Corio Stubble Cracker zintegrowany z 8-rzędową przystawką do kukurydzy Claas Corio 875 FC zwiększa jej zapotrzebowanie na moc o blisko 32 KM. Jak podaje Claas zwiększa to zużycie paliwa o około 2 l/ha. Z ekonomicznego punktu widzenia, w porównaniu z dodatkowym przejazdem ciągnika z mulczerem, pozwala to według producenta oszczędzić blisko 30% oleju napędowego.
Elementami roboczym tego rozdrabniacza są napędzane mechanicznie talerze ślizgowe. Każdy wyposażony jest w dwa solidne bijaki, które obracając się z prędkością 1200 obr./min niszczą wszystkie resztki napotkane resztki pożniwne. W razie nadmiaru masy organicznej lub napotkania dużego kamienia zadziała sprzęgło zapadkowe, co ochroni przekładnię przed przeciążeniem. Ponadto podwójne zespoły robocze zostaną automatycznie podniesione za pomocą siłowników hydraulicznych. Talerze ślizgowe z bijakami występujące w parach przymocowane są do ramy przystawki poprzez trzypunktowe zawieszenie. Dzięki temu lepiej dostosowują się do podłoża. Na jeden rząd stóp po kukurydzy przypada jeden talerz.
Zespoły rozdrabniające Corio Stubble Cracker podczas przejazdów transportowych kombajnu podnoszone są za pomocą hydrauliki. Dzięki temu dosłownie przylegają do ramy przystawki i w minimalnym stopniu ograniczają widoczność operatora maszyny żniwnej.
Pozostawienie ścierniska po zbiorze kukurydzy na ziarno na choćby kilka dni jest dużym błędem. Postępując w ten sposób sami prosimy się o problemy. Zwiększa się ryzyko infekcji grzybami z rodzaju Fusarium oraz zmniejsza skuteczność walki z omacnicą prosowianką, będącą coraz bardziej kłopotliwym szkodnikiem kukurydzy. Ponadto twarde resztki pożniwne tej rośliny powinny być możliwie szybko i mocno rozdrobnione, co przyspieszy ich rozkład.
Rozdrobnienie ścierniska po kukurydzy na ziarno podczas jej zbioru kombajnem oszczędza nie tylko paliwo, ale również zmniejsza ugniatanie gleby i zmniejsza koszty pracy o połowę. Nie trzeba już wjeżdżać na pole ciągnikiem zagregowanym z maszyną mulczującą lub narzędziem opartym na wale nożowym. Dzięki zintegrowaniu rozdrabniacza w przystawce do zbioru kukurydzy zyskuje się więc więcej niż wydawałoby się na pierwszy rzut oka.