimble Agricluture powołali do życia PTx Trimble

Od 1 kwietnia 2024 roku działa spółka joint venture PTx Trimble. Ten wspólny projekt koncernów AGCO i Trimble to początek nowego rozdania w zakresie firm oferujących rozwiązania Rolnictwa 4.0. – Stajemy się światowym liderem w branży inteligentnych rozwiązań rolniczych i autonomicznych dla flot mieszanych. Dla dystrybutorów oznacza to większe wsparcie w skali globalnej oraz możliwość obsługi rolników za pomocą szerokiego, komplementarnego i wiodącego portfolio technologicznego – czytamy w komunikacie prasowym.
Czytaj dalej

Atrakcyjne wzornictwo Massey Fergusona 9S

Otrzymanie nagrody Red Dot skomentowali przedstawiciele producenta.

– Przy tworzeniu produktów dla rolników wsłuchujemy się w ich głos. Poświęciliśmy 7 lat na konsultacje z klientami i na testy. W ich rezultacie stworzyliśmy innowacyjny i praktyczny ciągnik z serii MF 8S, który w 2021 roku otrzymał nagrodę Red Dot w kategorii Wzornictwo Produktu. Ciągniki z serii MF 9S czerpią z sukcesu konstrukcji Protect-U i kabiny. Zapewniają bezkonkurencyjną wydajność, są niezawodne i wyposażone w innowacyjne technologie, stworzone z myślą o potrzebach rolników – tłumaczy Thierry Lhotte, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający Massey Ferguson na Europę i Bliski Wschód.

Od 285 do 425 KM 

– takimi mocami maksymalnymi dysponują modele serii MF 9S.

Wyjątkowy design

Sześć modeli z serii MF 9S o mocy od 285 KM do 425 KM wyposażono w wyróżniającą Massey Ferguson na tle konkurencji konstrukcję silnika i kabinę Protect-U, która ma zdaniem producenta zapewniać doskonałą widoczność i niezrównany komfort.

Tak prezentuje się królestwo operatora w ciągniku Massey Ferguson 9S fot. mat. prasowe
Tak prezentuje się królestwo operatora w ciągniku Massey Ferguson 9S fot. mat. prasowe

Kluczem do sukcesu jest charakterystyczna konstrukcja z unikatową 18-centymetrową szczeliną, która izoluje silnik od kabiny. To z kolei ma poprawić zarówno wyciszenie wnętrza kabiny, jak i zmniejszyć poziom wibracji docierający do operatora.

Wszystkie ciągniki MF 9S są wyposażone w dobrze znaną przekładnię bezstopniową Dyna-VT firmy Massey Ferguson, z nowym systemem zarządzania mocą, który zapewnia dodatkowy moment obrotowy i moc.

Seria MF 9S ma oferować doskonałe parametry techniczne, a także łączyć wysoki poziom komfortu i produktywności ze stanowiącymi wyposażenie standardowe funkcjami MF Guide i MF Connect.

MF 9S wyposażono też w dodatkowe opcje zwiększające wydajność, m.in. MF AutoTurn, AutoHeadland, TIM – zarządzanie osprzętem ciągnika i centralny system pompowania opon (CTIS). W centrum konfiguracji MF By You dostępny jest szeroki wybór wyposażenia fabrycznego dla ciągników z serii MF 9S. Ta usługa pozwala operatorom ciągników na zwiększenie wydajności i komfortu pracy.

Stylistyka Massey Fergusona 9S zdecydowanie może się podobać fot. mat. prasowe
Stylistyka Massey Fergusona 9S zdecydowanie może się podobać fot. mat. prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy