Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Krone zaskakuje szerokością roboczą kosiarek EasyCut

Dodano: 08.09.2023
Modele kosiarek Krone EasyCut B880 CV/CR oraz B 1050 CV  to propozycja dla rolników wymagających największej wydajności, fot. mat. prasowe
Modele kosiarek Krone EasyCut B880 CV/CR oraz B 1050 CV to propozycja dla rolników wymagających największej wydajności fot. mat. prasowe

Firma Krone prezentując modele kosiarek EasyCut B880 CV/CR oraz B 1050 CV tworzy zestaw typu motyl dla klientów o najwyższych wymaganiach względem wydajności. Kosiarki te są w standardzie wyposażone w kondycjoner, a opcjonalnie mogą też posiadać przenośniki poprzeczne.

W połączeniu z przednią kosiarką o szerokości 4 m topowy model EasyCut B 1050 CV osiąga maksymalną szerokość roboczą wynoszącą prawie 10,5 m. To wszystko w trosce o jak najwydajniejszą pracę przy wykorzystaniu wąskich okienek pogodowych.

Kombajn John Deere z czujnikiem HarvestLab tworzy mapy plonów białka, skrobi i tłuszczu

W roku 2007 w sieczkarniach samojezdnych John Deere pojawił się czujnik HarvestLab. Z czasem rozszerzono jego zastosowanie o wozy asenizacyjne. W 2023 r. w naszym kraju pracował już kombajn zbożowy doposażony w ten wyjątkowy skaner. Co on potrafi? Podczas pracy maszyny na bieżąco mierzy zawartość tego, co najistotniejsze w danym materiale. Przykładowo w pszenicy określa zawartość białka, w rzepaku tłuszczu, a w gnojowicy NPK.
Czytaj dalej

Bez kondycjonera ani rusz

W sytuacji, gdy optymalne warunki na zbiór paszy są krótkie, istotne okazuje się zastosowanie kondycjonera, który skraca czas pozostawienia skoszonych roślin na polu. Oba modele EasyCut B 1050 CV oraz EasyCut B 880 CV są wyposażone w kondycjoner własnej produkcji Krone. Jego średnica wynosi 64 cm i jest aktualnie największa na rynku.

Do 10,45 m – 

taką maksymalną szerokość roboczą można uzyskać z przednią kosiarką o szerokości 4 m przy topowym modelu Krone EasyCut B 1050 CV.

Hartowane zęby w kształcie litery V intensywnie kondycjonują skoszony materiał ułatwiając tym samym kontrolę procesu suszenia. Co ważne, zęby te mają pływające zawieszenie, przez co powinny uniknąć uszkodzeń mechanicznych powstałych w wyniku uderzenia o np. kamień.

Użytkownik może dostosować kondycjonowanie do poszczególnych roślin m.in. poprzez regulację prędkości obrotowej 600 lub 900 obr./min.

W kosiarce EasyCut B 880 CR dostępny jest także kondycjoner walcowy, zalecany do roślin takich jak lucerna, czy koniczyna. Całość działa w tym wypadku tak, iż dwa wyprofilowane walce poliuretanowe na kondycjonerze zazębiają się i miażdżą łodygi roślin, nie niszcząc przy tym wrażliwych liści. Zdaniem producenta takie intensywne i jednocześnie delikatne kondycjonowanie minimalizuje możliwe straty w walcowaniu.

Maksymalna szerokość robocza zestawu kosiarek Krone może wynosić prawie 10,5 m, fot. mat. prasowe
Maksymalna szerokość robocza zestawu kosiarek Krone może wynosić prawie 10,5 m fot. mat. prasowe

Kosiarki Krone EasyCut

Zaprezentowane kosiarki są już w standardzie wyposażone w dobrze znaną listwę tnącą EasyCut, która nie wymaga smarowania. Zdaniem producenta takie rozwiązanie zapewni dożywotnie smarowanie a operatorowi zaoszczędzi prac przy jej codziennym serwisie.

W kosiarce przeprojektowano także osłony, które teraz są lżejsze co ułatwia ich szerokie otwarcie i wymianę ostrza bez użycia narzędzi.

Kombinacje kosiarek EasyCut B 880 CV/CR i B 1050 CVwyposażone w hydrauliczne przenośniki poprzeczne. Takie rozwiązanie umożliwia na odłożenie kondycjonowanej paszy w pokos bezpośrednio podczas koszenia. Jak twierdzi producent, jest to odpowiednie rozwiązanie do małych ilości paszy, a także do zbioru kiszonki z całych roślin, takich jak np. zielone żyto.

Szerokość pokosu operator może łatwo i wygodnie dostosować z kabiny ciągnika do następnej maszyny zbierającej za pomocą prędkości taśmy. Opcjonalnie istnieje możliwość jeszcze dokładniejszego odkładania roślin przy wykorzystaniu rolkom przyspieszającym. Znajdą one zastosowanie np. przy pracy na zboczach.

Kosiarki EasyCut Krone mogą być obsługiwane poprzez terminal ISOBUS, co maksymalizuje komfort ich obsługi w czasie pracy. Co istotne, dzięki odchylanym do góry zespołom koszącym wysokość transportowa nie przekracza 4 m. Całość dopełnia rozbudowane oświetlenie w technologii LED.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy Kupił nowe opony Trelleborg i napełnił je cieczą