Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Nowe ciągniki John Deere serii 5M wjeżdżają na rynek

Dodano: 21.03.2024
John Deere 5M 2 fot. mat. prasowe
Jakie zmiany amerykański producent wprowadził do ciągnika John Deere 5M? fot. mat. prasowe

Nowe ciągniki John Deere serii 5M są dostępne z nowymi przekładniami oraz z zintegrowanym układem AutoTracTM w desce rozdzielczej. Jakie jeszcze nowości znajdziemy na pokładzie odświeżonej serii 5M?

Producent zdecydował się także na powiększenie asortymentu o model 5130M, rozszerzając ofertę maszyn o dużej mocy o ciągnik zapewniający maksymalną moc wyjściową do 135 koni mechanicznych.

Opryskiwacz Krukowiak Goliat. Ile kosztuje?

Podczas niedawno zakończonych targów Agrotech w Kielcach mieliśmy okazję gościć na stoisku Krukowiaka. Naszą uwagę przykuł opryskiwacz zaczepiany Goliat, choć nie zabrakło też maszyn uprawowych oraz warzywniczych.
Czytaj dalej

Przekładnia PowrQuadTM PLUS

Nowe opcje przekładni PowrQuadTM PLUS (4 biegi przełączane pod obciążeniem) oraz Powr8TM (8 biegów przełączanych pod obciążeniem) dają rolnikom możliwość na zwiększenie komfortu pracy, ale też na lepsze wykorzystanie możliwości ciągnika w pracach wymagających wysokiego uciągu, czy też stałej prędkości WOM.

4,1 m – 

tyle wynosi promień skrętu w nowych ciągnikach John Deere serii 5M. Oznacza to, że zapewniają one dobrą manewrowość na ograniczonej powierzchni.

Zastosowana technologia zdaniem producenta pozwala operatorom korzystać z nieprzerwanej siły uciągu z płynną zmianą biegów. Ponadto przycisk na dźwigni eliminuje konieczność ręcznego wysprzęglania przy zmianie zakresów.

John Deere 5M fot. mat. prasowe
Mały promień skrętu i dobra widoczność do przodu dzięki ściętej masce zwiększają komfort pracy z ładowaczem czołowym fot. mat. prasowe

Dzięki funkcji EcoShift ciągnik 5M pracuje z niższą prędkością obrotową, aby zaoszczędzić paliwo, jednocześnie zapewniając wystarczającą moc do wydajnego wykonywania zadań transportowych przy prędkości do 40 km/h.

Zintegrowany AutoTrac

Kolejną zmianą w ciągnikach John Deere serii 5M jest zintegrowany system AutoTrac w desce rozdzielczej — funkcja dostępna w ciągnikach serii 6M na wyświetlaczu słupka narożnego — zwiększa precyzję i wydajność przez ograniczenie do minimum nakładek podczas prac na polach i pastwiskach.

System prowadzenia pomaga utrzymywać maszynę na właściwej drodze w przypadku zadań polowych wymagających jazdy w linii prostej. W każdej chwili możliwe jest przejście na jeszcze bardziej zaawansowane funkcje naprowadzania dostępne razem z wyświetlaczem uniwersalnym G5.

Praktyczne funkcje

Dzięki małemu promieniowi skrętu wynoszącemu 4,1 metra ciągnik John Deere 5M zapewnia świetną manewrowość. Oznacza to, że dobrze nadaje się on do zadań takich jak praca na podwórzu lub karmienie zwierząt w ograniczonych przestrzeniach.

John Deere 5M 4 fot. mat. prasowe
Kolejną nowością jest zintegrowany w desce rozdzielczej system AutoTrac fot. mat. prasowe

Nowa maska i duże okno dachowe mają zdaniem producenta zapewnić operatorom doskonałą widoczność, zwłaszcza podczas zadań wymagających używania ładowacza czołowego.

Ciągniki serii 5M wyposażone są w standardzie w modem JDLink, dzięki temu wykorzystują technologię analizy predykcyjnej Expert Alerts. Pozwala ona na wcześniejsze rozpoznawanie potrzeb konserwacyjnych, co jeszcze bardziej ulepsza niezawodność operacyjną i minimalizuje niespodziewany czas przestoju.

John Deere 5M 3 fot. mat. prasowe
Najmocniejszy model serii 5M dysponuje mocą maksymalną aż 135 KM fot. mat. prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem