Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Sprzedaż przyczep rolniczych nowych po 9 miesiącach 2023 roku

Dodano: 11.10.2023
Na polskich polach można spotkać przyczepy  Unia Long, które nie są już produkowane © TRAKTOR24.pl
Na polskich polach można spotkać przyczepy Unia Long, które nie są już produkowane © TRAKTOR24.pl

Po pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku, spadek sprzedaży nowych przyczep rolniczych, liczony rok do roku, wyniósł 23,2%. To zatrzymanie trendu odrabiania strat sprzedażowych, które w roku 2023 towarzyszą prawie całej branży techniki rolniczej. Niestety nastroje wśród rolników z powodu niskich cen sprzedawanych przez nich produktów są nadal kiepskie. I to często decyduje o odłożeniu zakupów na przyszły rok.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych informuje, że w pierwszych 9 miesiącach 2023 r. zarejestrowano w Polsce 5052 nowe przyczepy rolnicze. W porównaniu do analogicznego okresu roku 2022, to wynik gorszy o 1542 sztuki.

Wyniki rejestracji przyczep rolniczych nowych w Polsce po 9 miesiącach 2023 roku

Wyniki rejestracji przyczep rolniczych nowych w Polsce po 9 miesiącach 2023 roku

Uwaga, w ramach opracowywanych danych znajdują się również zarejestrowane jako przyczepy wozy asenizacyjne, co niestety zakłóca całościowy obraz tego rynku. Z drugiej strony pozwalają w pewnym stopniu rynek ten ocenić. W pierwszych 9 miesiącach 2023 r. najpopularniejszym producentem w tej grupie były marki: Meprozet, Joskin i Pomot.

PIGMiUR sumuje wyniki rejestracji na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Przyczepa rolnicza nowa definiowana jest jako pojazd zarejestrowany po raz pierwszy i wyprodukowany w roku bieżącym, poprzednim lub dwa lata temu. Oznacza to, że za przyczepy rolnicze nowe zarejestrowane np. we wrześniu 2023 r. uznawane są egzemplarze wyprodukowane w latach: 2023, 2022, 2021.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy