Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Kuhn działa w Polsce od 25 lat. Ostatnie 3 były rekordowe

Dodano: 12.10.2023
Kuhn na targach Agro Show 2023 miał olbrzymie stoisko zastawione było po brzegi sprzętem rolniczym. To efekt 25 lat wytrwałej pracy polskiego oddziału © TRAKTOR24.pl
Kuhn na targach Agro Show 2023 miał olbrzymie stoisko zastawione było po brzegi sprzętem rolniczym. To efekt 25 lat wytrwałej pracy polskiego oddziału © TRAKTOR24.pl

W ostatnich latach firma Kuhn odnotowała w naszym kraju spektakularne wzrosty sprzedaży. Nie dziwi więc, że dzisiaj jest największym dostawcą maszyn dla polskich rolników. Widać to było również na targach Agro Show 2023, gdzie olbrzymie stoisko zastawione było po brzegi sprzętem rolniczym. To efekt 25 lat wytrwałej pracy polskiego oddziału.

– Dzięki inwestycjom rolników w nowoczesny sprzęt możemy się poszczycić tytułem największego dostawcy maszyn zawieszanych i ciągnionych w Polsce. Stało się tak, bo jesteśmy w stanie dostarczać nowoczesny sprzęt pozwalający osiągać wyższe plony. Dla nas niezwykle udane były ostatnie 3 lata. To był czas, w którym rolnicy mogli zrobić kroki milowe w rozwoju swoich gospodarstw. Wielu tę szansę wykorzystało – zaznacza Artur Szymczak, dyrektor zarządzający Kuhn Maszyny Rolnicze.

Rolnicza stacja pogody pomaga więcej niż się wydaje

W CGFP Wojnowo każda decyzja o wykonaniu pracy polowej waży dużo. Powodem jest skala produkcji rolnej prowadzona na powierzchni ok. 5000 ha gruntów uprawnych. Okazuje się, że nowoczesna rolnicza stacja pogody wspierana sztuczną inteligencją pomaga szefostwu tego dużego przedsiębiorstwa zarządzać zadaniami od uprawy, poprzez siew i ochronę roślin na zbiorach kończąc. Bardziej niż mogłoby się wydawać.
Czytaj dalej

Jeden standard obsługi

Sieć dealerska marki Kuhn w Polsce prezentuje wysoki standard obsługi. Procesy zamówień odbywają się w świecie cyfrowym, co pozwala mieć nad nimi pełną kontrolę i pozwala dosłownie śledzić drogę maszyny do klienta. W przypadku przesunięcia terminu jej produkcji, dealer niezwłocznie otrzymuje taką informację poprzez system. Było to pomocne w czasie trwania pandemii COVID-19, gdy łańcuchy dostaw zostały zaburzone. – W porównaniu do innych producentów maszyn rolniczych, Kuhn nie odnotował dużych problemów z powodu wydłużenia terminów dostaw. Było to spowodowane silnym fundamentem naszej organizacji, który oparty jest o długofalowe planowanie – wyjaśnia Artur Szymczak.

2020-2023 – 

lata te były dla polskiego oddziału firmy Kuhn niezwykle udane. Dla całego koncernu zresztą również, bo notował rekordowe obroty.

Dyrektor zarządzający Kuhn Maszyny Rolnicze, dodaje również, że polscy rolnicy, zarówno najwięksi, jak i najmniejsi, obsługiwani są według tego samego standardu. Nieważne jak duża jest maszyna i ile kosztuje – jej nabywca zawsze może liczyć na wsparcie posprzedażowe i okołosprzedażowe. W ramach tego drugiego prowadzone są np. badania gleby.

Artur Szymczak, dyrektor zarządzający Kuhn Maszyny Rolnicze © TRAKTOR24.pl
Artur Szymczak, dyrektor zarządzający Kuhn Maszyny Rolnicze na tle historycznych zdjęć przedstawiających początki oddziału tego producenta w Polsce © TRAKTOR24.pl

Zadowolenie klienta miarą sukcesu

Wiadomo, że budowanie zaufania do marki jest kluczem do jej sukcesu. Dlatego Kuhn corocznie mierzy poziom zadowolenia swoich klientów. Według tych ocen, rolnicy doceniają jakość oferowanych produktów i rozwiązań oraz wysoki poziom obsługi sprzedażowej i posprzedażowej.

–  Fajnie jest oglądać maszynę, ale trudniej jest ją sprzedać i przekonać rolnika do masowych zakupów, a polscy rolnicy są jednymi z bardziej wymagających klientów – mówi Artur Szymczak.

Konfigurator maszyn online

Dodajmy, że Kuhn jako jeden z nielicznych producentów w branży techniki rolniczej pozwala swoim klientom konfigurować specyfikację maszyny poprzez Internet. Wystarczy użyć konfiguratora maszyn online, który dostępny jest pod tym linkiem. Warto z niego korzystać, bo krok po kroku prowadzi do doboru potrzebnego w danym gospodarstwie wyposażenia maszyny. Na koniec podana zostaje cena katalogowa. Całą kompletację można również wysłać do najbliższego autoryzowanego dealera Kuhn, który może zaproponować cenę transakcyjną dla klienta.

Kuhn jako jeden z nielicznych producentów w branży techniki rolniczej pozwala swoim klientom kompletować sprzęt poprzez Internet. Wystarczy użyć konfiguratora maszyn online © TRAKTOR24.pl
Kuhn jako jeden z nielicznych producentów w branży techniki rolniczej pozwala swoim klientom konfigurować specyfikację maszyny poprzez Internet © TRAKTOR24.pl
Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy