Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Sprzedaż ciągników nowych w styczniu 2024 roku

Dodano: 07.02.2024
Po pierwszym miesiącu 2024 r., liderem wśród producentów najczęściej rejestrowanych nowych ciągników w Polsce jest marka New Holland © TRAKTOR24.pl
Po pierwszym miesiącu 2024 r., liderem wśród producentów najczęściej rejestrowanych nowych ciągników w Polsce jest marka New Holland © TRAKTOR24.pl

W styczniu 2024 r., w naszym kraju najczęściej rejestrowano traktory New Holland, Kubota i John Deere. Producenci z podium całego zeszłego roku pozostali więc identyczni, ale dwóch z nich zamieniło się miejscami. Pozytywnie zaskoczyła marka Solis, która znalazła się na czwartej pozycji zestawienia.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych informuje, że w styczniu 2024 roku zarejestrowano w naszym kraju 696 nowych traktorów. To o 2,2% mniej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2023. W ujęciu liczbowym spadek osiągnął wartość zaledwie 16 sztuk.

Wyniki rejestracji traktorów nowych w Polsce w styczniu 2024 roku

Sprzedaż ciągników rolniczych w styczniu 2024 roku

Technologia See&Spray Select w Polsce. John Deere zapowiada pierwsze pokazy

John Deere zyskał technologię See&Spray wraz z zakupem w 2017 roku przedsiębiorstwa Blue River Technologies. Najpierw wprowadził ją na rodzimym rynku amerykańskim a teraz robi to w Europie. Pierwsze pokazy opryskiwacza serii R900i z technologią See&Spray Select mają się odbyć w naszym kraju tym roku.
Czytaj dalej

PIGMiUR sumuje wyniki rejestracji na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Traktor nowy definiowany jest jako ciągnik zarejestrowany po raz pierwszy i wyprodukowany w roku bieżącym, poprzednim lub dwa lata temu. Oznacza to, że za traktory nowe zarejestrowane np. we styczniu 2024 r. uznawane są egzemplarze wyprodukowane w latach: 2024, 2023, 2022.

Czy 2024 będzie gorszy od 2023?

Rok 2024 może zaskoczyć znacznymi spadkami sprzedaży nowych ciągników i maszyn rolniczych. Wielu producentów bierze ten scenariusz pod uwagę i jeszcze bardziej będzie mobilizować swoich dealerów do aktywnego poszukiwania rolników zainteresowanych zakupami.

Z drugiej strony zapewne będzie się rozwijać rynek ciągników używanych, który wyrównuje spadki sprzedaży traktorów nowych. Może to być nowe otwarcie dla “używek”, które staną się ważnymi filarami sprzedaży u wszystkich dealerów wszystkich marek.

Liderzy kategorii mocy

– W styczniu 2024 r. liderem w najniższych kategoriach mocy do 50 KM była marka Kubota. We wszystkich pozostałych kategoriach  liderem był New Holland – informuje PIGMiUR. To zaskakujące, ale początek roku rządzi się swoimi prawami i nie można wyciągać zbyt daleko idących wniosków.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT