Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Wojciech Bury następcą Józefa Dworakowskiego na stanowisku prezesa PIGMiUR

Dodano: 05.05.2023
Wojciech Bury został prezesem PIGMiUR. Nie ulega wątpliwości, że czekają go intensywne lata pracy © PIGMiUR
Wojciech Bury został prezesem PIGMiUR. Nie ulega wątpliwości, że czekają go intensywne lata pracy © PIGMiUR

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych ma nowego prezesa. Został nim Wojciech Bury, właściciel firmy Bury Maszyny Rolnicze. To wielka zmiana w tej organizacji, bo po raz pierwszy od jej powstania w 1999 r., stery przejęła osoba spoza grona założycielskiego. Po pięciu latach stanowisko prezesa opuścił Józef Dworakowski, właściciel firmy Agromix Rojęczyn.

Do wspomnianych 5 lat prezesury Józefa Dworakowskiego należy doliczyć 19 lat wiceprezesury. W tym czasie prezesem PIGMiUR była Aleksandra Gralik, szefowa Kverneland Group Polska.

Chemirol przejął firmę Unia i zapowiada walkę o europejskie podium

Marka Unia konkurująca w Europie z największymi graczami o miano jednego z trzech najpopularniejszych producentów maszyn i urządzeń rolniczych agregowanych z ciągnikami? Czy ten ambitny plan nowego właściciela firmy Unia jest realny? Czas to zweryfikuje. Na razie wiemy na pewno, że Chemirol celuje bardzo wysoko.
Czytaj dalej

O zmianie zadecydowały głosy uczestników Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Odbyło się ono 27 kwietnia 2023 r., przy wyjątkowo wysokiej frekwencji. Tym samym Wojciech Bury uzyskał mocny mandat kierowania najsilniejszą organizacją branży techniki rolniczej w Polsce.

Wojciech Bury prezesem PIGMiUR do 2027 roku

Wojciech Bury kojarzony jest przez rolników z racji nazwiska. Dla nich to producent i jednocześnie marka opryskiwaczy polowych i sadowniczych oraz maszyn uprawowych , W środowisku znany jest jeszcze jako miłośnik techniki, nie tylko tej najnowszej. Kolekcjonuje motocykle, auta i ciągniki rolnicze.

4 lata – 

tyle maksymalnie może trwać kadencja prezesa Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Czy nowy prezes PIGMiUR zmieni politykę tej organizacji? Raczej nie, ale zobaczymy co czas pokaże. Na pewno od 20 do 21 maja w Ułężu odbędzie sią wystawa Zielone Agro Show, a 22-24 września Agro Show w Bednarach. PiGMiUR organizuje targi od roku 1999, ale nie zajmuje się tylko nimi. Od lat podejmuje również inne działania. Ich liczba jest duża ważność dla branży techniki rolniczej fundamentalna. Dlatego, nie ulega wątpliwości, że prezesa Wojciecha Burego czekają intensywne lata pracy. Według obecnego statutu, stanowisko to może pełnić do roku 2027. Wybory odbywają się raz w roku podczas Walnego Zgromadzenia członków PIGMiUR.

Walne Zgromadznie PIGMiUR odbyło się 27 kwietnia 2023 r., przy wyjątkowo wysokiej frekwencji © PIGMiUR
Walne Zgromadznie PIGMiUR odbyło się 27 kwietnia 2023 r., przy wyjątkowo wysokiej frekwencji © PIGMiUR

Artur Szymczak przewodniczącym Rady PIGMiUR

Walne Zgromadzenie PIGMiUR zdecydowało również o wyborze Prezydium Rady Izby. Pełni ono funkcję doradczą w strukturze tej organizacji i wspomaga prezesa w podejmowaniu ważnych decyzji. Przewodniczącym Prezydium Rady PIGMiUR ponownie został Artur Szymczak, dyrektor zarządzający Kuhn Maszyny Rolnicze. Natomiast wiceprzewodniczącymi zostali: Paweł Bawolski reprezentujący firmę Korbanek oraz Leszek Weremczuk z firmy Unia.

– Obecnie Izba zrzesza 152 firmy z branży, podzielone na członków zwyczajnych, nadzwyczajnych i standardowych. Należą do niej wszyscy najwięksi krajowi producenci i dystrybutorzy maszyn oraz przedstawicielstwa światowych marek maszyn i urządzeń rolniczych. PIGMiUR jest organizacją o zasięgu ogólnokrajowym, ponieważ tylko tego typu organizacja może działać skutecznie i mieć wpływ na rzeczywistość gospodarczą w Polsce. Podstawowym celem Izby jest chęć poprawy warunków, w jakich działają przedsiębiorstwa z branży maszyn i urządzeń rolniczych – czytamy na stronie internetowej PIGMiUR.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy