Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Horsch rozwija fabrykę w Schwandorfie

Dodano: 16.04.2024
Horsch rozwija się w tempie geometrycznym i ciągle inwestuje w rozwój produktów oraz fabryk © TRAKTOR24.pl
Horsch rozwija się w tempie geometrycznym i ciągle inwestuje w rozwój produktów oraz fabryk © TRAKTOR24.pl

Horsch rozwija się w tempie geometrycznym i ciągle inwestuje w rozwój produktów oraz fabryk. W niemieckim Schwandorfie rozpoczęło pracę ultranowoczesne centrum obróbki powierzchni.

Deutz-Fahr 5 Keyline już w Polsce. Czy to będzie hit sprzedażowy?

Ciągniki Deutz-Fahr 5 Keyline mogą zadecydować o wyższym miejscu tej marki w wynikach sprzedaży traktorów na koniec 2024 r. Cena od 184 tys. zł netto za model o mocy 75 KM z silnikiem 4-cylindrowym i wyposażeniem skrojonym pod nasz rynek, jest obecnie jedną z najlepszych ofert rynkowych.
Czytaj dalej

– Budowę nowoczesnego centrum obróbki powierzchni w fabryce w Schwandorfie rozpoczęto w maju 2022 r. Aby sprostać wzrastającemu zapotrzebowaniu i zabezpieczyć moce produkcyjne, firma HORSCH zbudowała halę o powierzchni 12 000 m. kwad. wyposażoną w najnowocześniejszą technologię służącą do powlekania farbami mokrymi i proszkowymi – czytamy w komunikacie prasowym.

Nowa lakiernia w Schwandorfie

Budowa lakierni w Schwandorfie rozpoczęła się w styczniu 2023 roku. Podzielono ją na dwa etapy związane z wdrażanymi systemami malowania proszkowego i mokrego.

30 mln euro – 

tyle kosztowała budowa centrum obróbki powierzchniowej w fabryce w Schwandorfie.

– Lakiernia malowania na mokro rozpoczęła pracę w czerwcu 2023 r., a lakiernia proszkowa we wrześniu 2023 r. Obecnie oba systemy znajdują się nadal w fazie rozruchu. Maksymalna wydajność wynosi około 575 000 m. kwadr. malowanego materiału rocznie, co odpowiada około 20 000 tonom stali. W nowym systemie można malować elementy o długości do 9 m, szerokości 2,3 m, wysokości 3 m i całkowitym ciężarze 3 t. W pełni zautomatyzowane, elastyczne systemy przenośników zapewniają precyzyjne dotarcie elementów do miejsca przeznaczenia – informuje firma Horsch.

W fabryce Horsch w Schwandorfie przeważa malowanie proszkowe. Stanowi blisko 80% wszystkich prac tego typu fot. materiały prasowe
W fabryce Horsch w Schwandorfie przeważa malowanie proszkowe. Stanowi blisko 80% wszystkich prac tego typu fot. materiały prasowe

Wysoka efektywność energetyczna

W fabryce Horsch w Schwandorfie przeważa malowanie proszkowe. Stanowi blisko 80% wszystkich prac tego typu. To ważne, bo malowanie proszkowe pozbawione rozpuszczalników jest procesem przyjaznym dla środowiska.

– Efektywność energetyczna oraz zrównoważony rozwój odegrały ważną rolę w realizacji tego projektu. Również systemy odzyskiwania ciepła (piec proszkowy i sprężarki) przyczyniają się do efektywności energetycznej. Celem jest wykorzystanie w przyszłości energii odnawialnych jako źródła energii. Do obróbki wstępnej wybrano proces prowadzony w obiegu zamkniętym, co powoduje, że wytwarzane ścieki nie są wprowadzane do sieci publicznej, ale poddawane uzdatnianiu na terenie firmy – czytamy w komunikacie prasowym.

W nowym centrum obróbki powierzchni w zakładzie w Schwandorfie znajdzie pracę 75 osób. Niejako przy okazji powstanie centrum szkoleniowe do nauki zawodu na stanowisku mechanika procesowego w zakresie technologii powlekania. Na nowych pracowników czekają ergonomiczne miejsca pracy oraz nowoczesne pomieszczenia socjalne.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000