Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Był Zetor by Pininfarina jest by Vax-Machine

Dodano: 03.07.2023
Zetor Major by Vax Machine © Traktor24.pl
Jak przyciągnąć zwiedzających na stoisko? Firma Inter-Vax ze Żnina, na targach Agro-Tech 2023, zrobiła to za pomocą kolorystyki ciągników Zetor, których jest dealerem © Traktor24.pl

Sprzedaż nowych ciągników spada z miesiąca na miesiąc i dealerzy poszukują sposobów, aby zwrócić uwagę na oferowane przez nich traktory. Firma Inter-Vax ze Żnina na targach Agro-Tech 2023 zaskoczyła kolorystyką ciągników Zetor. Zdaniem wielu zwiedzających wystawę w Minikowie k. Bydgoszczy, Zetor by Pininfarina pokazany w odsłonie by Vax-Machine, był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Przypominamy, że projektantem obecnego wyglądu traktorów Zetor jest uznane włoskie studio Pininfarina. Koncepcja ta nie była jednak do tej pory znana w odsłonie turkusowej. – Doszedłem do wniosku, że coś trzeba zmienić, aby znowu bardziej zainteresować rolników ciągnikami Zetor. Na początek zaproponowaliśmy matową zieleń dla mniejszych i matową czerń dla większych modeli. Jesteśmy jednak w stanie pomalować traktor na dowolny kolor jaki rolnik sobie zażyczy – zapewnia Wacław Górny, prezes spółki Inter-Vax.

Zetor Proxima CL 110 bez AdBlue i w promocji za 196 tys. zł netto

Zetory Proxima z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Stage IIIB nadal można kupić jako nowe. Co prawda są już zarejestrowane, ale nie zmienia to faktu, że to fabryczne nówki. Ceny mają atrakcyjne. Na przykład Zetor Proxima CL 110, uwzględniając promocję obowiązującą pod koniec maja 2023 r., wyceniony był na 196 tys. zł netto. Taniej już nie będzie i na pewno modele z normą Stage V będą znacząco droższe.
Czytaj dalej

Z nawigacją rolniczą FJDynamics

Zmiana koloru to nie koniec nowej odsłony Zetora by Vax-Machine. Ciągniki otrzymają również dodatkowe oświetlenie robocze na tył. Na targach Agro-Tech 2023 prezentowany był również flagowy Zetor Crystal z zamontowaną nawigacją rolniczą firmy FJDynamics. Obejmowała ona m.in. automatyczne kierowanie traktora z dokładnością 2,5 cm dzięki wykorzystaniu technologii RTK.

– Ceny zakupu każdego ciągnika negocjujemy indywidualnie. Najważniejsza jest rozmowa i klient dostanie u nas to, co będzie chciał – zapewnia prezes firmy Inter-Vax.

Pielnik rotacyjny Demus

Podczas targach Agro-Tech 2023, na stoisku firmy Inter-Vax zaskakiwał także pielnik rotacyjny ukraińskiego producenta Demus. – Gwiazdy importujemy z Ameryki i są one takie same jakie stosuje firma Pöttinger w swoich pielnikach rotacyjnych. To produkt bardzo dobrej jakości, którego końcówki łopatek zużywają się po przepracowaniu ok. 10 tysięcy hektarów – zapewnia Vadym Makovskyi z firmy Demus.

Każda gwiazda rotacyjna posiada niezależne zawieszenie i mocowana jest do solidnej ramy ze stali SSAB. Narzędzia o szerokości ponad 3 m składane są do transportu hydraulicznie. Dostępne są następujące szerokości robocze: 1,5 / 3 / 4 / 6 / 9 i 12 m.

Demus RH 400_pielnik rotacyjny 4 m © Traktor24.pl
Każda gwiazda rotacyjna posiada niezależne zawieszenie i mocowana jest do solidnej ramy ze stali SSAB © Traktor24.pl

Pielnik rotacyjny Demus wykorzystuje się do niszczenia siewek chwastów i zaskorupienia gleby. Może być stosowsny w kukurydzy oraz zbożach do ich wysokości kilkunastu centymetrów. Bardzo często używany jest również z kompaktowym rozsiewaczem nawozów, co pozwala na jego częściowe wymieszanie z glebą. Zalecana prędkość pracy to 15-20 km/h. Zapotrzebowanie mocy wynosi od 8 do maksymalnie 15 KM, na jeden metr roboczy pielnika rotacyjnego. Do pracy z narzędziem 6-metrowym o masie ok. 1100 kg wystarczy ciągnik 80-konny.

7,5 tys. euro netto – 

to cena sugerowana pielnika rotacyjnego 3-metrowego Demus RH300.

– Cena sugerowana pielnika rotacyjnego 3-metrowego RH300 wynosi ok. 7,5 tys. euro netto, 4-metrowego RH400F ok. 10 tys. euro netto, a 6-metrowego o symbolu RH600F ok. 14 tys. euro netto. Wydajność pracy jest wysoka i dla narzędzia 3-metrowego wynosi aż 5 hektarów na godzinę – dodaje Vadym Makovskyi.

Firma Inter-Vax zaprasza osoby zainteresowane pielnikiem rotacyjnym Demus do kontaktu. Istnieje możliwość przeprowadzenia pokazu w ich gospodarstwach.

Demus RH 400_pielnik rotacyjny © Traktor24.pl
Cena sugerowana pielnika rotacyjnego 4-metrowego RH400F wynosi ok. 10 tys. euro netto © Traktor24.pl
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą McCormick X5.120 w teście redakcyjnym Fendt plus Samson równa się wydajne nawożenie pofermentem