Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Tego sierpniowego dnia w Kombinacie Rolnym Kietrz dużo się działo

Dodano: 15.10.2023

Kombinat Rolny Kietrz położony przy granicy z Czechami to prężnie działająca spółka należąca do KOWR-u i gospodarująca na blisko 8,5 tys. ha. Byliśmy tam 23 sierpnia 2023 roku, czyli w okresie natłoku prac polowych.

Nap polach Kombinatu Rolnego Kietrz, gnojowica aplikowana była doglebowo przez firmą usługową z Czech. Jej ciężarówki Tatra dowoziły ją na pole w cysternach. Tam przepompowywana była do beczki Zunhammer (21 000 l) zamontowanej na nośniku narzędzi Holmer Terra Variant 650.

Słomę i zielonkę zgarniały w wały zgrabiarki taśmowe ROC RT 1000 zagregowane z ciągnikami JCB Fastrac. Słomę pomagała zbierać ta sama firma usługowa z Czech. Fendt 933 Vario i JCB Fastrac 8330 pracowały z prasami Krone BigPack 1290 VC.

Do zbioru zielonki na sianokiszonkę używano m.in. sieczkarni samojezdnej Krone BIG X 1180. Inna maszyna Kronekosiarka samojezdna Big M 450 – pracowała na użytku zielonym przygotowując pokosy dla prasoowijarki. John Deere 9620 RX uprawiał pole z agregatem Väderstad Top Down 700.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej? Zbiór buraków kombajnem Holmer Terra Dos T3 Zbiór słonecznika z przystawką Geringhoff SunLite Horizon 30 Fendt wynajęty do ciężkiej pracy na 450 godzin Amazone Cobra skutecznie zrywa ścierniska Test zużycia paliwa podczas orki Horsch Leeb Xeric nie jest opryskiwaczem. To rozsiewacz