Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Marka Metos zyskuje silnego partnera. To firma Lindsay

Dodano: 03.05.2024
Rolnicza stacja pogodowa μMetos 300-USW Metos to sprzęt przekazujący znacznie więcej danych niż tylko informacje związane z jej nazwą. Przykładowo na podstawie wskaźnika Delta-T można podjąć decyzję, kiedy rozpocząć opryskiwanie © TRAKTOR24.pl
Rolnicza stacja pogodowa μMetos 300-USW Metos to sprzęt przekazujący znacznie więcej danych niż tylko informacje związane z jej nazwą. Przykładowo na podstawie wskaźnika Delta-T można podjąć decyzję, kiedy rozpocząć opryskiwanie © TRAKTOR24.pl

Kolejne firmy z otoczenia rolnictwa łączą siły, aby działając wspólnie oferować jeszcze lepsze produkty i rozwiązania. Tym razem amerykańska spółka Lindsay Corporation oficjalnie ogłosiła plan nabycia 49,9% udziałów w austriackiej firmie Pessl Instruments, znanej w naszym kraju m.in. z rolniczych stacji pogodowych marki Metos. Transakcja powinna zostać formalnie zamknięta w drugiej połowie roku 2024, z zastrzeżeniem otrzymania zgód organów regulacyjnych.

Delta-T to wskaźnik ratujący opryskiwanie

Zanim rozpoczniemy opryskiwanie roślin powinniśmy zwracać uwagę na aktualną zależność pomiędzy temperaturą a wilgotnością powietrza. Jeżeli zlekceważymy mówiący o niej wskaźnik Delta-T, to oprysk będzie przypominał pracę metodą chybił-trafił. Jak nie dopisze nam szczęście, to cała droga chemia zadziała słabo lub nawet wcale.
Czytaj dalej

Po tym wzmocnieniu Pessl Instruments będzie korzystał z doświadczeń firmy Lindsay będącej globalnym producentem i dystrybutorem sprzętu i technologii do nawadniania upraw rolniczych. Amerykański potentat specjalizuje się w klasycznych uprawach rzędowych takich jak m.in. kukurydza. Za to Pessl Instruments będący specjalistą w monitorowaniu stanu siedliska również w uprawach specjalistycznych przekaże tę wiedzę firmie Lindsay.

Metos to Internet Rzeczy w rolnictwie

Lindsay i Pessl Instruments są przekonani, że wspólnie staną się światowym liderem w dziedzinie urządzeń nawadniających. Dużą rolę do odegrania w tym temacie ma wiodący światowy dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych dla rolnictwa pod marką Metos. To szereg narzędzi połączonych w systemy monitorowania pól i programów komputerowych działających wspólnie w ramach Internetu Rzeczy (IoT). Pomagają one podejmować ważne decyzje agronomiczne w oparciu o dane, a nie tylko o doświadczenie i przewidywania.

Stawiają na sztuczną inteligencję

Pessl Instruments sprzedał już ponad 80 000 urządzeń do gromadzenia danych w terenie i ma 50 000 aktywnych klientów korzystających z interfejsu online FieldClimate. Podłączone urządzenia obejmują: rolnicze stacje pogodowe, sondy wilgotności gleby, pułapki monitorujące owady, kamery monitorujące uprawy, pobieranie próbek gleby i składników odżywczych, urządzenia do śledzenia maszyn oraz inne czujniki dostarczające w dane czasie rzeczywistym.

Dla uzyskania najlepszych wyników przewidywania plonów, bardzo ważne jest posiadanie stacji pogodowej na polu lub w jego pobliżu © TRAKTOR24.pl
Dla uzyskania najlepszych wyników przewidywania plonów, bardzo ważne jest posiadanie stacji pogodowej na polu lub w jego pobliżu © TRAKTOR24.pl

Lindsay i Pessl Instruments zamierzają wprowadzać na rynek najnowocześniejsze rozwiązania otwierające drzwi dla przełomowych przyszłych innowacji w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji w rolnictwie.

Szefowie Lindsay i Pessl Instruments są podekscytowani

– Inwestycja ta poszerza i wzmacnia nasze istniejące partnerstwo z Pessl Instruments, przyspieszając innowacje w gospodarce wodnej, zwiększając nasz globalny zasięg i dostarczając nowe rozwiązania potrzebne do ochrony zasobów naturalnych i zwiększania potencjału naszego świata. Jestem podekscytowany, widząc, jak nasze zespoły współpracują, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki dane są wykorzystywane do podejmowania inteligentnych decyzji i maksymalizacji cennych zasobów naszego świata – mówi Randy Woodprezes i dyrektor generalny Lindsay.

– W ciągu ostatniego roku mieliśmy okazję nawiązać kontakt z rolnikami na całym świecie i zademonstrować, w jaki sposób mogą oni wykorzystać połączony potencjał Metos rozwiązania sprzętowe i programowe oraz pakiet produktów agtech firmy Lindsay. Informacje zwrotne były fantastyczne, a wyniki mówią same za siebie. Jesteśmy podekscytowani potencjałem, jaki zapewnia ta inwestycja, innowacjami oraz możliwością rozwoju i dalszej integracji z Lindsay, sprawdzonym liderem w dziedzinie agtech – dodaje Gottfried Pessl, CEO i założyciel Pessl Instruments.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy