Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

John Deere stawia na testowanie i rozwój rolnictwa tropikalnego

Dodano: 22.04.2024
Fot_1_John_Deere-_inwestuje_w_rolnictwo_tropikalne
Brazylijskie Centrum Rozwoju Technologii powstanie w Indaiatuba, a jego otwarcie planowane jest na koniec 2024 r. fot. mat. prasowe

Marka John Deere inwestuje w pierwsze na świecie centrum rozwoju i testowania skupione na rolnictwie tropikalnym. Brazylijskie Centrum Rozwoju Technologii powstanie w Indaiatuba, a jego otwarcie planowane jest na koniec 2024 r.

Nowe Centrum przyśpieszy dostarczanie rozwiązań na rynek brazylijski i pozwoli w większym stopniu dostosowywać je do jego konkretnych potrzeb.

Siejemy len. O czym należy pamiętać?

Tegoroczna wczesna i ciepła wiosna sprzyja wcześniejszym siewom roślin jarych – w tym również lnu. O jakich aspektach technicznych trzeba pamiętać przy siewie lnu? Jak my podeszliśmy do tego tematu?
Czytaj dalej

Ogromna szansa rozwojowa dla Brazylii

Firma John Deere ogłosiła budowę Brazylijskiego Centrum Rozwoju Technologii – pierwszego na świecie centrum rozwoju i testowania skupionego na rolnictwie tropikalnym. John Deere zainwestuje około 180 mln dolarów w projekt, którego celem jest promowanie synergii między wieloma zespołami badawczo-rozwojowymi zajmującymi się projektowaniem i zatwierdzaniem nowych produktów oraz technologii dla głównych systemów produkcji: zbóż, trzciny cukrowej i upraw specjalnych.

180 mln dolarów – 

tyle John Deere zainwestuje w projekt budowy Brazylijskiego Centrum Rozwoju Technologii.

– Pomysł na lokalizację nowego centrum nie był przypadkowy. Rośnie globalne zapotrzebowanie na żywność, a Brazylia odgrywa w tym kontekście fundamentalną rolę. Centrum będzie promować rozwój wszystkiego, co ma zastosowanie w rolnictwie tropikalnym. Zamierzamy zaoferować brazylijskiemu rynkowi szybszą i jeszcze lepszą obsługę niż dotychczas – podkreśla Jahmy Hindman, główny specjalista ds. technologii w John Deere.

Rozmach nowego Centrum

Nowe Centrum, które zajmie powierzchnię 500 tys. m², będzie zlokalizowane w Indaiatuba (w stanie São Paulo). Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2023 r., a obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec 2024 r. W Centrum będzie zatrudnionych około 150 pracowników w obszarach inżynieryjnych i badawczo-rozwojowych.

John Deere rolnictwo precyzyjne fot. mat. prasowe
John Deere jest obecny na brazylijskim rynku od 1979 r. fot. mat. prasowe

– Centrum umożliwi opracowywanie i testowanie produktów w Brazylii z uwzględnieniem wszystkich zmiennych: gleby, klimatu, poziomów łączności itp. Dzięki takiemu podejściu zapewnimy szybsze dostarczanie rozwiązań lokalnym klientom. To oznacza, że mali, średni i duzi brazylijscy producenci będą mogli pracować w jeszcze bardziej produktywny, opłacalny i zrównoważony sposób – mówi Antonio Carrere, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Ameryce Łacińskiej.

Dzięki utworzeniu nowego Centrum Rozwoju Technologii w Brazylii John Deere spodziewa się skrócić czas opracowywania nowych rozwiązań nawet o 40 proc., w zależności od rodzaju projektu. Firma wprowadziła już na rynek produkty ukierunkowane na rynek lokalny, takie jak kombajn do zbioru trzciny cukrowej CH950 (brazylijski projekt stworzony z myślą o potrzebach producentów trzciny cukrowej w tym kraju) oraz kombajn zbożowy S400 (przeznaczony dla  małych i średnich gospodarstw rolnych). Centrum pozwoli przyspieszyć dostarczanie rozwiązań na rynek brazylijski i w coraz większym stopniu dostosowywać się do jego konkretnych potrzeb.

Warto dodać, że Centrum Precyzyjnego Rolnictwa i Innowacji John Deere, które zostało utworzone w 2017 r. w celu prowadzenia badań i rozwoju najnowszych trendów w zakresie wydajności technologicznej dla rolników – z naciskiem na wykorzystanie sprzętu i oprogramowania w rolnictwie precyzyjnym – stanie się teraz integralną częścią nowego centrum w Indaiatuba.

Ekspansja John Deere w Brazylii

John Deere jest obecny w Brazylii od 1979 r., kiedy to nabył część kapitału Schneider Logemann & Cia (SLC), zakładu zlokalizowanego w Horizontina (w stanie Rio Grande do Sul), który był odpowiedzialny za produkcję pierwszego samobieżnego kombajnu w tym kraju.

9 tys. pracowników 

– tyle osób zatrudnia John Deere we wszystkich swoich brazylijskich jednostkach.

Wśród jednostek otwartych przez John Deere w Brazylii znajdują się: Centrum Dystrybucji Części na Amerykę Południową, Centrum Szkoleniowe oraz Centrum Precyzyjnego Rolnictwa i Innowacji w Campinas (w stanie São Paulo). Firma otworzyła również dwa zakłady budowlane i biuro regionalne na Amerykę Łacińską w Indaiatuba (w stanie São Paulo), a także rozbudowała swoje zakłady w Catalão (w stanie Goiás), Horizontina (w stanie Rio Grande do Sul), Montenegro (w stanie Rio Grande do Sul) i Indaiatuba (w stanie São Paulo), aby produkować więcej swoich produktów lokalnie.

John Deere ciągnik fot. mat. prasowe
W brazylijskim centrum John Deere mają być tworzone i testowane rozwiązanie z przeznaczaniem dla lokalnych klientów fot. mat. prasowe

John Deere przejął również: Auteq Telemática – firmę zajmującą się oprogramowaniem i komputerami pokładowymi; PLA – producenta opryskiwaczy; Unimi – firmę specjalizującą się w częściach i obsłudze posprzedażowej kombajnów do trzciny cukrowej; firmę Ciber – część Wirtgen Group, światowego lidera w dziedzinie rozwiązań brukarskich i budowy dróg.

Ekspansja i inwestycje John Deere na rynku brazylijskim z powodzeniem dopisują kolejne karty do bogatej, rolniczej historii państwa.

Wspólne budowanie rolniczej przyszłości Brazylii

Wszystkie jednostki Johna Deere’a w tym kraju zatrudniają bezpośrednio ponad 9000 osób i produkują sprzęt eksportowany do ponad 55 państw.

Poprzez inwestycję w nowe centrum firma jeszcze dobitniej podkreśla znaczenie rolnictwa tropikalnego.

–  Jest nam niezmiernie miło ogłosić tę inwestycję, która współgra z naszym celem dalszego wspierania rozwoju rynku brazylijskiego – nie tylko jego produktów, ale też infrastruktury. Brazylia ma do odegrania ważną rolę dla świata, a John Deere jest dumny, że może być częścią jej historii – podsumowuje Carrere.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy