Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Joskin będzie produkował więcej rozrzutników Leboulch

Dodano: 06.06.2024
Francuska fabryka Leboulch w La Vieille-Lyre (Normandia) powiększy się o budynek mający 6000 m kwad. powierzchni fot. materiały prasowe
Francuska fabryka Leboulch w La Vieille-Lyre (Normandia) powiększy się o budynek mający 6000 metrów kwad. powierzchni fot. materiały prasowe

Francuska fabryka rozrzutników obornika i przyczep należąca do Grupy Joskin, zyska nowy budynek produkcyjny. Pozwoli on zwiększyć moce produkcyjne o aż 40%. To efekt rosnącego zainteresowania sprzętem marki Leboulch.

John Deere 5M to ciągnik mający prowadzenie automatyczne AutoTrac w desce rozdzielczej

John Deere 5M to ciągnik mający rozwiązanie, którego oczekuje każdy rolnik. To fabrycznie zintegrowany system prowadzenia automatycznego bez abonamentu i potrzeby kupowania dodatkowego wyświetlacza. Wystarcza jego mała wersja zintegrowana w desce rozdzielczej pod kierownicą. Taki AutoTrac dostępny jest teraz w najnowszych ciągnikach John Deere serii 5M o mocach od 75 do 135 KM.
Czytaj dalej

W obliczu spadków sprzedaży na rynku maszyn rolniczych, informacja z fabryki Leboulch zaskakuje. Z drugiej strony pokazuje ona stabilność belgijskiego producenta, która nie ogląda się na obecną sytuację i inwestuje. Przypominamy, że Joskin ma również fabrykę w Polsce, którą również systematycznie rozbudowuje.

Zakończenie budowy w tym roku

Francuska fabryka w La Vieille-Lyre (Normandia) powiększy się o budynek mający 6000 m kwad. powierzchni. Prace już trwają i ich zakończenie planowane jest przed końcem roku 2024.

21 tys. – 

o taką powierzchnię wyrażoną w m. kwad. zwiększy się powierzchnia użytkowa fabryki Leboulch w La Vieille-Lyre.

– W obliczu rosnącego popytu na produkty Leboulch, rozbudowa obejmie nowe hale spawalnicze, automatyczną śrutownicę do obróbki dużych komponentów oraz lakiernię. Zwiększy to moce produkcyjne całego zakładu o 40%, co da w sumie 21 000 m kwad. powierzchni użytkowej – czytamy w komunikacie prasowym.

Leboulch podwoi produkcję

Zwiększone moce produkcyjne pozwolą marce Leboulch podwoić produkcję przyczep i rozrzutników obornika. Wśród tych ostatnich oferowane są modele HVS o obniżonej konstrukcji oraz wąskiej skrzyni ładunkowej (8-16 m sześc.). Maszyny te cechuje dobra stabilność dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości. Montowany jest w nich adapter pionowy 2-walcowy. Do pracy na dużych areałach Leboulch proponuje rozrzutnik obornika Goliath z jeszcze bardziej obniżoną skrzynią ładunkową (11-24 m sześc.). Dostępne modele obejmują wersje 1- i 2-osiowe. Maszyna standardowo posiada również adapter pionowy 2-walcowy. Opcjonalny adapter dwuwalcowy poziomy Compostar z przykręconymi nożami rozdrabniającymi, 2-skrzydłową osłonę i dwoma talerzami rozrzucającymi pozwala jednak aplikować nawóz precyzyjniej od klasycznego adaptera pionowego 2-walcowego.

Leboulch produkuje również zaawansowane technologicznie duże przyczepy rolnicze posadowione na 1-, 2- lub 3-osiach.

– Leboulch i JOSKIN to w sumie 150 lat fachowej wiedzy i doświadczenia! Dzięki połączeniu sił obydwu firm w 2012 r., jakość maszyn Leboulch stale się poprawia, aby sprostać nieustannie zmieniającym się potrzebom rolników – czytamy w komunikacie prasowym.

Do pracy na dużych areałach Leboulch proponuje rozrzutnik obornika Goliath fot. materiały prasowe
Do pracy na dużych areałach Leboulch proponuje rozrzutnik obornika Goliath fot. materiały prasowe
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT