Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Zetor Proxima CL 110 bez AdBlue i w promocji za 196 tys. zł netto

Dodano: 26.05.2023
Zetor Proxima CL 90 z kosiarką Samasz
Nowe ciągniki Zetor Proxima z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Stage IIIB można spotkać w 2023 r. na pokazach maszyn rolniczych. Są na sprzedaż w atrakcyjnych cenach – tańsze już nie będą © Traktor24

Zetory Proxima z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Stage IIIB nadal można kupić jako nowe. Co prawda są już zarejestrowane, ale nie zmienia to faktu, że to fabryczne nówki. Ceny mają atrakcyjne. Na przykład Zetor Proxima CL 110, uwzględniając promocję obowiązującą pod koniec maja 2023 r., wyceniony był na 196 tys. zł netto. Taniej już nie będzie i na pewno modele z normą Stage V będą znacząco droższe.

– Wszystkie ciągniki Zetor Proxima z normą Stage IIIB musiały zostać zarejestrowane w zeszłym roku. Wymagały tego przepisy. Dlatego sprowadzane z Czech mają rejestrację tego kraju i następnie są przerejestrowywane na polskie tablice rejestracyjne – wyjaśnia Robert Szewczyk, szef marketingu Zetor Polska.

Najlepsza przekładnia glebowa jaką stworzono

Nie od dzisiaj wiadomo, że gąsienice oferują najefektywniejszy sposób wykorzystania mocy podczas pracy polowej ciągnika. Można powiedzieć, że na styku z glebą tworzą najlepszą przekładnię glebową jaką do tej pory stworzono. Właśnie takie są traktory John Deere serii 9RX.
Czytaj dalej

Dostępne u dealerów Zetor Polska

O traktory Zetor Proxima z silnikami Stage IIIB o mocach od 86 do 117 KM można pytać dealerów tego producenta w Polsce. Cześć z tych ciągników stoi u nich na placach, a część w Kaliszu w siedzibie Zetor Polska. Z szacunkowej liczby 150 sztuk Zetorów Proxima IIIB, najmniej zostało modeli 100 i 110, czyli o mocach odpowiednio 95 i 106 KM. Nic dziwnego, bo przedział ten zawsze cieszył się największą popularnością.

Trzy rodzaje specyfikacji

Przypominamy, że Zetory Proxima dostępne są w trzech specyfikacjach: CL, GP i HS. Modele CL to ciągniki o mocach od 86 do 106 KM ze skrzyniami biegów 12/12 i rewersem mechanicznym. Bogatsze wersje GP mają m.in. przekładnię 16/16 z jednym półbiegiem. Natomiast w modelach Zetor Proxima HS montowana jest skrzynia 24/24 z dwoma półbiegami. Ponadto kierunek jazdy zmienia się w nich za pomocą rewersu elektrohydraulicznego. Flagowym traktorem serii Zetor Proxima HS jest model o mocy 117 KM.

Przerejestrowanie zajmuje miesiąc

Planując zakup ciągnika Zetor Proxima z silnikiem spełniającym normę emisji spalin Stage IIIB warto mieć na uwadze dwie kwestie. Po pierwsze dostępne są traktory w gotowych specyfikacjach i nie ma już możliwości wprowadzenia zmian. To zrozumiałe, bo zostały już dawno wyprodukowane i nawet zarejestrowane. Z drugiej strony nie ma jednak przeszkód, aby zamontować dodatkowe wyposażenie ciągnika. Może to być np. system prowadzenia automatycznego, czy kamer 360o firmy Globtrak.

150 – 

tyle szacunkowo jest jeszcze dostępnych modeli ciągników Zetor Proxima z normą IIIB

Procedura przerejestrowania ciągnika z czeskich tablic rejestracyjnych na polskie zajmuje około miesiąca. Nie można więc liczyć na odebranie go przed wydaniem “twardego” dowodu rejestracyjnego.

Ewenement sprzedażowy

Można pokusić się o stwierdzenie, że taka okazja się nie powtórzy. W 2023 r. ciągnik praktycznie nowy z normą Stage IIIB, czyli bez systemu wymagającego do pracy płynu AdBlue, to ewenement sprzedażowy.

Zetory Proxima z silnikami spełniającym normę emisji spalin Stage V na pewno będą znacząco droższe. Ponadto będą już miały silniki z systemem SCR, a nie wszyscy są jego zwolennikami.

Zetor Proxima HS 110
Ten ciągnik Zetor Proxima HS 110 Stage IIIB doposażony został w system prowadzenia automatycznego i kamer 360o firmy Globtrak. Cena takiego traktora bez tych dodatków, pod koniec maja 2023 r. zaczynała się od ok. 215 tys. zł netto © Traktor24
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy