Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

John Deere stawia na testowanie i rozwój rolnictwa tropikalnego

Dodano: 22.04.2024
Fot_1_John_Deere-_inwestuje_w_rolnictwo_tropikalne
Brazylijskie Centrum Rozwoju Technologii powstanie w Indaiatuba, a jego otwarcie planowane jest na koniec 2024 r. fot. mat. prasowe

Marka John Deere inwestuje w pierwsze na świecie centrum rozwoju i testowania skupione na rolnictwie tropikalnym. Brazylijskie Centrum Rozwoju Technologii powstanie w Indaiatuba, a jego otwarcie planowane jest na koniec 2024 r.

Nowe Centrum przyśpieszy dostarczanie rozwiązań na rynek brazylijski i pozwoli w większym stopniu dostosowywać je do jego konkretnych potrzeb.

Siejemy len. O czym należy pamiętać?

Tegoroczna wczesna i ciepła wiosna sprzyja wcześniejszym siewom roślin jarych – w tym również lnu. O jakich aspektach technicznych trzeba pamiętać przy siewie lnu? Jak my podeszliśmy do tego tematu?
Czytaj dalej

Ogromna szansa rozwojowa dla Brazylii

Firma John Deere ogłosiła budowę Brazylijskiego Centrum Rozwoju Technologii – pierwszego na świecie centrum rozwoju i testowania skupionego na rolnictwie tropikalnym. John Deere zainwestuje około 180 mln dolarów w projekt, którego celem jest promowanie synergii między wieloma zespołami badawczo-rozwojowymi zajmującymi się projektowaniem i zatwierdzaniem nowych produktów oraz technologii dla głównych systemów produkcji: zbóż, trzciny cukrowej i upraw specjalnych.

180 mln dolarów – 

tyle John Deere zainwestuje w projekt budowy Brazylijskiego Centrum Rozwoju Technologii.

– Pomysł na lokalizację nowego centrum nie był przypadkowy. Rośnie globalne zapotrzebowanie na żywność, a Brazylia odgrywa w tym kontekście fundamentalną rolę. Centrum będzie promować rozwój wszystkiego, co ma zastosowanie w rolnictwie tropikalnym. Zamierzamy zaoferować brazylijskiemu rynkowi szybszą i jeszcze lepszą obsługę niż dotychczas – podkreśla Jahmy Hindman, główny specjalista ds. technologii w John Deere.

Rozmach nowego Centrum

Nowe Centrum, które zajmie powierzchnię 500 tys. m², będzie zlokalizowane w Indaiatuba (w stanie São Paulo). Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2023 r., a obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec 2024 r. W Centrum będzie zatrudnionych około 150 pracowników w obszarach inżynieryjnych i badawczo-rozwojowych.

John Deere rolnictwo precyzyjne fot. mat. prasowe
John Deere jest obecny na brazylijskim rynku od 1979 r. fot. mat. prasowe

– Centrum umożliwi opracowywanie i testowanie produktów w Brazylii z uwzględnieniem wszystkich zmiennych: gleby, klimatu, poziomów łączności itp. Dzięki takiemu podejściu zapewnimy szybsze dostarczanie rozwiązań lokalnym klientom. To oznacza, że mali, średni i duzi brazylijscy producenci będą mogli pracować w jeszcze bardziej produktywny, opłacalny i zrównoważony sposób – mówi Antonio Carrere, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Ameryce Łacińskiej.

Dzięki utworzeniu nowego Centrum Rozwoju Technologii w Brazylii John Deere spodziewa się skrócić czas opracowywania nowych rozwiązań nawet o 40 proc., w zależności od rodzaju projektu. Firma wprowadziła już na rynek produkty ukierunkowane na rynek lokalny, takie jak kombajn do zbioru trzciny cukrowej CH950 (brazylijski projekt stworzony z myślą o potrzebach producentów trzciny cukrowej w tym kraju) oraz kombajn zbożowy S400 (przeznaczony dla  małych i średnich gospodarstw rolnych). Centrum pozwoli przyspieszyć dostarczanie rozwiązań na rynek brazylijski i w coraz większym stopniu dostosowywać się do jego konkretnych potrzeb.

Warto dodać, że Centrum Precyzyjnego Rolnictwa i Innowacji John Deere, które zostało utworzone w 2017 r. w celu prowadzenia badań i rozwoju najnowszych trendów w zakresie wydajności technologicznej dla rolników – z naciskiem na wykorzystanie sprzętu i oprogramowania w rolnictwie precyzyjnym – stanie się teraz integralną częścią nowego centrum w Indaiatuba.

Ekspansja John Deere w Brazylii

John Deere jest obecny w Brazylii od 1979 r., kiedy to nabył część kapitału Schneider Logemann & Cia (SLC), zakładu zlokalizowanego w Horizontina (w stanie Rio Grande do Sul), który był odpowiedzialny za produkcję pierwszego samobieżnego kombajnu w tym kraju.

9 tys. pracowników 

– tyle osób zatrudnia John Deere we wszystkich swoich brazylijskich jednostkach.

Wśród jednostek otwartych przez John Deere w Brazylii znajdują się: Centrum Dystrybucji Części na Amerykę Południową, Centrum Szkoleniowe oraz Centrum Precyzyjnego Rolnictwa i Innowacji w Campinas (w stanie São Paulo). Firma otworzyła również dwa zakłady budowlane i biuro regionalne na Amerykę Łacińską w Indaiatuba (w stanie São Paulo), a także rozbudowała swoje zakłady w Catalão (w stanie Goiás), Horizontina (w stanie Rio Grande do Sul), Montenegro (w stanie Rio Grande do Sul) i Indaiatuba (w stanie São Paulo), aby produkować więcej swoich produktów lokalnie.

John Deere ciągnik fot. mat. prasowe
W brazylijskim centrum John Deere mają być tworzone i testowane rozwiązanie z przeznaczaniem dla lokalnych klientów fot. mat. prasowe

John Deere przejął również: Auteq Telemática – firmę zajmującą się oprogramowaniem i komputerami pokładowymi; PLA – producenta opryskiwaczy; Unimi – firmę specjalizującą się w częściach i obsłudze posprzedażowej kombajnów do trzciny cukrowej; firmę Ciber – część Wirtgen Group, światowego lidera w dziedzinie rozwiązań brukarskich i budowy dróg.

Ekspansja i inwestycje John Deere na rynku brazylijskim z powodzeniem dopisują kolejne karty do bogatej, rolniczej historii państwa.

Wspólne budowanie rolniczej przyszłości Brazylii

Wszystkie jednostki Johna Deere’a w tym kraju zatrudniają bezpośrednio ponad 9000 osób i produkują sprzęt eksportowany do ponad 55 państw.

Poprzez inwestycję w nowe centrum firma jeszcze dobitniej podkreśla znaczenie rolnictwa tropikalnego.

–  Jest nam niezmiernie miło ogłosić tę inwestycję, która współgra z naszym celem dalszego wspierania rozwoju rynku brazylijskiego – nie tylko jego produktów, ale też infrastruktury. Brazylia ma do odegrania ważną rolę dla świata, a John Deere jest dumny, że może być częścią jej historii – podsumowuje Carrere.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Mzuri Pro-Til 4Tx – zobacz jak pracuje Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Pielnik międzyrzędowy APV. Zobacz jak pracuje Kultywator Pöttinger Terria 5040. Zobacz jak pracuje Valtra T175e Mint Green okiem kobiety, czyli nietypowe spojrzenie na ciągnik w teście długodystansowym Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000