Partner serwisu: Trelleborg_Wheels

Milion felg rocznie. Takie możliwości produkcyjne ma Pronar

Dodano: 04.12.2023

Pomimo widocznego spadku sprzedaży maszyn rolniczych Pronar się nie zatrzymuje i nie przerywa inwestycji. Właśnie w Narwi oddał do użytku nową halę, która zwiększy możliwości produkcyjne kół tarczowych do miliona sztuk rocznie. Nowoczesne maszyny na liniach produkcyjnych pozwolą również podnieść jakość wytwarzanych felg.

Uroczyste otwarcie nowej hali o łącznej powierzchni 1,7 ha odbyło się 30 listopada 2023 r. To już trzecia fabryka felg Pronar, a licząc wszystkie dziewiąta. – Na jej terenie znajdują się dwie bliźniacze linie produkcyjne, najnowocześniejsza w Europie malarnia oraz magazyn wysokiego składowania – czytamy w komunikacie prasowym.

JOSKIN X-TREM2 z pojemnością 22 tys. litrów. Ma koła R42 i mieści się w 3 metrach

Flagowe wozy asenizacyjne JOSKIN serii X-TREM2 są cenione za ich kompaktowość, którą zawdzięczają wąskiej ramie. Do tej pory największy z nich miał pojemność 20 tys. l. Najnowszy podbija ten parametr do 22 tys. l (w praktyce pojemność wynosi 22 694 litry).  W maszynie tej na szczególną uwagę zasługuje podwozie tandemowe, które może posiadać wielkie koła (średnica felgi 42 cale, szerokość opony 930 mm) i nadal mieścić się w szerokości transportowej 3 m.
Czytaj dalej

Felgi Pronar fosforowane cynkowo

W najnowszej fabryce felg Pronar znajdują się dwie bliźniacze linie produkcyjne i cztery duże maszyny profilujące. Pozwalają one produkować większe podzespoły niż w dwóch dotychczas funkcjonujących fabrykach felg. Proces formowania obręczy jest zautomatyzowany do tego stopnia, że nawet stal z palet pobierają roboty. Obręcze przed profilowaniem i po spawaniu są kontrolowane za pomocą bardzo dokładnych laserów.

1,7 ha – 

to powierzchnia nowej hali, dzięki której Pronar zwiększy produkcję felg.

–  Na proces malowania proszkowego składa się aż 9 etapów, co pozwala uzyskać najwyższą jakość i trwałość koloru. Nowością jest fosforanowanie cynkowe dające najwyższy standard zabezpieczania powierzchni, który jest lepszy niż nanoceramika. Malarnia będzie w stanie malować detale o masie do 700 kg. Inteligentny system malarni sam zadecyduje, co maluje i kiedy. Zadaniem ludzi jest jedynie zawieszenie detali i wybranie kolorów. Następnie program sam zaplanuje ich drogę tak, by zoptymalizować czas i koszt malowania – czytamy w komunikacie prasowym.

Unikatowe maszyny do produkcji felg

Maszyny, które przetwarzają stal w koła tarczowe zostały w pełni zaprojektowane i wykonane przez utalentowanych pracowników firmy Pronar. Obecnie felgi produkują maszyny generacji ósmej i dziewiątej. To najwyższej, światowej klasy unikatowy sprzęt – nikt inny na świecie nie korzysta z takich rozwiązań jak Pronar Wheels.

Drukuj artykuł: print

Filmy @traktor24

Wszystkie >
Horsch Maestro 6 TX. Zobacz jak pracuje Deutz-Fahr 5 Keyline. Zobacz jak pracuje Siewnik Lemken Solitair DT. Zobacz jak pracuje Test Steyr 4120 Multi. Zobacz jak pracuje Ciągnik autonomiczny AgXeed. Zobacz jak pracuje Zbiór kukurydzy na kiszonkę z czujnikiem HarvestLab 3000 Traktorowy majstersztyk ukryty w ciągniku Fendt 209 F Vario Profi+ Film z testu kombajnu Deutz-Fahr C6305 TS Wyjątkowy Ursus. Imponuje trakcją i mocą Test Steyr Absolut 6280 CVT