Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Koncern AGCO i Trimble Agricluture powołali do życia PTx Trimble

Dodano: 06.04.2024
PTx Trimble wzbogaca ofertę technologiczną koncernu AGCO w zakresie rolnictwa 4.0 fot. materiały firmowe
PTx Trimble wzbogaca ofertę technologiczną koncernu AGCO w zakresie rolnictwa 4.0 fot. materiały firmowe

Od 1 kwietnia 2024 roku działa spółka joint venture PTx Trimble. Ten wspólny projekt koncernów AGCO i Trimble to początek nowego rozdania w zakresie firm oferujących rozwiązania Rolnictwa 4.0. – Stajemy się światowym liderem w branży inteligentnych rozwiązań rolniczych i autonomicznych dla flot mieszanych. Dla dystrybutorów oznacza to większe wsparcie w skali globalnej oraz możliwość obsługi rolników za pomocą szerokiego, komplementarnego i wiodącego portfolio technologicznego – czytamy w komunikacie prasowym.

W praktyce PTx Trimble wzbogaci ofertę technologiczną koncernu AGCO w zakresie kierowania automatycznego, autonomii, precyzyjnego stosowania środków produkcji rolniczej (nawozy, pestycydy) i zarządzania danymi. Powstanie nowej spółki nie oznacza tylko tego, że rozwiązania PTx Trimble znajdziemy w ciągnikach takich marek jak Fendt, Massey Ferguson i Valtra. Zapewne rozwinięta zostanie możliwość doposażania traktorów i maszyn rolniczych niezależnie od ich producenta.

Rolnictwo 4.0 w leciwym ciągniku i maszynie. Tak, to możliwe

Na ogół myśląc o bardzo precyzyjnych, oszczędnych i nowoczesnych maszynach wpisujących się w realia rolnictwa precyzyjnego do głowy przychodzi nam jedynie nowy i drogi sprzęt. A gdyby tak stare, używane maszyny dało się unowocześnić w ramach rolnictwa 4.0 i dać im drugie życie. Tak, to możliwe.
Czytaj dalej

Modernizacja z pomocą PTx Trimble

– Rolnicy na całym świecie potrzebują technologii, które pomogą im zwiększyć produktywność i rentowność przy jednoczesnym zminimalizowaniu wpływu ich działalności na środowisko. Nasz projekt zapewni rolnikom większy dostęp do precyzyjnych narzędzi rolniczych nowej generacji, bez względu na marki ciągników, maszyn i narzędzi, z których korzystają – mówi Eric Hansotia, prezes i dyrektor generalny AGCO.

– Rolnicy są tutaj prawdziwymi zwycięzcami. Łącząc naszą wiedzę i zasoby w ramach spółki joint venture PTx Trimble, dążymy do przyspieszenia tempa innowacji. Koncentrując się na otwartych technologiach, klienci skorzystają z rozwiązań technologicznych dostępnych dla rolników w szerokiej gamie marek ciągników, maszyn i narzędzi – dodaje Rob Painter, prezes i dyrektor generalny Trimble.

Transakcja za 1,1 mld dolarów

Koncern AGCO ma w planach osiągać skonsolidowane przychody z szeroko rozumianego rolnictwa precyzyjnego w wysokości 2 mld dolarów rocznie. Pierwszym rokiem z takimi obrotami ma być 2028. Naszym zdaniem, patrząc na lawinowy wzrost zainteresowania Rolnictwem 4.0 podkręcany dotacjami, może nastąpić to szybciej.

AGCO sfinansowało transakcję w wysokości 1,1 mld dolarów łącząc niedawno wyemitowane niezabezpieczone obligacje uprzywilejowane, kredyt terminowy w wysokości 500 mln dolarów, inne pożyczki i gotówkę z własnej kasy.

W Polsce rozwiązaniami Rolnictwa 4.0 oraz Precyzyjnego Rolnictwa zajmuje się wyspecjalizowana w tej dziedzinie spółka Vantage Polska. Firma ta do tej pory reprezentowała markę Trimble. Teraz jest to PTx Trimble – wyjaśnia Piotr Pawłowski, jeden z dyrektorów Vantage Polska.

Terminal Trimble GFX-1060 z dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 10 cali może służyć jako element doposażenia w sprzęcie różnych marek fot. materiały prasowe
Terminal Trimble GFX-1060 z dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 10 cali może służyć jako element doposażenia sprzętu różnych marek fot. materiały prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy