Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Väderstad powiększa ofertę o pielniki Thyregod

Dodano: 03.04.2023
Szwedzka marka Väderstad jest synonimem sprzętu rolniczego najwyższej jakości. Jej szefostwo podkreśla, że pielniki marki Thyregod również zaliczają się do tej grupy © Thyregod
Szwedzka marka Väderstad jest synonimem sprzętu rolniczego najwyższej jakości. Jej szefostwo podkreśla, że pielniki marki Thyregod również zaliczają się do tej grupy © Thyregod

Duńska firma Thyregod sprzedaje szwedzkiej firmie Väderstad prawa własności intelektualnej do pielników międzyrzędowych. Finalizacja transakcji nastąpi w czerwcu 2023 r. i od tego momentu szwedzka marka będzie właścicielem sprzętu do uprawy międzyrzędowej serii TRV.

Duński producent Väderstad ma spore doświadczenie w produkcji pielników międzyrzędowych, bo wytwarza je od ponad 25 lat. Opracował szereg ciekawych i był pierwszym producentem, który zbudował pielnik międzyrzędowy sterowany kamerą.

Czerwiec 2024 – 

po tej dacie pielniki Thyregod będą sprzedawane pod marką Väderstad

Szybkie wejście na rynek

– To bardzo dobra okazja biznesowa. Pielniki międzyrzędowe Thyregod doskonale pasują do naszego obecnego portfolio siewników Tempo oraz do naszych nowych technologii siewu w ramach koncepcji Proceed. Dzięki temu przejęciu znacznie skracamy czas wejścia na rynek w tym segmencie. Dzięki wykorzystaniu naszej rozbudowanej i ugruntowanej sieci dilerów i importerów będziemy mogli wkrótce zaoferować te bardzo wydajne maszyny wielu nowym i obecnym klientom na naszych różnych rynkach. Widzimy potencjał dla bardzo pozytywnego rozwoju tego nowego segmentu produktów – mówi Henrik Gilstring, prezes Väderstad Group.

Henrik Gilstring, prezes Väderstad Group i Peter Erik Hansen, prezes zarządu Thyregod (po prawej) © Väderstad
Henrik Gilstring, prezes Väderstad Group i Peter Erik Hansen, prezes zarządu Thyregod (po prawej) © Väderstad

Sprzedaż jako Väderstad

Przez rok pielniki międzyrzędowe będą sprzedawane pod marką Thyregod i produkowane w duńskiej fabryce. Natomiast od czerwca 2024 r. będą już oferowane jako sprzęt Väderstad.

– Tak mocna gama produktów musi być wprowadzona na światowe rynki przez silniejszą sieć dystrybucji niż nasza. Zespół Thyregod opracował i rozwinął technologię w ścisłej współpracy z naszymi klientami. Możemy być z tego dumni i jednocześnie cieszyć się, że teraz narzędzia Thyregod pomogą zmniejszyć zużycie pestycydów w dużej części świata – mówi Peter Erik Hansen, prezes zarządu Thyregod.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem Ile mocy potrzebuje 3-metrowy kultywator do głębokiej uprawy bezorkowej? Tego sierpniowego dnia w Kombinacie Rolnym Kietrz dużo się działo Zbiór buraków kombajnem Holmer Terra Dos T3 Zbiór słonecznika z przystawką Geringhoff SunLite Horizon 30 Fendt wynajęty do ciężkiej pracy na 450 godzin Amazone Cobra skutecznie zrywa ścierniska Test zużycia paliwa podczas orki