Zapotrzebowanie na moc maszyny 3-metrowej wynosi 200-240 KM. Niebawem pojawią się modele przyczepiane z podwoziem jezdnym. Dzięki temu apetyt na konie mechaniczne takiej Zebry spadnie do 160-180 KM. Ponadto z czasem mają być produkowane maszyny Agrisem Zebra przyczepiane o szerokościach roboczych wynoszących 6 i 8 m.
Zebra to maszyna ze zbiornikiem dwukomorowym o pojemności 1600 l. Jest on podzielony na dwie części przeznaczone na nasiona i nawóz w proporcji 50/50. Oferowane są również skrzynie nasienno-nawozowe z przestrzenią większą o 0,6 m3 (2200 l).
na taką szerokość w rzędzie wysiewane jest zboże maszyną Agrisem Zebra
Za dozowanie materiału pobranego ze skrzyni nasienno-nawozowej odpowiadają aparaty o napędzie elektrycznym. Natomiast sercem pneumatycznego systemu transportu nasion do redlic jest wentylator. Dzięki wytworzonemu przez niego ciśnieniu, granule nawozu i nasiona trafiają poprzez przewody i redlice do gleby.
Pierwszym elementem roboczym może być wał nożowy, który sprawdzi się np. podczas pracy na ściernisku po kukurydzy. Za nim pracują talerze rozcinające zamontowane w odległościach co 45 cm.
to szerokość międzyrzędzi w zbożach wysiewanych maszyną Agrisem Zebra
Następnie za pomocą specjalistycznych redlic otoczonych po bokach dwoma talerzami, wysiewane są granule nawozu i nasiona. Pierwsze umieszczane są 5 cm poniżej łoża siewnego. Nasiona tuż przed dotarciem do gleby ulegają rozproszeniu na szerokość ok. 12 cm. W efekcie przy rozstawie 45 cm uzyskujemy rozstaw międzyrzędzi wynoszący ok. 33 cm. Ostatnim elementami roboczymi maszyny do siewu bezpośredniego Agrisem Zebra mogą być np. gumowe kółka dogniatające.
Zebra ma nietypowy system docisku elementów roboczych. Nie jest on oparty na powszechnie stosowanej hydraulice, ale na pneumatyce. Im większe ciśnienie w poduszkach powietrznych, tym silniejszy docisk znajdujący się pod nimi elementów roboczych maszyny.