Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Najmniejsze siewniki APV z silniejszą dmuchawą elektryczną do pracy na szerokości 6 m

Dodano: 02.05.2023
Siewniki pneumatyczne APV można łączyć i wysiewać nimi oddzielnie nawóz oraz nasiona © APV
Siewniki pneumatyczne APV można łączyć i wysiewać nimi oddzielnie nawóz oraz nasiona © APV

Austriacka firma APV zwiększyła możliwości pracy swoich najmniejszych siewników pneumatycznych z elektrycznym napędem dmuchawy. Z nowym wentylatorem o większych gabarytach mogą one teraz wysiewać materiał na szerokość 6 m. Maszyny te są zgodne z systemem ISOBUS, co pozwala używać ich w ramach zmiennego dawkowania na podstawie mapy aplikacyjnej.

W porównaniu z dotychczas znanym wentylatorem małych siewników APV o napędzie elektrycznym, nowy pozwala uzyskać 2-3 krotnie większą wydajność © Traktor24
W porównaniu z dotychczas znanym wentylatorem małych siewników APV o napędzie elektrycznym, nowy pozwala uzyskać 2-3 krotnie większą wydajność © Traktor24

Nowa dmuchawa siewnika APV z napędem elektrycznym plus powinna być zasilana bezpośrednio z akumulatora o napięciu ok. 12V. To bardzo ważne, bo w innym przypadku może nie osiągać deklarowanej wydajności. Urządzenie to jest bowiem wrażliwe na spadki napięcia.

Wydajność 2-3x większa

W porównaniu z dotychczas znanym wentylatorem o napędzie elektrycznym, nowy pozwala uzyskać 2-3 krotnie większą wydajność. Dzięki temu w maszynach PS: 120 M1, 200 M1 i 300 M1 nie trzeba już stosować dwóch wentylatorów, aby uzyskać szerokość roboczą 6 m.

Delta-T to wskaźnik ratujący opryskiwanie

Zanim rozpoczniemy opryskiwanie roślin powinniśmy zwracać uwagę na aktualną zależność pomiędzy temperaturą a wilgotnością powietrza. Jeżeli zlekceważymy mówiący o niej wskaźnik Delta-T, to oprysk będzie przypominał pracę metodą chybił-trafił. Jak nie dopisze nam szczęście, to cała droga chemia zadziała słabo lub nawet wcale.
Czytaj dalej

Siewniki pneumatyczne APV PS 200 M1 i PS 300 M1 mogą również być wyposażone w wentylatory napędzane hydraulicznie. Wtedy zależnie od ich wersji szerokość robocza wynosi 7 lub 12 m.

Należy pamiętać, że zaletą stosowania dmuchawy elektrycznej jest brak konieczności korzystania z hydrauliki ciągnika. Ponadto siewnik taki ma mniejszą wagę i jest łatwiejszy w montażu.

Wysiew na podstawie mapy aplikacyjnej

Nawet małe siewniki pneumatyczne APV są zgodne z systemem ISOBUS, co pozwala pracować nimi w ramach rolnictwa precyzyjnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby prowadzić wysiew na podstawie map aplikacyjnych.

6 m – 

na taką szerokość pozwala wysiewać nasiona małym siewnikom APV, nowy wentylator o napędzie elektrycznym

– Wszystkie siewniki pneumatyczne APV mogą być sterowane poprzez terminal ciągnika za pomocą funkcji ISOBUS. Nie ma konieczności posiadania dodatkowego monitora w kabinie. Wymagany jest jeden przewód od sterownika do ciągnika. Kontrola wysiewu umożliwia automatyczne wyłączanie wysiewu w zależności od pozycji na polu ustalanej na bieżąco dzięki nawigacji satelitarnej – informuje APV.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą