Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Japońscy inżynierowie z Kuboty ponownie przyjadą do Polski. Jaki jest cel wizyty?

Dodano: 08.02.2024
Kubota serwis fot. mat. prasowe
Jaki jest cel wizyty japońskich inżynierów z Kuboty w Polsce? fot. mat. prasowe

Już na początku lutego 2024 roku do Polski ponownie przyjadą inżynierowie z centrali Kubota w Osace. W ramach wyjątkowego programu Kubota Insight Programme (KIP) spotkają się z dilerami, serwisantami oraz użytkownikami maszyn Kubota.

Pierwszy w Polsce McCormick X6.616 sprzedany

Kilka miesięcy temu McCormick zapowiedział nowy model ciągnika o oznaczeniu X6.616. My zaś mieliśmy okazję odwiedzić rolnika, który zakupił pierwszy w kraju egzemplarz tego traktora. Co zadecydowało o jego wyborze? Ile należało za niego zapłacić?
Czytaj dalej

KIP to unikalna inicjatywa marki Kubota, która odbywa się w Polsce już po raz dziewiąty. Jej celem jest zbieranie przez inżynierów z Japonii opinii na temat maszyn Kubota użytkowanych w różnych krajach Europy.

Jakie lokalizacje odwiedzą japońscy inżynierowie?

W tym roku w czasie KIP uczestnicy będą mogli zobaczyć na własne oczy proces sprawdzenia technicznego ciągników, który inżynierowie z Japonii będą przeprowadzać u dilerów Kubota, a także u użytkowników ciągników Kubota.

Inicjatywa KIP stworzona przez Kubotę 

odbędzie się w tym roku w Polsce po raz dziewiąty.

Pierwsze spotkania w ramach KIP odbędą się 5 i 6 lutego, a ich gospodarzem będzie diler Kubota firma Adrol. Spotkanie odbędzie się w Wiśniewie koło Zambrowa. Następnie japońscy inżynierowie udadzą się na Lubelszczyznę do dilera Kubota firmy Techmlek do Pałecznicy Kolonii koło Lubartowa.

Tutaj w dniach 7-8 lutego 2024 roku odbędą się testy ciągników zarówno na placu dilera, jak i w gospodarstwie użytkowników Kubota. Ostatnim przystankiem 9 lutego będzie Małopolska. Tutaj goście z Japonii zawitają do dilera Kubota firmy Pilar-Tech do Posądzy.

Kubota fot. Tomasz Kuchta
Wizyta japońskich inżynierów w Polsce ma być pomocna przy ciągłym ulepszaniu produktów oferowanych przez Kubotę fot. Tomasz Kuchta

– Marka Kubota jest ceniona za swoją wyjątkową niezawodność. Wynika ona z głębokiego zaangażowaniu naszych inżynierów i zespołów Autoryzowanych Punktów Serwisowych Kubota w ciągły proces zdobywania i doskonalenia wiedzy. Bezpośrednie spotkania w ramach KIP, przekładają się na legendarną już japońską niezawodność i efektywność podczas codziennej pracy. Użytkownicy to widzą i od lat ufają marce Kubota – powiedział Michał Poźniak, dyrektor zarządzający Kubota (Deutschland) GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

Nagrody dla najlepszych mechaników Kubota

Kubota w celu podnoszenia kwalifikacji i poszerzania wiedzy zespołów Autoryzowanych Punktów Serwisowych od lat organizuje „Test wiedzy mechanika”. Dlatego też w czasie spotkań u dilerów Kubota w firmach Techmlek i Pilar-Tech odbędzie się wręczenie nagród laureatom tego konkursu.

Czym jest test przeprowadzany przez Kubotę? Składa się on z dwóch wymagających etapów. W pierwszym z nich uczestnicy muszą ukończyć specjalistyczne kursy związane z różnymi elementami pracy serwisu. W drugim rozwiązują test, który prowadzony jest w dwóch kategoriach – dla działu serwisu komunalnego i działu serwisu rolniczego. W czasie testu uczestnicy muszą odpowiedzieć na 40 pytań technicznych dotyczących maszyn Kubota.

W aktualnej edycji testu spośród serwisantów sieci serwisów komunalnych udział wzięło 76 osób, zaś w przypadku sieci serwisu rolniczego było to 77 osób. Zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe. Nagroda zostanie przyznana także dilerowi, u którego zatrudniony jest laureat. Zaś każdy uczestnik otrzyma dyplom i pamiątkowy gadżet.

– Dla Kuboty ciągłe kształcenie serwisantów i wdrażanie ulepszeń to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim pasja i misja, która pozwala na budowanie trwałych i satysfakcjonujących relacji z klientami – podsumowuje Edward Cyc, szef serwisu Kubota w Polsce.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000