Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

McCormick X6.4 P6-Drive. Ten 4-cylindrowiec sporo potrafi

Dodano: 20.12.2023
McCormick X6 fot. mat. prasowe
Co potrafi McCormick X6.4 P6-Drive? fot. mat. prasowe

Ciągnik McCormick X6.4 P6-Drive zdobył w tym roku nagrodę Tractor of The Year w kategorii Best Utility 2023. Czy podbije również serca coraz bardziej wymagających klientów?

Segment 4-cylindrowych ciągników o mocy przekraczającej nawet 150 KM to ciekawa propozycja zarówno na głównego konia pociągowego w mniejszym i średnim gospodarstwie, jak również na wszechstronnego pomocnika w gospodarstwach dużych. Czy McCormick X6.4 P6-Drive sprawdzi się zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku?

Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy

W żniwa kukurydziano-słonecznikowe 2023 roku dokładnie przetestowaliśmy 4-rzędową przystawkę do zbioru kukurydzy Emmarol EMH 4. To polski producent ze Słupska posiadający kilkunastoletnie doświadczenie w tej dziedzinie.
Czytaj dalej

McCormick X6.4 P6-Drive

Model ten zdaniem producenta został zaprojektowany dla tych, którzy wymagają wszechstronności, wydajności i komfortu i nadaje się do pracy na otwartym polu, sianokosów i wszelkich prac wymagających użycia ładowacza.

Od 135 do 155 KM mocy maksymalnej 

– takie moce w zależności od modelu osiąga 4-cylindrowy silnik FPT o pojemności 4,5 l

Jakie liczby opisują tę serię ciągników? Rozstaw osi wynoszący ponad 2,5 m, 4-cylindrowy, 16-zaworowy silnik FPT o pojemności 4,5 l generujący w zależności od modelu od 135 do 155 KM mocy maksymalnej, czy prędkość maksymalna sięgająca 50 km/h.

McCormick X6 2 fot. mat. prasowe
Sercem ciągników McCormick X6.4 P6-Drive jest 4-cylindrowy, 16-zaworowy silnik FPT o pojemności 4,5 l generujący w zależności od modelu od 135 do 155 KM mocy maksymalnej fot. mat. prasowe

Za przeniesienie napędu tej serii ciągników odpowiada przekładnia P6-Drive, zaprojektowana w Argo Tractors, z 6 biegami PowerShift i 4 zakresami oferującymi 24 + 24 przełożenia (40 + 40, z zakresem biegów pełzających). Przekładnią można sterować ręcznie za pomocą przycisków joysticka lub za pomocą automatycznego systemu APS (Auto Powershift).

Czym wyróżnia się McCormick X6.4 P6-Drive?

Kolejną mocną stroną tych ciągników jest zamknięty układ hydrauliczny wyposażony w pompę o wydajności 114 l/min. Może ona zasilać nawet do 7 elektrohydraulicznie sterowanych zaworów i jest sterowana za pomocą joysticka.

W traktorach serii X6.4 P6-Drive mamy do czynienia z nową kabiną, w której już na pierwszy rzut oka zauważymy panoramiczny dach z certyfikatem FOPS. Dzięki temu widoczność na osprzęt ładowacza powinna być zdecydowanie lepsza. To tym bardziej istotnej, gdyż seria X6.4 może współpracować z ładowaczem czołowym M40 o maksymalnej wysokości podnoszenia wynoszącej 4,1 m i maksymalnym obciążeniu 1,9 t.

McCormick X6 4 fot. mat. prasowe
Dobrą widoczność z wnętrza kabiny McCormicka X6.4 z pewnością docenią gospodarstwa wykorzystujące ładowacz czołowy fot. mat. prasowe

Komfort jazdy zwiększa również mechaniczne zawieszenie kabiny w połączeniu z amortyzowaną przednią osią i niezależnymi wahaczami.

Wraz z joystickiem SmartPilot Plus, wielofunkcyjny podłokietnik zawiera również przycisk MyHMF,  który umożliwia nagrywanie i przywoływanie sekwencji operacji na początku i na końcu pola.

Całość może współpracować z McCormick Farm w celu zarządzania wszystkimi działaniami cyfrowymi oraz McCormick Fleet & Diagnostic Management.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT Test przystawki Emmarol EMH 4. W słoneczniku i kukurydzy