Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Amazone inwestuje w Brazylii. Przejmuje producenta rozsiewaczy nawozów MP Agro

Dodano: 24.04.2024
Firma MP Agro Máquinas Agrícolas została założona w Brazylii w 2012 r. fot. materiały firmowe
Firma MP Agro Máquinas Agrícolas została założona w Brazylii w 2012 r. fot. materiały firmowe

Renomowany niemiecki producent maszyn rolniczych przejmuje brazylijskiego producenta rozsiewaczy nawozów MP Agro. Ten ruch rynkowy nie powinien dziwić. Po pierwsze firma Amazone jest uznanym specjalistą m.in. od tego typu maszyn. Po drugie rolnictwo Brazylii ma olbrzymi potencjał, co oznacza wzrastające zapotrzebowanie na sprzęt rolniczy.

Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje

Na nasz test redakcyjny trafił ciągnik, który mając skrzynię biegów mechaniczną, może konkurować z traktorami wyposażonymi w przekładnię bezstopniową. Różnicę w traktorze Steyr 4120 Multi zaciera wyjątkowo gładka zmiana czterech przełożeń typu Powershift.
Czytaj dalej

Firma MP Agro Máquinas Agrícolas została założona w Brazylii w 2012 r. Na rodzimym rynku jest znana jako marka wprowadzająca do praktyki rolniczej innowacyjne technologie aplikacji nawozów. Firma Amazone powstała w 1883 r., to koncern z siłą doświadczenia ponad 140-letniego. Polskim rolnikom tej marki przedstawiać nie trzeba, bo ją doskonale znają.

Połączone siły Amazone i MP Agro

Przejęcie nowej firmy wymagało oficjalnego zezwolenia. Firma Amazone właśnie ogłosiła (23 kwietnia 2024 r.), że je zdobyła i MP Agro staje się częścią Grupy Amazone. Do Ameryki Południowej trafi więc niemiecka technologia, a z drugiej strony do Europy – być może brazylijska.

2012 – 

W tym roku powstała firma MP Agro. To silny brazylijski producent rozsiewaczy nawozów.

Współpraca MP Agro i Amazone, dwóch specjalistów z różnych kontynentów w zakresie nawożenia pól, oznacza połączenie doświadczeń i sił inżynierów zajmujących się techniką aplikacji nawozów. Zwiększa to szanse na wprowadzenie na rynek brazylijski rozwiązań, które będą wyznaczać nowe standardy w profesjonalnej technologii nawożenia. Rolnicy w Brazylii mogą więc liczyć na podniesienie poziomu dokładności stosowania nawozów.

MP Agro z Brazylii, znany na rodzimym rynku specjalista od maszyn do aplikacji nawozów, staje się częścią Grupy Amazone fot. materiały firmowe
MP Agro z Brazylii, znany na rodzimym rynku specjalista od maszyn do aplikacji nawozów, staje się częścią Grupy Amazone fot. materiały firmowe

Personel bez zmian

– Będziemy polegać na dotychczasowych pracownikach MP Agro, wykorzystując zarówno ich wiedzę specjalistyczną, jak i znajomość lokalnego rynku. Dzięki temu szybciej wprowadzimy naszą technologię do Brazylii – wyjaśniają właściciele Amazone, Christian Dreyer i dr Justus Dreyer.

Szefem MP Agro pozostanie Douglasa Peccina. Będzie nadal kierował młodym zespołem, który posiada dużą wiedzę na temat rynku rolniczego w Brazylii. MP Agro ma jeszcze jeden atut. To silni partnerzy handlowi w całej Brazylii.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy