Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Odbiornik John Deere StarFire 7500

Dodano: 19.12.2023

Podczas targów Agritechnica 2023 John Deere zaprezentował nowy odbiornik nawigacji satelitarnej. To StarFire 7500, który wzbogaca odbiorniki z serii 7000. Pod względem gabarytów i funkcjonalności technologii są one identyczne, czyli przede wszystkim mają taką samą wydajność sygnału. Rodzi się pytanie, dlaczego pojawiła się wersja 7500?

Rolnictwo 4.0 w leciwym ciągniku i maszynie. Tak, to możliwe

Na ogół myśląc o bardzo precyzyjnych, oszczędnych i nowoczesnych maszynach wpisujących się w realia rolnictwa precyzyjnego do głowy przychodzi nam jedynie nowy i drogi sprzęt. A gdyby tak stare, używane maszyny dało się unowocześnić w ramach rolnictwa 4.0 i dać im drugie życie. Tak, to możliwe.
Czytaj dalej

Odpowiedzi należy szukać w kłopotach z łańcuchami dostaw, które dotknęły rynek mikroelektroniki w czasie pandemii COVID-19. Z powodu braku podzespołów terminy dostaw gotowych produktów legły wtedy w gruzach. Wiele firm wyciągnęło z tego doświadczenia wnioski i wprowadza zmiany, które mają w przyszłości zmniejszyć ryzyko przestojów w dostawach. Przykładem jest odbiornik John Deere StarFire 7500.

Łatwiej dostępna mikroelektronika

John Deere StarFire 7500 działa identycznie jak odbiornik serii 7000, ale powstaje z łatwiej dostępnej mikroelektroniki i dzięki temu jest odporniejszy na ewentualne problemy w łańcuchach dostaw.

 

Odbiornik John Deere StarFire 7500 kosztuje tyle samo, co jego starsza wersja StarFire 7000.

Z zewnątrz odbiorniki te są identyczne, a różni je wnętrze w postaci innej konstrukcji płytek z mikroelektroniką. Najnowszy odbiornik nazwano John Deere StarFire 7500, co pozwala uniknąć błędów na przykład podczas aktualizacji oprogramowania.

Wersja 7000 bez zmian

– Dla klientów już korzystających z odbiorników StarFire 7000 nic się nie zmieniło. Nadal będą otrzymywać standardowe wsparcie w postaci aktualizacji jakościowych i poprawek oprogramowania – czytamy w komunikacie prasowym.

Odbiorniki nawigacji satelitarnej StarFire 7000 i 7500 mają tę samą konstrukcję zewnętrzną, te same ceny, oferty sygnałowe i struktury licencyjne. fot. materiały prasowe
Odbiorniki nawigacji satelitarnej StarFire 7000 i 7500 mają tę samą konstrukcję zewnętrzną, te same ceny, oferty sygnałowe i struktury licencyjne. fot. materiały prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT