Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Lemken Thulit – brona chwastownik dla wymagających

Dodano: 04.03.2024
Lemken Thulit fot. mat. prasowe
Lemken Thulit to pierwsza brona chwastownik w ofercie tego producenta fot. mat. prasowe

Dzięki modelowi Thulit firma Lemken prezentuje swoją pierwszą bronę do chwastów i jednocześnie rozwija ofertę mechanicznych urządzeń do zwalczania chwastów.

Targi Agrotech Kielce 2024 już niebawem

Tegoroczna, już 29. edycja targów Agrotech nadciąga wielkimi krokami. Zapowiada się, iż wystawa w roku 2024 będzie dużo większa, niż w roku 2023. Jakie firmy przygotują tam swoje stoiska?
Czytaj dalej

Opracowując tę maszynę Lemken postawił na koncepcję z czterema belkami i ośmioma rzędami zębów brony. Złożone kombinacje sprężyn zastąpiono innowacyjną hydrauliczną regulacją nacisku zębów, która zapewnia bardziej równomierny nacisk zębów na całej powierzchni roboczej.

Podczas jazdy ciśnienie w układzie można płynnie regulować aż do maksymalnego nacisku nawet do 5 kg na jeden ząb. Dzięki Temu zdaniem producenta Thulit ma sobie bardzo dobrze radzić podczas wrażliwych etapów wzrostu roślin.

Do 5 kg na pojedynczy ząb roboczy 

– z takim maksymalnym naciskiem może pracować brona chwastownik Lemken Thulit.

Wysoka wydajność bez zapychania się

Lemken Thulit 2 fot. mat. prasowe
Brona Thulit będzie dostępna w sprzedaży wiosną 2024 r. w szerokościach roboczych 6 oraz 9 m fot. mat. prasowe

Zęby robocze rozmieszczone są w taki sposób, iż odstęp między poszczególnymi rzędami wynosi 31,25 mm, co według informacji przekazanych przez firmę Lemken powinno skutkować wydajną pracą bez zapychania się maszyny. Producent zadbał także o system ułatwiający prostą i szybką wymianę elementów roboczych brony.

Thulit ma oferować precyzyjne i ciągłe kopiowanie terenu przy stałym nacisku zębów, co czyni go bardzo wszechstronnym narzędziem, nawet na bardzo nierównym terenie i przy pracy na redlinach.

Lemken zapewnia, iż ze względu na duży prześwit i przemyślaną konstrukcję, prawie niemożliwe jest znalezienie roślin zaczepionych pod ramą. Elastyczny układ hydrauliczny dodatkowo wspiera kontrolę sekcji, aby uniknąć wielokrotnych przejazdów przez części pola.

W trosce o niską masę własną

Jak wynika z informacji przekazanych przez firmę Lemken, minimalizacja masy ramy była głównym celem przy projektowaniu tej maszyny.

Aby to osiągnąć, w porównaniu z podobnymi modelami znacznie zmniejszono liczbę ruchomych części, dzięki czemu chwastownik Thulit można z łatwością stosować również z ciągnikami o mniejszym udźwigu.

Ponadto operator przy pracy z maszyną ma mieć dobrą widoczność zębów brony i dzięki temu mieć stały wgląd w wyniki pracy. Na czas transportu zęby składają się automatycznie, co zwiększa bezpieczeństwo.

Brona Thulit będzie początkowo dostępna w ograniczonych ilościach w szerokościach roboczych wynoszących sześć i dziewięć metrów wiosną 2024 r.

Lemken Thulit 3 fot. mat. prasowe
Przy projektowaniu maszyny główny nacisk położony był na minimalizowanie masy ramy, by brona mogła pracować również z ciągnikami dysponującymi mniejszym udźwigiem fot. mat. prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000