Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Japońscy inżynierowie z Kuboty ponownie przyjadą do Polski. Jaki jest cel wizyty?

Dodano: 08.02.2024
Kubota serwis fot. mat. prasowe
Jaki jest cel wizyty japońskich inżynierów z Kuboty w Polsce? fot. mat. prasowe

Już na początku lutego 2024 roku do Polski ponownie przyjadą inżynierowie z centrali Kubota w Osace. W ramach wyjątkowego programu Kubota Insight Programme (KIP) spotkają się z dilerami, serwisantami oraz użytkownikami maszyn Kubota.

Pierwszy w Polsce McCormick X6.616 sprzedany

Kilka miesięcy temu McCormick zapowiedział nowy model ciągnika o oznaczeniu X6.616. My zaś mieliśmy okazję odwiedzić rolnika, który zakupił pierwszy w kraju egzemplarz tego traktora. Co zadecydowało o jego wyborze? Ile należało za niego zapłacić?
Czytaj dalej

KIP to unikalna inicjatywa marki Kubota, która odbywa się w Polsce już po raz dziewiąty. Jej celem jest zbieranie przez inżynierów z Japonii opinii na temat maszyn Kubota użytkowanych w różnych krajach Europy.

Jakie lokalizacje odwiedzą japońscy inżynierowie?

W tym roku w czasie KIP uczestnicy będą mogli zobaczyć na własne oczy proces sprawdzenia technicznego ciągników, który inżynierowie z Japonii będą przeprowadzać u dilerów Kubota, a także u użytkowników ciągników Kubota.

Inicjatywa KIP stworzona przez Kubotę 

odbędzie się w tym roku w Polsce po raz dziewiąty.

Pierwsze spotkania w ramach KIP odbędą się 5 i 6 lutego, a ich gospodarzem będzie diler Kubota firma Adrol. Spotkanie odbędzie się w Wiśniewie koło Zambrowa. Następnie japońscy inżynierowie udadzą się na Lubelszczyznę do dilera Kubota firmy Techmlek do Pałecznicy Kolonii koło Lubartowa.

Tutaj w dniach 7-8 lutego 2024 roku odbędą się testy ciągników zarówno na placu dilera, jak i w gospodarstwie użytkowników Kubota. Ostatnim przystankiem 9 lutego będzie Małopolska. Tutaj goście z Japonii zawitają do dilera Kubota firmy Pilar-Tech do Posądzy.

Kubota fot. Tomasz Kuchta
Wizyta japońskich inżynierów w Polsce ma być pomocna przy ciągłym ulepszaniu produktów oferowanych przez Kubotę fot. Tomasz Kuchta

– Marka Kubota jest ceniona za swoją wyjątkową niezawodność. Wynika ona z głębokiego zaangażowaniu naszych inżynierów i zespołów Autoryzowanych Punktów Serwisowych Kubota w ciągły proces zdobywania i doskonalenia wiedzy. Bezpośrednie spotkania w ramach KIP, przekładają się na legendarną już japońską niezawodność i efektywność podczas codziennej pracy. Użytkownicy to widzą i od lat ufają marce Kubota – powiedział Michał Poźniak, dyrektor zarządzający Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

Nagrody dla najlepszych mechaników Kubota

Kubota w celu podnoszenia kwalifikacji i poszerzania wiedzy zespołów Autoryzowanych Punktów Serwisowych od lat organizuje „Test wiedzy mechanika”. Dlatego też w czasie spotkań u dilerów Kubota w firmach Techmlek i Pilar-Tech odbędzie się wręczenie nagród laureatom tego konkursu.

Czym jest test przeprowadzany przez Kubotę? Składa się on z dwóch wymagających etapów. W pierwszym z nich uczestnicy muszą ukończyć specjalistyczne kursy związane z różnymi elementami pracy serwisu. W drugim rozwiązują test, który prowadzony jest w dwóch kategoriach – dla działu serwisu komunalnego i działu serwisu rolniczego. W czasie testu uczestnicy muszą odpowiedzieć na 40 pytań technicznych dotyczących maszyn Kubota.

W aktualnej edycji testu spośród serwisantów sieci serwisów komunalnych udział wzięło 76 osób, zaś w przypadku sieci serwisu rolniczego było to 77 osób. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe. Nagroda zostanie przyznana także dilerowi, u którego zatrudniony jest laureat. Zaś każdy uczestnik otrzyma dyplom i pamiątkowy gadżet.

– Dla Kuboty ciągłe kształcenie serwisantów i wdrażanie ulepszeń to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim pasja i misja, która pozwala na budowanie trwałych i satysfakcjonujących relacji z klientami – podsumowuje Edward Cyc, szef serwisu Kubota w Polsce.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą